Kuidas eksist 6 nädalaga üle saada

Kuidas eksist 6 nädalaga üle saada

Elu on ilus! Isegi siis, kui su paljutõotav armusuhe on vett vedama läinud. Ükski mees, kes sind piisavalt ei hoia ja ei armasta, ei vääri taganutmist. Kerge öelda, aga raske teha? Jah, nii see on, tean omast käest! Olles korduvalt olnud meeletult armunud ja saanud kõrvetada, olen endale kirja pannud mõned nipid, mis aitavad mul igast mehest vähemalt kuue nädalaga üle saada.

Elu on ilus! Isegi siis, kui su paljutõotav armusuhe on vett vedama läinud. Ükski mees, kes sind piisavalt ei hoia ja ei armasta, ei vääri taganutmist. Kerge öelda, aga raske teha? Jah, nii see on, tean omast käest! Olles korduvalt olnud meeletult armunud ja saanud kõrvetada, olen endale kirja pannud mõned nipid, mis aitavad mul igast mehest vähemalt kuue nädalaga üle saada.

Pühi pisarad, mida talle nutad, ja võta minu kogemusest õppust.

Alustame sellest, et räägime lahti, mis juhtus:

1. Sul oli valus lahkuminek, sest
2. teil oli suhe, mille puhul sa tajusid juba varem, et see ei vii kuhugi ja nüüd
3. tundub, et samal ajal kui sina siin vesistad, teda isegi ei huvita, kas sa oled veel elus.
On see peaaegu sinu lugu? Või vähemalt midagi on sellest tuttav?

SINU SELLE NÄDALA PLAAN
Lõpeta temast unistamine! Iga kord, kui avastad end jälle temale mõtlemas, lülita oma mõte ümber ja unista hoopis sellest kompust mehest, keda nägid täna lõuna ajal kõrvallauas söömas. Loe midagi värskendavat, mis aitab sul paremini mõista, kus ja kes sa tegelikult oled, näiteks Eckhart Tollet.
Sa tead, mis tunne on olla murtud südamega. Just niimoodi. Ja see on kohutav, kas pole. Seetõttu tuleb sellele kohe lõpp teha! Pealegi, on suur tõenäosus, et sel ajal kui sa teda taga igatsed, võib juba kuskil sinu prints sind oodata.

TEINE NÄDAL
Kui avastad end jälle temale mõtlemas, siis pead karistuseks 25 krooni oma rahakassasse panema. See on reegel! Roni teki alt välja, mine vanni, tee küüned korda, aja sääres sildaks ja hakka taas selleks ilusaks naiseks, kes sa kogu aeg oled olnud!
Kui tunned, et endiselt tuleb nutt peale ja valu on väljakannatamatu, siis on sul sel nädalal lubatud üks nutusessioon – nuta järjest kaua tahad, peaasi, et kõik välja tuleb. Küll näed, palju parem hakkab. Räägitakse, et ka kisateraapia on hea – pead lihtsalt kogu hingest patja karjuma (mitte nutma, aga kisama), see teeb kõri puhtaks ja laseb valu ja viha välja.

KOLMAS NÄDAL
Kas rahakassa on juba rahast pungil? On seal 500 või rohkem krooni? Nüüd on aeg end korda teha ja valmistuda kõigeks uueks, ilusaks ja heaks, mis sind ootab. Ega sa ometi ju ei arva, et tragöödiale järgneb tragöödia? Oh ei, hoopis vastupidi. Sinu viimane õppetund, või isegi mitu õppetundi, olid tõenäoliselt vajalikud selleks, et kui see õige sinu ellu tuleb, siis oskad seda hinnata. Midagi pole parata, et mehed kipuvad ikka naisi välimuse järgi valima – seetõttu kougi oma raha kassast välja ja aeg on seda kulutama minna! STOPP – raha võid kulutada alles siis, kui oled vähemalt nädal aega nutmata olnud! Kui sinu taastumine on minuga sarnane, siis peaksid raha kassast välja võtma, natuke sinna juurde lisama ja šoppama minema. Pärast väsitavat šopingupäeva, kui proovid kodus oma uusi asju selga, ära unusta mõnusat muusikat taustaks panna. Kuula oma lemmikmuusikat, näiteks Enrique Iglesiast, keda su mees vihkas.

NELJAS NÄDAL
Kuidas seis on? Poolkõva? Vajad veel šopingu- ja iluteraapiat, aga raha on otsas? Küsi isalt, su pere elab ju sinu lahkuminekule kaasa ja usu, paar tuhat krooni oma tütrele selleks, et ta ebaõnnestunud suhtest kiiremini üle saaks, ei ole sugugi palju küsitud.
Muide, ole ettevaatlik, sest suure tõenäosusega hakkab nüüd ka su eks sinu vastu huvi tundma. Ta ei suuda uskuda, et sa ei igatsegi teda taga. Ära siis lõksu lange – vana suppi pole mõtet enam uuesti üles soojendada! Tea, et ta ei ole muutunud, kuigi võib jätta sellise mulje. On küll erandeid, aga üldiselt mehed ei muutu. Eriti need, kes on sulle nii palju valu ja piina põhjustanud. Vaatamata kõigele tekitab tema väljailmumine või temast kuulmine sinust vastakaid tundeid – arvasid, et oled peaaegu temast üle saamas, aga võta näpust, nutt tuleb jälle peale. Ma tean, et sul on valus – kõik need mälestused ja ilusad hetked. Kui sa kuidagi enam ei saa, siis nuta natuke. Salaja, näiteks duši all. Aeg parandab kõik haavad, ka need “tema oli see õige“-haavad! Muide, jätka rahakogumist kassasse, sellest võib hiljem abi olla!

VIIES NÄDAL
Kas paned tähele, et šoppamine, pidudel käimine, sõbrannadega lobisemine, lemmikseriaali vaatamine ja lemmikmuusika kuulamine pakub sulle kokku rohkem rõõmu kui selle jobuga, kes su südame murdis, koos oldud aeg.
Jeah, keda ma petan. Ta on ju endiselt su südames. Aga võib-olla oleks aeg mõelda, et kellegi armastamine ei tähenda tema omamist. Sa oled ju tark naine, mitte mingi mõttetu tibi, kes näeb maailma vaid oma künka otsast. Muide, su mees ei olnudki nii ideaalne, nagu sa arvasid. Kui ei usu, siis küsi oma sõpradelt – kutsu nad külla, jooge üks šampanja ja mõned veinid ning siis kuuled, mida nad tegelikult su mehest arvasid. Viis sõpra on rohkem väärt, kui üks mees!

KUUES NÄDAL
Nüüd on küll aeg oma elu elama hakata. Kui sa pole veel seda teinud, siis sel nädalal peaksid minema kellegagi romantilisele õhtusöögile. Kui sul pole endal kedagi silmapiiril, siis palu mõnel sõbrannal pimekohting organiseerida. Vaadaku ainult, et ta mingit koonerdajat ei organiseeriks, sest see mees peab su heasse restorani viima, sinu viimase aja kannatuste lõppu tuleb kvaliteetselt tähistada. Su sõbranna ju tunneb sind ja teab, milline mees sulle peale läheb. No ja kui ei olegi päris sinu tüüp, siis saad vähemalt põnevas uues seltskonnas head toitu nautida.

Elu on huvitav, kas pole? See on sinu uue elu esimene päev, palju õnne sünnipäevaks!

Tekst: Steffi Kallaste