Kuidas muuta suhe paremaks?

Kuidas muuta suhe paremaks?

Õnnelik kooselu on peaaegu iga inimese soov. Aga millest õnnelik suhe koosneb? Ameerika suhteguru John Gottman on kirjeldanud, et kooselu on sõprus, milles on ka romantikat, kirge ja seksi. Kooselu aitab tihtipeale jõuda õnneliku eluni, olles selle üks peamistest tugisammastest. Rakkaudeksi.fi kogus kokku 20 näpunäidet, kuidas suhe paremaks muuta.

Õnnelik kooselu on peaaegu iga inimese soov. Aga millest õnnelik suhe koosneb? Ameerika suhteguru John Gottman on kirjeldanud, et kooselu on sõprus, milles on ka romantikat, kirge ja seksi. Kooselu aitab tihtipeale jõuda õnneliku eluni, olles selle üks peamistest tugisammastest. Rakkaudeksi.fi kogus kokku 20 näpunäidet, kuidas suhe paremaks muuta.

Enneta

Suhte eest tuleb hoolt kanda õigel ajal. Selles etapis, kus probleemid esinevad, on kõik juba palju keerulisem.

Pühenda teisele aega

Viisteist minutit päevas on parem kui kaks korda aastas õhtusöök küünlavalgel. Pane teist tähele igapäevaselt talle midagi ilusat öeldes, teda emmates või head ööd musi andes.

Panusta argipäeva

Hoia suhe elusana ka argipäeval. Siis oskad suhet nautida ning kui suhte alus on korras, on kergem ka keerulisematel aegadel toime tulla.

Ära karda raskusi

Rasked ajad käivad elu juurde. Tuleb aktsepteerida, et kooselu ei ole alati ainult lust ja lillepidu.

Õpi vigadest

Oma vigadest tuleb osata õppida, vältimaks nende uuesti tegemist. Kui Sa esimesest lahutusest ei õpi, võib ka teine abielu ebaõnnestuda, sest probleemitekitaja on uude suhtesse kaasa tulnud.

Tunne ennast

Teine inimene ei Saa sind tundma õppida, kui Sa isegi ennast, oma vajadusi ja soove ei tunne.

Väärtusta iseennast

On raske leppida teadmisega, et keegi teine Sind armastab, kui Sa ei suuda ise ennast armastada.

Räägi

Vähesed paarid oskavad teise mõtteid lugeda: räägi partnerile, mida mõtled, mida soovid ja vajad.

Kuula

Oska kuulata, mida teine Sulle oma soovide ja vajaduste kohta räägib. Ole huvitatud tema jaoks tähtsatest teemadest.

Tunne partnerit

Me ei püsi muutumatute tähtedena universumis kogu oma elu, vaid mõtted ja vajadused muutuvad kogu aeg. Vahel on raske iseenda mõttelõngast kinni saada, rääkimata siis teise omast. Püsid teise soovidega kursis, kui säilitad temaga sideme ning suhtlete omavahel. Siinkohal aitab viisteist minutit päevas näpunäide.

Lase tegudel rääkida

Kui tead, mida tahad, siis jaga seda ka kallimaga ning kuula, mida tema soovib. Asi ants! Siiski mitte päris… teod peavad olema kooskõlas sõnadega.

Austa partnerit

Kohtle teda nii, nagu soovid, et Sind koheldakse. Paljud rumalused jäävad tegemata, kui mõtled enne tegutsemist võimalikele tagajärgedele.

Õpi riidlema

Konflikte tekib alati, nii et vaidlusi pole mõtet karta. Ameerika suhteguru John Gottman on uurinud kooselu ja paare rohkem kui 30 aasta vältel. Tema sõnul õnnelikus kooselus elavad paarid ei lukustu ühele ja samale kohale, vaid jätkavad vastuoludest rääkimist ning kuulavad üksteise seisukohti.

Ära võrdle

Aga Mari/Jüri on selline ja selline… Aga nemad harrastavad seksi iga päev… Unusta võrdlemine ja keskendu oma suhtele!

Seks on oluline

Seksuaalsus on osa naiseks/meheks olemisest ja seega ka oluline osa paarisuhtest. Hea seks muudab kooselu palju rahuldavamaks. Seksuaalsuse tähtsust ei ole mõtet alahinnata, kuid samas tuleb meeles pidada, et seksuaalsus on palju enamat kui lihtsalt seks ja ka seks on palju enamat, kui vaid vahekorras olemine.

Ela päev korraga

Elu on siin ja praegu. Igaühe jaoks meist võib käesolev päev viimane olla. Seega ära pea teist iseenesestmõistetavana.

Hoolitse enda eest

Võta enda jaoks aega ja anna seda ka teisele. Kui mõlemad tunnevad ennast hästi, on ka suhtel paremad võimalused toimimiseks.

Unusta täiuslikkus

Täiuslikkuse poole pürgides võid unustada elada. Täiuslikku kooselu pole olemas, sest keegi meist ei ole ideaalne.

Usalda ennast

Unusta igasugused mantrad ja nipid. Pigem usalda ennast, sest Sina tunned oma suhet kõige paremini.

Julge abi küsida

Kui Sul on tervisega probleeme, pöördud arsti poole. Kui Sul on suhtes probleeme, ära karda vastava ala ekspertidelt abi küsida.


Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid