Milliseid mänge pulmas korraldada?

Tihti murravad abiellujad pead selle üle, kuidas oma külalisi pulmas
lõbustada? Alati võib tellida ju pulmavanema, kuid mida teha ilma
pulmavanemata? Siis tuleb mängud ise välja mõelda. Siin on teile mõned
ideed pulmamängudeks. Loomulikult võib neid mänge korraldada ka
sünnipäevadel või muudel üritustel.

Milliseid mänge pulmas korraldada?

Tihti murravad abiellujad pead selle üle, kuidas oma külalisi pulmas lõbustada? Alati võib tellida ju pulmavanema, kuid mida teha ilma pulmavanemata? Siis tuleb mängud ise välja mõelda. Siin on teile mõned ideed pulmamängudeks. Loomulikult võib neid mänge korraldada ka sünnipäevadel või muudel üritustel.

Tore on alustada pulmamelu näiteks sellega, et annate auhinna sellele külalistepaarile, kes on kõige kauem abilelus olnud. Selline asi teeb kõigil meele rõõmsaks.

Aga nüüd mängude juurde! Üks hea mäng on selline: Jagage pulmas osalejad kahte rühma. Üks inimene mängib makilt erinevaid lõike erinevatest muusikapaladest ning rühmad peavad need ära tundma ja nimetama. Kes esimesena pala nimetab, saab punkti. Võitja rühm saab auhinna.

Paljud korraldavad pulmas paarikeste mängu. See näeb välja selline: Paarikesed pannakse vastakuti seisma  ning üks inimene hakkab neilt küsimusi küsima. Näiteks küsib ta mehelt, kas ta teab mis tema naise lemmikvärv on või kas ta teab mis aastal ta naine kooli lõpetas? Kui mees teab ja naine vastuse õigsust kinnitab, saab paarike punkti See paar, kes lõpuks kõige rohkem punkte saab, on võitja. Sellise mängu käigus saavad paarikesed üksteisest huvitavaid asju teada ning teised saavad kõhutäie naerda kui mõni mees oma naise sünnipäeva ei mäleta või naine oma mehe kinganumbri 5 numbrit väiksema või suurema pakub.

Üks põnev mäng on veel järgmine: Enne külaliste saabumist kleepige iga tooli alla sildike mingi tegevusega. Kui külalised saabuvad ja aeg on küps, siis teatage, et teil on üllatusmäng! Nimelt on iga külalise tooli alla kleebitud väike sildike mingi ülesandega. Näiteks peab keegi laulma, keegi luuletuse lugema, keegi kümme kükki tegema jne. Nalja saab palju! Kes ülesannet täita ei taha, peab maksma trahvi. Raha läheb pärast pruutpaarile. Trahviks võib raha asemel olla ka midagi muud, näiteks saab kõrvalistuja ülesandest keeldujale ninanipsu teha.

Nüüd veidi vallatumate mängude juurde. Üks nendest on selline: Pange pruut tooli peale istuma, peigmehel siduge aga silmad kinni. Peigmehele andke kätte banaan ning seejärel keerutage teda. Peigmees peab suutma oma pruudile banaanist ampsu anda. Kui ta hakkama saab, võidab ta kirgliku suudluse!

Keegi tegi oma pulmas kunagi sellise mängu: üüritud oli väike minigolfi rada. Kui pruutpaarile kibe hüüti, siis teatas pruutpaar, et enne nad ei suudle kui keegi on golfipalli auku löönud. Neid inimesi, kes palli auku toksida üritasid oli õhtu jooksul üsna palju. Pruutpaar suudles vaid siis kui pall auku saadi.
Golfiraja asemel võib mängu võtta ka näiteks hularõnga. Kui keegi soovib, et pruutpaar suudleks, peab ta hularõngaga 30 sekundit keerutama.
    
Veel on levinud õhupallimäng. Pruutpaarile antakse õhupall ning nad peavad selle katki tegema. Nipp on selles, et kogu protsessi käigus ei tohi nad kasutada oma käsi või jalgu. Leidlik pruutpaar leiab viisi õhupali katki tegemiseks

 

Kadri Põldma

kadri@buduaar.ee