Miks me, naised, vajame sõbrannasid?

Miks me, naised, vajame sõbrannasid?

Nad kohtuvad sinuga joogatunnis, plaanivad väljasõidu spaasse, saadavad sulle julgustavaid sõnumeid, tulevad sulle jätkuvalt külla ja helistavad, et uurida, kas sinuga on kõik korras ja näitavad sinu vastu armastust üles miljonil südamlikul viisil. Nad on sinu sõbrannad! 

Nad kohtuvad sinuga joogatunnis, plaanivad väljasõidu spaasse, saadavad sulle julgustavaid sõnumeid, tulevad sulle jätkuvalt külla ja helistavad, et uurida, kas sinuga on kõik korras ja näitavad sinu vastu armastust üles miljonil südamlikul viisil. Nad on sinu sõbrannad! 

Need naised, kellele helistame, haarates telefoni, kui oleme kurvad, kellegagi tülli läinud või kui tahame jagada oma imelist armumise tunnet ja õnnestumisi, on meie sõbrannad. Neile helistame rõõmust kilgates, pisarate voolates või suures põnevuses. 

Kui oleme loonud suhte ja perekonna, siis võivad nii mõnedki olulised naised meie elust välja jääda, sest ühisteks tegemisteks pole laste, töö, trenni, toidutegemise ja kodu eest hoolitsemise kõrval lihtsalt aega. Ja ka meie kallim ei pruugi mõista, miks on vaja iga päev või vähemalt paar korda nädalas oma heale sõbrannale helistada ja rääkida tema arvates täiesti mõttetutest asjadest. Ja tihti, oskamata seda isegi seletada, jäävadki need olulised sõbrannad meie elust järjest kaugemale. Õnneks pöördume siiski õigel hetkel nende poole tagasi. 

Miks on meil neid ikka ja jälle oma elus vaja?

Hea sõbranna on see, kellega räägime suhetest, karjäärist, lastest, lootustest, pettumustest, võitudest ja kaotustest või kellega jagame oma kõige salajasemaid unistusi ja soove. Keegi, kelle juurde pöördume, et saada nõu nii mõttetuna näivates asjades: mis värvi mantel valida, millist tooni oma pea värvida, kas avada oma süda uuele kallimale ning mida kinkida oma abikaasale. Keegi, kelle poole pöördume siis, kui meil on oma kõige kallimaga elus probleeme. Kõik need teemad vajavad tähelepanu, kuid mehed ei oska siin tihti meid aidata.

Olen oma elus ja töös näinud kõrvalt paljusid naisi, sõbrannade suhteid ja perekondi ning minu jaoks on vägagi selgeks saanud, mis liidab naised omavahel mõnusasse sõbrannasuhtesse. See on midagi sellist, mida ükski meessõber ega kallim pakkuda ei saa. See on peegeldus iseendast kui naisest ning äratundmine, et mina olen naine, mitte karjääriredelil edasi kihutav suletud südamega kesksooline. Ja see äratundmine tekib just siis, kui teeme neid lihtsaid asju, mida sõbrannad teevad. 

Suurepärane näide rikastavast sõbrannade mõjust on neljast naisest filmis „Seks ja linn”, kus hoolimata oma suhtestaatusest, töö iseloomust, laste arvust, koolist ja igapäevatoimetustest, mis vajavad tegemist, leiavad need neli naist alati aega, et üksteisega kohtuda ja teha selliseid asju, mida meestega teha ei saa. Nad käivad koos kinos, avastavad uusi ja huvitavaid restorane, leiavad oma tihedas graafikus alati aja, et kohtuda kohvikus ja jagada seda, kuidas neil vahepeal läinud on. Nad shoppavad koos, veedavad mõnusaid päevi spaas enese eest hoolitsedes ja matkavad looduses. Ja selline loetelu võiks siin veel jätkuda.

Kindlasti saame paljusid neist loetletud tegevustest ka meestega teha, kuid siis mõjuvad need meile teisiti: poeskäik võib lähtuda vajadusest osta midagi vajalikku, kinno minnes ei taha mehed tihtipeale „naistekatest” kuuldagi ja matkates ei näe mehed vajadust puid kallistada, jalgupidi vees sulistada või mõnusalt looduses pikutada. 

Põhjus, miks naised vajavad sõbrannasid, on väga lihtne – seda energiat, mida naised omavahel jagavad, ei saa asendada ega pakkuda ükski mees. See on midagi erilist ja täiesti teistsugust.

 

Loe terapeut Merliis Sule kirjutatud ülipõnevat artiklit sõbrannadest, naisenergiast ja selle tervendavast mõjust koos looduslaps Mari Metsalliku, selgeltnägija Nastja ja mitmete teiste tuntud inimeste kommentaaridega UUEST Buduaari ajakirja talvenumbrist.

 

Buduaar.ee