Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas rutiiniga toime tulla?

Igas abielus või kooselus tuleb mingi hetk silmitsi seista rutiiniga. Mõningal määral rutiini on mõnus, näiteks üksteisega arvestamise rutiin ning rutiin teineteist alati armastada. Ent rutiin jätta alati nõud pesemata või öelda teisele teravmeelsusi ei ole eriti hea asi.
/Tekst: Kadri Tulev/

Üks viis, kuidas aru saada, et teil on suhtes tekkinud rutiin on selline: pidage partneriga nädal aega päevikut, pange kirja kõik pisiasjad. Nädala lõpus võrrelge seda. Kas tervitate teineteist päevast päeva samamoodi? Kas ütlete teineteisele päevast päeva samu etteheiteid? Püüdke ebameeldivaid rutiinseid asju edaspidi vältida ja tuua suhtesse mingit värskust. Ära tervita oma kaaslast iga päev samamoodi, mõtle alati midagi uut välja, see teeb elu veidikenegi põnevamaks.

Võta abielu või kooselu kui ülesannet, mis nõuab vastutust. Kõige olulisem selle vastutusrikka ülesande juures on austada oma partnerit, olla talle truu emotsionaalselt ja seksuaalselt, olla aus ja kuulata teine pool ära vahele segamata, aidata majapidamistöödes ning kuulata ära teise töö ja muud mured. Seda võib tunduda palju, ent kui hakkad samm haaval neid punkte täide viima, märkad edusamme.

Õpi oma partnerit tundma! Jälgi teda kõndimas, söömas, istumas, rääkimas jne. Õpi tema tujudest ja õpi temaga arvestama. Lõpuks oskad sa käitumise järgi oma partneri liigutusi juba ette aimata. 

Veetke rohkem aega kahekesi. Tavaliselt on üks partner alati kuskil ära - tööl, sõpradega väljas või kus iganes. Teine pool ootab kodus ja on nukker. Sellest võib lõpuks tulla üks suur tüli. Käige koos väljas ja võtke koos asju ette. Oma partnerit pole ju vaja sõprade ees häbeneda!

Kui tunned, et sinusse hakkavad kogunema negatiivsed emotsioonid, maanda oma pingeid mujal kui oma partneri peal. Ära lihtsalt ütle talle neid inetuid asju, mille sa ise hetke pärast unustad, sest  talle jäävad need kauaks meelde. Mine hetkeks teise tuppa ja rahune või mine tee üks värskendav jalutuskäik.

Ära korruta endale neid asju, mis sulle su partneri juures ei meeldi. Meenuta ja korruta hoopis neid asju, mis sulle tema juures meeldivad. Äkki on su partner eriti hea kuulaja? Võib-olla on ta voodis väga hea? Ehk on ta ääretult suure südamega? Vot, siis neid asju endale korrutagi, mitte seda, et ta on hajameelne ja unustab oma sokid siia-sinna või kõrvetab alatasa toidu põhja.

Kui teil on palju vaba aega ja kipute teineteise kallal nääklema, siis on teil mõlemal vaja mingit hobi, vastasel korral võite suurest igavusest üksteisele kraesse hüpata. Hobi võib välja mõelda ka koos! Minge ujuma, jalutama, squashi mängima, teatrisse, kinno, keraamika või fotograafia kursustele, hakake mingit võõrkeelt õppima ...ühesõnaga variante on!

Tehke mõnikord midagi hullumeelset! Kui teile meeldib mõlemale käia teatris ja raamatuid lugeda, siis minge ühel õhtul hoopis jäähokit vaatama või ronige oma maja katusele ning tehke seal piknik (loomulikult olge ettevaatlikud!) Tehke midagi ettearvamatut ja meeldejäävat!

Hoolitse enda eest ja tee partnerile komplimente ja pisikesi kingitusi. Tuleta meelde koosveedetud häid aegu. Pane peale seda parfüümi, mida kandsid just siis kui te esimest korda suudlesite! See ajab partneri pöördesse ja toob talle meelde ilusad mäletsused.

Vähemalt üks õhtu nädalas olge ainult teineteisega. Lülitage välja telefonid ning ärge laske end segada! Kuulake teineteise muresid ja rõõme, tehke teineteisele masaaźi või nautige üheskoos valmistatud toitu! Kui teil on lapsed, siis viige nad üheks õhtuks vanemate või tuttavate juurde, nii saate hetkekski kahekesi olla.

Viige televiisor magamistoast minema! Magamistuba on magamiseks, teineteise kaisutamiseks, seksimiseks. See ei ole koht, kus teleka ees väike snäkk võtta ja siis sujuvalt televiisori undamise saatel magama jääda.

Kadri Tulev
[email protected]

[gallery ids="1830302,1830303,1830304"]