Noorem mees ja vanem naine. Uus trend?

12 kommentaari

Hallineva härra ja verinoore kaunitari suhtetrend on teinudkannapöörde: seltskonnaajakirjad kubisevad uudistest, milline glamuuritar taas noore silmarõõmu käevangus õnne on leidnud.  Ons noor muskushirv tänapäevase naise käevangus pelgalt moekas aksessuaar või on mängus siirad tunded? Või lihtsalt seks. 
 

Hallineva härra ja verinoore kaunitari suhtetrend on teinudkannapöörde: seltskonnaajakirjad kubisevad uudistest, milline glamuuritar taas noore silmarõõmu käevangus õnne on leidnud.  Ons noor muskushirv tänapäevase naise käevangus pelgalt moekas aksessuaar või on mängus siirad tunded? Või lihtsalt seks. 
 
Viimaste uuringute järgi on peaaegu kolmandik 40–69aastastest naistest suhtes endast kümme või rohkem aastat nooremate meestega, olugi, et ühiskonna silmis on suhe, mil vanemal naisel on noorem mees, mõnikord tabu. Pole ju sünnis meest “otse hällist” röövida. Ja suur vanusevahe peab ju mingil hetkel saatuslikuks saama!
Hollywoodis tegid noorte meeste buumi otsa lahti Demi Moore (45) ja Ashton Kutcher (29), kes vaatamata 15aastasele vanusevahele juba paar aastat õnnelikku abielu naudivad. Ka popdiiva Madonna (49) ja tema abikaasa Guy Ritchie (39) kooslus paistab püsivat. Juba vanad koosolijad on filmitähed Susan Sarandon (61) ja Tim Robbins (49).
Nimetagem veel “meeleheitel koduperenaisest” kaunitari Eva Longoriat (32), kes abiellus suvel NBA korvpallitähe Tony Parkeriga (25). Baby Spice ehk Emma Bunton (31) sai poja endast neli aastat noorema Jade Jonesiga. Ka 31aastane filmitäht Reese Witherspoon kurameeris viis aastat noorema nägusa näitleja Jake Gyllenhaaliga
Laulja Usher (28) võttis aga suvel naiseks üheksa aastat vanema Tameka Fosteri, kes ootas tema last.
Septembris abiellus Argentiinas palju saginat tekitanud abielupaar: pruut oli 82 ning peigmees 24. Paarike ei saanud õnne kuigi pikalt nautida – vanaproua suri pulmareisilt naastes südamepuudulikkusesse.


Noorte meestega on vahvam

Ka Eestis on paljudel staaridel nooremad mehed või austajad. Alles me lugesime, et andekas kirjaneitsi Kerttu Rakke suudles kirglikult – ja lausa avalikult – ühe endast tunduvalt noorema kokapoisiga. Laulja Gerli Padari verivärske kallim Martin Parmas on Gerlist kolm aastat noorem…
Rängast restoraniärist säravaks teletäheks ja iseseisvaks ärinaiseks tõusnud “miljonilahutuse naine”, pealt kolmekümnendates Margit Hakomaa , keda ümbritseb noorte austajate viirg, õitseb kirkamalt kui kunagi varem! Paistab, et väikese särtsaka flirdi vastu pole tal midagi. Milleks raisata oma vaba aega keskeakriisile lähenevale mehele, võtta enda kanda tolle elutaak (luhtaläinud abielu, pettumused, läbipõlemine töös, raha, raha, raha …), kui võib lõbutseda noorte, siiraste ja elurõõmsate meestega, kes oskavad elu nautida, maailma avara pilguga näha, reisida ja tšillida maist mammonat ületähtsustamata, mõtiskleb Margit. Pealegi on tema arvates möödas ajad, mil noorikud pesukomplekti ja korteriüüri eest majanduslikult kindlustatud (vana)härraga koos elasid. Hakomaa sillerdab naerda. Tal ei ole vaja noorte meeste tähelepanu pärast oma aega ilusalongides kulutada ja spordiklubides võimelda. Pigem on Margiti arvates vastupidi: iga enesest lugupidav, iseseisev ja tegus naine hoolitseb enda eest niigi. Küllap see hoolitsetud ilu, iseseisvuse ja küpsuse kooslus noori mehi ligi tõmbabki…. 

