Maailmatunnetustest arusaamine aitab partnerit mõista

Kas teadsid, et mõned inimesed armastavad kõrvadega, teised silmadega ja kolmandad on tundlikud puudutustele? Partneritevahelise keemia selgitamiseks on psühholoogid jaotanud inimesed audiaalideks, visuaalideks ja kinesteetikuteks.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Kas teadsid, et mõned inimesed armastavad kõrvadega, teised silmadega ja kolmandad on tundlikud puudutustele? Partneritevahelise keemia selgitamiseks on psühholoogid jaotanud inimesed audiaalideks, visuaalideks ja kinesteetikuteks.

 

Igas inimeses on olemas nii nägemis- kuulmis- kui ka kehatunnetus. Üks meel on neist kolmest alati domineeriv.

 

Mis kasu on sellest teadmisest kas oled visuaal, audiaal või kinesteetik? See teadmine aitab sul häälestuda partneri maailmatunnetuse eripärale ning tajuda tema soove ja tahtmisi paremini. Selle tulemusena mõistad oma partnerit paremini.  

 

VISUAAL

 

Visuaalse dominandiga inimesed korjavad informatsiooni peamiselt silmadega. Signaale tõlgendatakse ümber lähtuvalt nähtust. Visuaali meeleolu mõjutab see, kuidas ümbritsev keskkond välja näeb ning kui harmooniline see on. Visuaali puhul on oluline, et teda ümbritsev ruum oleks kena ja vaade aknast meelepärane. Söögikohta valides hindab visuaal interjööri, valgustust ja puhtust, esteetilisust. Visuaalid tegelevad tihti ilu või kunstiga. Neil on arenenud pildi- ja värvimälu. Visuaalile meeldib reisida ja näha uusi kultuure ja inimesi, ta naudib uudseid olukordi ning tema hobiks on tihti fotograafia või kunst. Värvid, disain, mood ja isikupära on visuaali lahutamatud kaaslased.

 

Milline on visuaali partner?

Visuaal armastab silmadega ning teda paelub väline ilu Meheideaal on visuaalil sihvakas ja tugev. Tema partner peab olema võluv ja särav. Kulutused moekale pesule ja soengule on visuaali partneri puhul vajalikud. Visuaalid ei taha seksida pimedas, neid sütitab partneri nägemine ning kui veel üksteisele silma vaadata, võib ta täitsa pööraseks minna. Magamistoa interjöör peab olema kena. Laokil riideid või mustust visuaal ei talu ning ka oma partnerilt nõuab ta korda. Mees saab visuaalist naise rõõmsaks teha ilusate fotode ja asjakeste kinkimisega. Visuaalile on välimus tähtis ja ta võib saada lausa šoki kui mees näiteks 20 kilo juurde võtab. Visuaalid on voodis üldjuhul jumalikult head. Kui mõlemal partneril on domineeriv visuaalne maailmataju, on suhe lausa jumalik.

 

______________________________________________________

 

AUDIAAL

 

Audiaalse dominandiga inimesed saavad põhilise info kuulmismeele abil. Neile meeldib teiste inimestega arutleda ja vestelda. Sõnadel on audiaali jaoks väga suur ja määrav tähendus. Audiaali mõjutavad palju ka muusika ning helid. Söögikoha valikul arvestab audiaal seda, et müra poleks liiga suur ning et oleks võimalik normaalselt omavahel rääkida. Audiaalid on ametilt tihti heliloojad, kirjanikud või kunstnikud. Nad on jutukad ning naudivad erinevate inimestega suhtlemist. Partneri hääletoonis püütakse leida tähendust ja peidetud vihjeid. Audiaalid on väga head võõrkeelte omandamises ning räägivad keeli ilma aktsendita. audiaali elus on tähtsal kohal tema lemmikmuusika.

 

Milline on audiaali partner?

 

Kõige enam erutab audiaali tema partneri hääletoon. Audiaal hindab inimest, kes oskab temaga erinevatel teemadel vestelda. Suureks miinuseks on see kui audiaali partner ei suuda suuliselt armastust väljendada. Hoiduda tuleks järskude ja koledate helide tekitamisest (voodi kriuksumine, kapiuste kägin jne). Segamini kodu pole audiaali jaoks suur probleem, kuid vali lärmamine ja segav müra on. Siis võib audiaal seksi lausa vältima hakata.

 

_______________________________________________________

 

KINESTEETIK

Kinesteetikud ehk kehatunnetusega dominandiga inimesed võtavad infot vastu läbi kehatunnetuse.  Neile on oluline, milline tunne tekib seoses olukordade, sündmuste ja inimestega. Nad hindavad sündmusi ja kõike olevat oma kehaga. Söögikoha valikul hindab kinesteetik varasemaid meeldivaid kogemusi. Kinesteetik peab lugu heast köögist, mugavast sisustuses ja olemisest. Kui on valida stiilse interjööri ja hea söögi vahel valib kinesteetik viimase. Eemalt kostuv lärm teda eriti ei sega. Kinesteetikutele on oluline füüsiline tegevus. Nende levinud ametiks on käsitööline. Kinesteetikud tunnetavad hästi oma sõrmi ja oskavad neid kasutada loomisel. Samuti on kinesteetikute seas palju massööre. Kehalist naudingut pakkuvad asjad on kinesteetikutele vägagi meeltmööda- tantsimine, päevitamine, spirt, ujumine jne.

 

Milline on kinesteetiku partner?

 

Kinesteetikud hindavad suhte kvaliteeti ja harmooniat. Väga oluline on partneri füüsiline lähedus ja emotsionaalne rahuldus. Kallistamine ja silitamine on olulised osad suhtest. Kehaline kontakt annab neile turvatunde. Kinesteetikutele meeldib tantsida ja jalutada. Kallima nahk peab olema sametine ja juuksed siidised. Kõhn ja kondine luukere pole kinesteetiku iluideaal, kinesteetik hindab vorme. Aroomiküünlad ja hämar valgus meeldib neile samuti. Magamistuba peaks olema piisavalt soe ja mõnus. Kinesteetik ei märka kui kellelgi on uus pusa, ta hindab hoopis seda, et pusa on mõnus katsuda, kuna see on pehmest materjalist. Kinesteetikud armastavad seksida pehmetel diivanitel ja sulevaipadel.