Milline hääletoon on seksikas?

Naistele meeldib meeste juures madal hääletoon, kui mehed on omakorda võlutud naiste kõrgest ja sosistavast hääletoonist.

Naistele meeldib meeste juures madal hääletoon, kui mehed on omakorda võlutud naiste kõrgest ja sosistavast hääletoonist.

Vastassugupoolele meeldib meeste juures madal hääletoon ja naiste juures vastupidiselt kõrge. Hääletooni põhjal hinnatakse ka kõneleja keha suurust, vahendab Iltalehti.

University College Londoni teadlase Yi Xun ja tema meeskonna uue uuringu sõnul seostavad mehed kõrge ja sosistava hääletooniga väikest kasvu naist.

Naistele meeldib omakorda madal hääletämber, mida nad peavad suurt kasvu mehe märgiks.

Ka naistele meeldib meeste sosistav hääletoon. Sosistamine pehmendab hääle agressiivsust, mida tavaliselt seostatakse suurt kasvu inimesega.

Varasemad loomadel läbiviidud uuringud on näidanud, et kuulaja võib hääle põhjal teha järeldusi rääkija keha suurusest ja kavatsustest. Näiteks madal urisemine viitab suurele kehale, domineerivale isiksusele või potentsiaalsele rünnakule.

Loomade kõrge hääl viitab väikesele kasvule, hirmule ja alistumisele.

Uus uuring tõestas, et vaatamata inimese kõne arenemisele, kasutavad inimesed suhtlemisel siiski teatud loomalikke instinkte.

 

Anneli Allikas-Parv