Miks toimib selline suhe, kus mees on tunduvalt noorem kui naine?
Partnerite energiad peavad sobima. Kui oled aktiivne, pole mõtet olla kellegagi, kes tahab õhtud läbi kodus konutada, samas kui sina ihkad klubis tantsida. Kui oled vaikse loomuga ja kodune, ei tõota head suhe mehega, kes õhtuti klubireidile tükib. Kui mehel ja naisel on piisavalt ühist, ei mängi vanusevahe rolli ja suhe peaks toimima kui kellavärk.

Lisaks:
• Tänu arenenud meditsiinile ja kosmeetikale näevad vanemad naised väga head välja ja on noorematele võrdväärsed konkurendid.
• Vanematele naistele meeldib spontaansus ja seiklus. Noortele meestele aga elukogemus ja edukus.
• Paljud “võrdses vanuses” abielud ei kesta igavesti. Ja kuna naistel on ka pikem eluiga, on paljud vanemad naised ühel hetkel jälle “saadaval”.
• Kõik naised ei otsi kahe auto ja majaga rahakat meest. Nad otsivad sära, noorust, seiklusi ja reisimist.
• Mõned naised tahavad meest, kellele ei ole esmatähtis karjäär. Siis saab mees kodus laste eest hoolitseda, kuni naine karjääriredelil turnib.
• Vanemad mehed on tihti kinni oma egos, minevikus ja probleemides. Neil on sageli voodielu mõjutavaid terviseprobleeme. Noored mehed on nagu puhas leht: terved, seksuaalselt aktiivsed ja muretud!
• Vanemad naised on enamasti materiaalselt kindlustatud ja noorematel meestel pole selle vastu midagi, kui naine nende eest hoolitseb. Mõned nooremad mehed ei tahagi tegeleda elu probleemidega, vaid soovivad nautida elu ja sõltuda kellestki teisest. Vastutasuks pakuvad nad seiklusi, noorust ja põnevust.
• Nooremate meeste arvates on vanemad naised kogenud, põnevad, head vestluskaaslased ja voodipartnerid.
Noortel meestel on ainult üks halb külg: vahel pole nad oma lapsepõlvemuredest üle saanud ega tea veel täpselt, mida elult tahavad.


MITTE ALATI ÕNNELIK LÕPP

Rokkar Tanel Padari eksabikaasa, Tanelist kaheksa aastat vanem Katarina Padar tõdeb, et mündil on ka teine pool. Abielu algusaastail kudrutasid Tanel ja Katarina justkui tuvipaar lõpmatutel mesinädalatel, lahkumineku käigus lendasid aga porikamakad:„Oleneb muidugi inimesest, aga noorem mees ei ole reeglina oma  jookse ära jooksnud. Vanusega prioriteedid muutuvad, mehed saavad meesteks hiljem. Põhjus, miks meie Taneliga lahku läksime, polnud aga mitte vanusevahe – inimesed on olenemata vanusest koos millegi pärast, mis seob – vaid rokkmuusiku elustiil. Ja rokkmuusikute  ajalugu on kogu maailmas üks  – naised, viin ja rock`n roll. Muusiku öise eluviisiga on aga raske stabiilselt peret luua. Peab olema tugevate närvidega naisterahvas.  Rockmuusikule sobib pigem ühe – päeva tüdruk, kes tal alati vajadusel kõrval  istub, on kohe valmis jooksma. Taneli puhul luges muidugi ka see, et ta on Eestis  tuntud ja tuhandete naiste lemmik, kes teda fännavad. Mul on praegu ka minust viis aastat noorem mees, tema on elukutselt advokaat ning meie elustiiilid palju sarnasemad.”

SÕNA SAAVAD NOOREMAD MEHED

Võluvat stilisti, moeloojat ja laulusõnade kirjutajat Jana Hallast on nähtud sageli kinnisvarabüroo A4 maakler Meelis Kuke seltskonda nautimas. Meelis soostus Buduaarile selgitama, miks pea 15 aastat vanema naise siresäärne ja vaimukas seltskond ühele noorele mehele nii väga istub. 

