Kurb tõsiasi: miks naised jätavad mehi, keda nad armastavad

Abielunõustajad, kes töötavad nii meeste, kui ka naistega, kelle suhe on kriisi jõudnud, nõustavad paare paljude erinevate probleemide puhul. Ehkki paljud probleemid on keerulised, on üks lihtne tõde, mida mehed peaksid teadma. Ja see on - miks naised lähevad ära meeste juurest, keda nad armastavad.

Abielunõustajad, kes töötavad nii meeste kui ka naistega, kelle suhe on kriisi jõudnud, nõustavad paare paljude erinevate probleemide puhul. Ehkki enamik neist probleemidest on keerulised, on üks lihtne tõde, mida mehed peaksid teadma. Miks naised lähevad ära meeste juurest, keda nad armastavad.

Nad tunnevad end seejuures kohutavalt. See rebib neil südame rinnust. Aga nad teevad seda ikkagi. Nad võtavad enda julguse ja jõuraasud kokku ning lahkuvad. Naised jätavad mehi, kellega neil on lapsed, kodud ja ühine minevik. Naised võivad lahkuda mitmetel põhjustel, kuid on üks peamine, mida mehed peaksid teadma ja mõistma:

Naised lahkuvad, sest meest ei ole nendega. Ta töötab, teeb trenni, vaatab telerit, käib kalal … see loetelu on pikk.  Need ei ole halvad mehed. Need on kõik head mehed, head isad, nad toetavad perekonda, nad on toredad ja meeldivad. Aga nad võtavad oma naisi iseenesest mõistetavalt ja neid ei ole kunagi naise juures.

Abielunõustaja kabinetis ütlevad paljud naised: “Keegi võiks mind hetkel põlvist nõrgaks võtta ja mu südame võita, võita mu südame otse minu abikaasa ees.” Vahel seesugune arusaam hirmutab neid naisi ja vahel nad ka nutavad.

Naised tahavad, et nad saaksid mehega rääkida asjadest, mis on nende jaoks olulised ja et mees kuulaks neid.
Naised tahavad, et mehed tunnetaksid neid. Nad ei soovi mõtetega eemalolevat meest, kes neid möödaminnes katsub ning hea seksi asemel tundetut kähkukat pakub.  Naistele on vaja kirge. Kui seda aga pole, tekib küsimus, kuhu see kadus. Aga paljud mehed, selle asemel, et võtta aega ja see üles otsida, sukelduvad hoopis teistesse tegevustesse, et nad ei peaks jahtunud kirega tõtt vaatama ning probleemile lahendust otsima.
Naised mõistavad, kui mees neid ei kuula. Nad tunnevad, et kaaslase mõtted on hoopis millegi muu juures, kui nad temaga räägivad. Nad tunnevad, et ehkki mees vaatab talle otsa, ei näe ta naist.

Aga meestel on kiire. Neil pole aega naise jaoks ning selleks, et teda tõeliselt märgata. Jutt ei olegi ekstravagantsetest õhtusöökidest ning igaõhtustest kohtingutest. Jutt käib kasvõi viiest minutist päevas, mil mees pühendab end täielikult naisele ning tema märkamisele.
Kui seda aga pole, isegi seda viit minutit ühes päevas, siis ongi naised valmis lahkuma. Ükskõik kui väga see ka haiget ei teeks, nad on valmis jätma mehe, keda nad armastavad.

Allikas: justiceschanfarber.com