Kas on aeg lahku minna? 5 märki, et suhe on läbi

Kas on aeg lahku minna? 5 märki, et suhe on läbi

Kuigi mõte lahkuminekust võib tunduda hirmutavana, on see teinekord ainus võimalus.

Kuigi mõte lahkuminekust võib tunduda hirmutavana, on see teinekord ainus võimalus.

Veebileht Everyday Health pani kirja viis märki, mille järgi aru saada, et suhtel pole tulevikku. Allpool toodud olukordades on targem lahku minna.

Enesesse sulgumine

Enesesse sulgumine ja kaitsvale positsioonile asumine võivad olla olukorrad, kus enam midagi parandada ei anna. Enesesse tõmbunud kallim ei ole nõus suhte nimel vaeva nägema. Asja teeb halvemaks see, et tihtipeale keeldub ta tunnistamast, et midagi valesti oleks. On raske suhet päästa, kui teise arvates on kõik korras.

Vägivald

Nii füüsiline kui ka vaimne vägivald on asjad, mis ei kuulu suhte juurde. Vägivaldsest suhtest on targem lahkuda ka siis, kui teil on lapsed. Lapsed ei tohiks näha ega kogeda vägivalda.

Pidev truudusetus

Mõned arvavad, et juba üks petmine on liig. Teised suudavad ühekordsest petmisest üle olla ja koos edasi minna. Kuid pidev truudusetus on märk suuremast probleemist. Truudus kuulub suhte juurde, kuid kõik pole selleks suutelised.

Sõltuvused

Toimiv suhe võib pakkuda suurt toetust, kui üks kallimatest on hädas tõsise sõltuvusega. Aga kui alkoholist, narkootikumidest, hasartmängudest või millestki muust sõltuvuses olev isik oma probleemi ise ei tunnista, pole ka suhtel tulevikku.

Seksuaalelu on närtsinud

Paljudes suhetes esineb kuivemaid perioode, kus seksi on vähem. Aga kui seks kaob jäädavalt ja tunne on vastastikune, on suhe suurtes raskustes. On raske elada suhtes, kus üks osapooltest tahab seksi, aga teine ei taha.

 

Anneli Allikas-Parv