Müüdid armastuse kohta – õiged või valed?

Müüdid armastuse kohta – õiged või valed?

Armastuse ja suhete teemal liigub palju müüte, enamik neist on aga võimalik ümber lükata. Loe, kas ka sina oled kinni mõnes müüdis.

Armastuse ja suhete teemal liigub palju müüte, enamik neist on aga võimalik ümber lükata. Loe, kas ka sina oled kinni mõnes müüdis.

 

MÜÜT: “Ma saan alles siis õnnelikuks, kui ma olen suhtes” või “Parem olla halvas suhtes kui üldse mitte suhtes”

TÕDE: Kuigi suhtes olemisel on omad eelised, saab inimene olla nii õnnelik ka üksi olles. Olla üksi ja üksik on kaks erinevat asja ja ei tasu lasta end survestada suvalisse suhtesse, sest see võib olla tõeliselt õnnetuks tegev. 

 

MÜÜT: “Kui ma ei tunne tema vastu kohe tõmmet, pole mõtet sellesse suhtesse panustada”

TÕDE: Kui oled juba varem teinud valesid valekuid, siis mõtle järgmine kord rohkem. Kohene seksuaalne külgetõmme ja püsiv armastus ei ole tingimata seotud. Emotsioonid võivad muutuda ja minna sügavamaks ning mõnikord saavad sõpradest kallimad – kui sa annad neile suhetele võimaluse. 

 

MÜÜT: “Naistel on meestest erinevad tunded”

TÕDE: Naised ja mehed tunnevad sarnaselt, kuid võivad neid erinevalt väljendada. Kui nii mehed kui ka naised tunnevad samu asju – kurbust, viha, hirmu ja rõõmu. 

 

MÜÜT: “Tõeline armastus on püsiv” või “Füüsiline tõmme kaob ajaga”

TÕDE: Armastus on harva muutumatu, aga see ei tähenda, et tunne või füüsiline atraktiivsus peaks hajuma. Vanusega jäävad nii meestel kui ka naistel hormoonid vaiksemaks, kuid emotsioon võib olla sageli tugevam kui hormoonid ning füüsiline kirg võib aja jooksul isegi tugevneda.

 

MÜÜT: “Ma suudan muuta teises neid iseloomujooni, mis minule ei meeldi”

TÕDE: Sa ei saa muuta mitte kedagi. Inimesed muutuvad ainult siis, kui nad seda ise tahavad. 

 

MÜÜT: “Ma ei olnud oma vanematega lähedane, seepärast ei suuda ma ka suhtes lähendust tunda”

TÕDE: Kunagi pole liiga hilja muuta oma käitumismustreid. Aja jooksul ja piisava pingutusega suudad sa tunda, mõelda ja käituda teisiti.

 

MÜÜT: “Erimeelsused toovad alati suhtesse probleeme”

TÕDE: Konflikt ei pea alati olema negatiivne või suhet lõhkuv. Kui see õigesti lahendada, võib alguse saada hoopis positiivne suund suhtes. 

 

Helpguide.com