Kuidas võita enda poole tulevane ämm?

Kuidas võita enda poole tulevane ämm?

Teadupärast  on mehe vanematega kohtumine suur samm suhtes. Mehe vanemad on justkui kaasavara, mis tuleb koos mehega. Kõik me oleme kuulnud legende hulludest ämmadest, kes oma tulevasi mõrsjaid parema meelega kaevu uputaks kui oma pojakesele naiseks laseks minna.  

Teadupärast  on mehe vanematega kohtumine suur samm suhtes. Mehe vanemad on justkui kaasavara, mis tuleb koos mehega.  Kõik me oleme kuulnud legende hulludest ämmadest, kes oma tulevasi mõrsjaid parema meelega kaevu uputaks kui oma pojakesele naiseks laseks minna.

Mõistagi on liigne ärevus eelseisva kohtumise ees mõttetu. Naise ema on samamoodi inimene ning kindlasti on ka temal kahtlused ja hirmud. Eelkõige armastab ta oma poega ning tahab talle parimat ning seetõttu võib olla liiatigi kaitsev. Asi ei pruugi olla üldse sinus, lihtsalt emad on poegade suhtes arvamusel, et keegi ei ole piisavalt hea nende võsukesele. Siiski tuleb olla kindlameelne ja julge, sest tõenäoliselt ei taha ta sulle halba

Meeles tasuks pidada, et alati on aeg parim abimees. Kõike ei saa kohe ja kiiresti. Tuleb võtta aega, et oma mehe ema paremini tundma õppida. Tasuks küsida erinevaid küsimusi, et teda paremini tundma õppida. Kui on teada, et ta on mingil alal ekspert, siis tasuks sellest juttu teha ning tema arvamust küsida. Näiteks kui on teada, et ämm on hea stiilitajuga, võib küsida kuidas ja miks kujundas ta oma kodu just selliselt ning kust leiab ta inspiratsiooni.

Kindlasti tasub jääda iseendaks. Võlts käitumine paistab juba kaugelt välja ning miks ehtida ennast võõraste sulgedega? Su ämm on sinust vanem, seetõttu ka elukogenum. Ta näeb sinust läbi. Ei tasu tohutult meeldida püüda ning seetõttu üle pingutada. Mõningane kiitus on alati hea, võib mainida kui korras ja hästi kujundatud toad on nende majas või kui maitsev oli perenaise küpsetatud kook, kuid meelitustega ei tasuks liiale minna. See võib mõjuda imalana või halvemal juhul koguni mõnitusena.

Samuti tasuks esimestel kohtumistel olla võimalikult viisakas. Liigne familiaarsus võib inimesi hirmutada. Loomulikult soovitakse lähedasi suhteid luua, kuid need kujunevad ajapikku. Soovitav oleks jälgida ämma suhtumist ja ennast selle järgi kohandada. Kui tema jaoks on selline käitumine sobilik, siis võib ka ise sarnase käitumisega kaasa minna. Ning isegi kui ämm ei ole väga heal arvamusel sinust, tuleb siiski olla võimalikult viisakas ja eeskujulik, et tema arvamust muuta. 

Kuid alati tasub jääda võimalikult ausaks. Isegi kui vastus küsimusele ei pruugi ämmale meeldida, siis parem vastata nii, nagu asjad on. Valed tulevad nii või teisiti välja. 

Kingituste tegemisel peaks olema pigem ettevaatlik. Kindlasti peaks küsima oma mehe arvamust, et ämmale kingitus ka meeldiks. Hea oleks midagi isetehtut kinkida, näitamaks pühendumist kingituse valmimise osas. 

Kui elate koos oma mehega ning ema igapäevaselt poega ei näe, siis tasuks jätta neile kahele ka koosolemise aega. Kui koguaeg ninapidi nende tegemistesse sekkuda, siis võib ämm pidada seda ebaviisakaks ning tunda ennast ohustatuna, arvates et üritad temalt  nö röövida ta poja. 

Ämma kuuldes on ka halb plaan hakata oma mehe, ehk tema poja, käitumist kritiseerima. See on otsene rünnak ning selle osas ei tasuks mingit mõistmist lootagi. Mõistagi on asju, mis oleks ammu pidanud muutuma ning mille osas oleks ehk õige kasvatus kaasa aidanud, kuid mis on enam teha? 

Tegelikult ei ole ämmaga hästi läbi saamises mitte midagi väga rasket. Hirm on meie suurim vaenlane. Nagu eelnevaltki mainitud, ei tasu hirmul võitu saada, sest ämm soovib samuti parimaid suhteid saavutada. Ausus, julgus, sõbralikkus ja viisakus tulevad alati kasuks. 

 

Buduaarile Liisa Peri