Kristo Kiviorg: mida mees kõige enam kardab?

Kristo Kiviorg: mida mees kõige enam kardab?

Mees võib vallutada maid, avastada kosmost, ehitada ja lammutada linnu, luua impeeriume, kuid on üks müsteerium, mida enamik mehi kardab, see müsteerium on vaba naine.

Mees võib vallutada maid, avastada kosmost, ehitada ja lammutada linnu, luua impeeriume, kuid on üks müsteerium, mida enamik mehi kardab, see müsteerium on vaba naine.

Vaba naine on naine, kes on eneses leidnud võime (sinnamaani kasvatakse, selle eelduseks on võime jõuda ja ka säilitada südame puhta ruumi armastuse energiat) tingimusteta armastada ja keda samuti armastatakse ilma tingimusi seadmata.

Armastuses, millel pole tingimusi, pole puhvreid, tagauksi või salakäike, mille kaudu, kui liiga kuumaks läheb, välja lipsata, on puhtus ja julgus ning koos viimasega ka lihtsus. See tähendab julgust olla täiesti haavatav, olla täiesti alasti ning leida selles olekus turvalisus. Et selleni jõuda, peame tundma oma süvatasandites, et maailm tõesti on turvaline paik.

Meie sisetasandid peavad põlema nii puhtaks, et me suudame eristada armastuse tunde, allika enda sees, segavatest mõtetest ning emotsioonidest. Kui me seda ei suuda või pole selleni veel kasvanud, vajame me erinevaid turvapuhvreid (see on täiesti loomulik ning aktsepteeritav).

Tänasel päeval on hästi palju n-ö välja mängitud vabadusel põhinevaid suhteid, mis oma sügavamas olemuses tegelikult ükskõiksusele tuginevad. Sellest pole iseenesest midagi halba, sest varem või hiljem, kui inimene on sinnamaani kasvanud, soovib ta teha viimase sammu sisemise (ja tõelise) vabaduseni, lahustada viimased blokeeringud endast.

Mehe soov naist raamida on sügavalt alateadlik ning alateadvuse allhoovused ei puhastu reeglina ühe päevaga, aastatuhandete jooksul kogunenu vabanemine nii individuaalsel kui kollektiivsel tasandil võtab aega (keegi peab minema ees ja seda tegema hakkama – selline tegutsemine tõmbab teised ka kaasa). On Isa, Poeg ja Püha Vaim ja ei juttugi naisest. See väljendab maskuliinse energia äärmuslikku varianti, negatiivset (vägivaldset) avaldumisvormi. Samas on iga suhe alati kahepoolne – kui keegi meid raamib, siis järelikult elab see raamija ka meis enestes, oma osa selles tuleb vastu võtta!

Mida intelligentsem, võimsam, ilusam ja arenenum on naine, seda suurem on tema enesemääramise tahe ja igatsus isikliku vabaduse järele. Sellise naise kõrval saab olla vaid SUUR mees ehk sinu partneris peegeldud sina ise.

Nõrk mees aga hakkab väega taas kontakti saavat naist alla tagasi tirima, kasutades selleks verbaalset, halvemal juhul füüsilist vägivalda, seda võidakse teha ka läbi ükskõiksuse, suhtumuslikult ilma otsese väljenduseta. Täpselt sama kehtib siis, kui rollid on vahetunud.

Igasugune kontroll või kontrollsüsteem nii suhtetasandil kui ka ühiskonnas tervikuna ei saa jääda püsima, sest kontrollija kontrollides ei saa ise areneda (selleks ei jätku energiat, kuna fookus on iseendalt suunatud väljapoole). Seega takistab naist alla suruda püüdev mees ennekõike iseenda arengut. Mehe hirmust tulenevast käitumisest aitab üle saada naise armastus ja ausus.

Kristo Kiviorg

Kaksikleek.ee