Milline on tõeline armastus? Esita endale mõned küsimused.

imageManager_152320Oled sa mõnikord mõelnud, et milline see tõeline armastus siis on? Kas sinu ja su partneri puhul on tegemist tõelise armastusega või pole sa veel seda tunnet kogenud? Küsi endalt järgmised küsimused.


Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Oled sa mõnikord mõelnud, et milline see tõeline armastus siis on? Kas sinu  ja su partneri puhul on tegemist tõelise armastusega või pole sa veel seda tunnet kogenud? Küsi endalt järgmised küsimused.

imageManager_152320Kas tõeline armastus tuleb nagu välk selgest taevast?

Ideaalne vastus sellele küsimusele oleks, et ei tule. Armastus kasvab ajapikku ning armastust esimesest silmapilgust pole tegelikult olemas. Kui kohatakse meeldivat inimest, luuakse enda peas temast ideaalpilt, mis meeldima hakkab. Aga alles ajapikku tuleb selle inimese tegelik mina välja. Ei tasuks segamini ajada armumist ja armastust.

Kas oleksid väga armukade kui keegi üritaks su kaaslast ära rääkida?

Ideaalne vastus ka sellele küsimusele oleks „ei”! Armukadedus pole märk tõelisest armastusest. Kõige suurem viga, mida mõned noored teevad, on see kui nad arvavad, et mida suurem on armukadedus, seda tõelisem on armastus. Nii see pole. Armukadedus on märk omandamisest. Mõningane armukadedus on kahe inimese vahel normaalne, ilma vist ei saakski.

Kui te pole koos, kas leiad end sihitult ringi uitamast?

Ideaalne vastus oleks, et „ei leia”. Kurtmine ja unistamine ei näita välja, et armastad oma partnerit. Tõeline armastus ei keerle teise inimese ümber ja ei tähenda seda, et kui teda pole, siis uitad sa niisama ringi ja igatsed teda taas näha. Teil mõlemal on oma tegemised, mida te üksteise heaolu jaoks teete. Sellega peab leppima ja seda austama. Selline asi, et igatsed oma partnerit nõnda palju, et ei suuda midagi aruakt teha, võib küll suhte alguses ette tulla, kuid suhte arenedes ei tohiks inimesed teineteist nii piirata. Mõni aeg tagasi kirjutas uudistes, et Victoria Beckham nutab kogu selle aja kui tema mees kodus ei ole, sest ta lihtsalt ei suuda ilma oma meheta elada. Selline asi pole oma partneri suhtes aus. Siis tunneb partner end süüdi ning tunneb kohustust pidevalt sinu juures olla, ent keegi pole kellegi omand, ja niimoodi tunnetega manipuleerida pole tõesti kena.

Kas oled oma partnerisse rohkem armunud siis kui olete koos?

Ideaalne vastus oleks, et ei ole. Armastus ei kao kui partner on eemal. See peaks koguaeg olema stabiilne. Kui tunned, et armastad partnerit rohkem siis kui ta on sinu lähedal, siis on teie armastus mõnevõrra pealiskaudne. 

Kas tunned, et sinu partner on maailma ideaalseim inimene?

Ideaalne vastus oleks, et ei tunne. Inimest armastataksegi koos tema vigadega ning keegi pole ideaalne, kui sa pole ta vigu veel avastanud, ei tähenda seda, et ta oleks maailma ideaalseim inimene. Igaühel on väikesed või suuremad vead, millega lihtsalt leppima peab.

Kas tead, kuidas sinu partner suhtub laste saamisse ja rahasse?

Ideaalne vastus sellele oleks „jah”. Keegi ei ela ju reaalselt ära õhust ja armastusest. Abielu purunemiste kõige suuremad põhjused ongi tavaliselt raha ja lasteküsimused. Ka noored armunud peaksid teadma, kuidas nende partner suhtub rahasse või laste saamisse. Kui sellest omavahel ei räägita, võib hiljem tulla ebameeldivaid üllatusi.

Kas tunned, et pead oma partneri ees alati parim välja nägema?

Ideaalne vastus sellele oleks „ei”. Sa ei pea nahast välja pugema, et oma partnerile meeldida. Tähtis on sisemine ilu ning kui ta on huvitatud hoopis su kestast, pole ta sinu jaoks õige.