Naise kaks seksuaalsust: kaksikelu menstruaaltsükli järgi

18 kommentaari
Naise kaks seksuaalsust: kaksikelu menstruaaltsükli järgi

Naise menstruaaltsükkel mõjutab partnerivalikut ning kogu tema isiksust, kirjutab Rakkaudeksi.

Naise menstruaaltsükkel mõjutab partnerivalikut ning kogu tema isiksust, kirjutab Rakkaudeksi.

Naise kuu aja sisse mahub vähemalt kaks seksuaalsuse etappi. Üks võtab temas võimu menstruaaltsükli keskel, ovulatsiooni ajal, ja teine valitseb ülejäänud kuu ajal. Ovulatsiooniajal on naissuguhormooni, östrogeeni arv kõige kõrgemal. Kui östrogeen on kõrgel, siis on ka meessuguhormooni, testosterooni arv suurenenud. See hormoon mõjutab naistel muuhulgas seksuaalset iha.

Hormoonid mõjutavad seda, millised mehed on naiste arvates sarmikad ning kellega nad seksida sooviksid. Hormoonid mõjutavad ka naiste käitumist. Uuringute käigus on selgunud, et menstruaaltsükli viljakamal ajal riietuvad naised liibuvamatesse ja seksikamatesse rõivastesse ning laenutavad meelsamini romantilisi ning seksuaalseid filme. Ovuleeriv naine võtab ka kutseid kohtingule kergemini vastu.

Ovuleeriv naine tõmbab ligi

Menstruaaltsükli viljakamas staadiumis olev naine muutub meeste silmis võluvamaks ja atraktiivsemaks. USA stripiklubis läbiviidud uuring tõestas, et ovuleeriv naine on seksikas. Nimelt oli ovuleeriva tantsijanna jootraha umbes 354 dollarit. Naised, kellel olid parasjagu päevad, said jootraha 184 dollarit ning beebipille söövad 193 dollarit.

Beebipille või Nuvaring rõngast kasutavatel naistel östrogeenitase ei tõuse, vaid püsib ühtlasena. Pille kasutav naine ei tunne siis füüsilisi hormoonide erinevusi. On isegi väidetud, et pille kasutav naine eksib partneri valikul ning valib endale vale mehe.

Maskuliinsus vallutab

Menstruaaltsükli mõju naiste partnerivalikul on uuritud korduvalt. On läbiviidud uuringuid, kuidas naiste eelistus meeste kehakarvade suhtes varieerub menstruaaltsükli ajal ja pärast menopausi.

Karvutu mees tõmbas kõige enam ligi naisi, kes olid menstruaaltsükli kõige viljakamas etapis. Mehe tugev karvkate on märk madalast testosterooni tasemest. Ovuleeriv naine tõmbab ligi maskuliinsust. Maskuliinsusega soovib naine oma järglastele head geenid tagada. Kui östrogeeni on vähe, pöördub naise pilk vähem maskuliinse mehe poole.

Pilk pöördub, kuid…

Naised petavad oma partnerit kõige tõenäolisemalt just ovulatsiooni ajal.

USAs läbiviidud ja eelmisel aastal avaldatud uuring kinnitab, et ovulatsiooni lähenedes pööravad naised rohkem tähelepanu kenadele meestele. Uurimise käigus tehti ka huvitav tähelepanek: suurenenud huvi ja visuaalsed tähelepanekud ei salvestu naise mällu.

Kas kena mehe jõllitamine ovulatsiooni ajal on niivõrd alateadvuslik, et ei jää isegi meelde?

 

Anneli Allikas-Parv