Mida arvad suhtest, kus mees on naisest tunduvalt noorem? Kas see püsib või on hukule määratud?
Eks see sõltub sellest, mis on suhte eesmärk: rahuldus, soo jätkamine, kosutus või lihtsalt kommunikatsioon.

Milline vanusevahe on sinu arvates liiga suur?
Ma ei oska seda öelda, kindlasti ei pea ma õigeks suurt vanusevahet, kus üks pool on alaealine. Kuid usun, et vanusevahe on juba suur, kui üks partneritest võiks teisele vanema eest olla.

Miks tahavad sinu arvates vanemad naised endale üha nooremaid partnereid?
Kes teab… Eks ole ju vanemad mehedki need, kes kipuvad oma naised noorema vastu vahetama. Küllap lisab noor veri vürtsi ja värskust. Eakam pool ehk tunneb end nooruslikumalt. Nooremale annab suhe seevastu stabiilsust, kindlust ja turvatunnet. 

Miks eelistavad noored mehed vanemaid naisi? On see raha, kogemuste või hoopis millegi muu pärast?
Ma ei tea, kindlasti on neid, kes jahivad raha, neid, kes tahavad kogemusi või muid asju. Mina isiklikult ei kujuta ette suhet raha pärast. Oled justkui ori või prostituut, teed tööd, saad tasu. Kui kaks inimest on õnnelikud ja naudivad teineteist… Tehku, mis tahavad, peaasi, et lapsed jäetaks sellest “mängust” välja.

Milliseid naisi ise eelistad? Küpsemaid ja kogenumaid või nooremaid ja süütumaid?
Naisega peab olema millestki rääkida. Pole midagi teha, ainult iluga koos ei ela… Kuid kindlasti peavad ka muud asjad klappima! Naine peab olema arukas ja arusaaja, mitte väga armukade, seltsiv ja seltskondlik, seksikas ja hea inimene.

Milline on sinu ideaalnaine?
Kahtlemata elegantne ja intelligentne, naiselik ja seksikas, romantiline, arukas ja mõistev. Hoolikas ja hoolitsetud. Naine, kes oskab süüa teha ja on lihtsalt hea.

Sind on seltskonnaüritustel nähtud koos Jana Hallasega. Mis sind Jana juures võlub ning kas sõpruse juures mängib taoline vanusevahe rolli?
Mul on väga palju sõpru-tuttavaid, kes on minust vanemad ja nii on see olnud juba lapsest saati. Ka töökollektiivis olen olnud üks nooremaid. Mis aga puutub Janasse, siis ei näe mina küll mingit probleemi – miks ei võiks kaks noort inimest koos väljas käia?
Jana on vaimukas, ilus, särav, väga hea inimene, tal on väga hea figuur, suurepärane stiilitunnetus ja tal on selle juures rohkem ajusid kui mõnel beibel. Ta on tõesti, nagu üks ajakirjanik on öelnud, multitalent!
Ja minu meelest ei lähe Janal passis olev vanus ja tegelikkus küll kokku. Janas on sära rohkem kui mõnes 18aastases.

Kas vanemad naised on voodis paremad?
Usun, et palju sõltub sellest, kuidas inimene tunneb oma keha, teab, mida tahab ning kui enesekindel ta on. Kindlasti mängib rolli ka kogemus ning vajadus tunda, et sinul ja sinu partneril oleks 100% hea olla.
Mehe ja naise ülimalt intiimne suhe on see, kus saab täielikult lõõgastuda ja väljendada hirmu tundmata oma kõige salajasemaid soove. Hea seks on see, kui mõlemad tunnevad end vaba ja loomulikuna, usaldus ja erutus on nii sügavad, et tunned, nagu võiks ükskõik mida teha…

Kas vanus on meeleseisund?
Õnn on meeleseisund, millesse jõuab inimene enamasti enesearengu tulemusena, see on teadlik protsess. Aeg ja vanus ise ei õpeta midagi. Võib elada kuuekümneseks ja teha kogu aeg samu vigu, kuid võib saada teadlikumaks ka varases teismeeas. Paljud meist ei arene gümnaasiumi lõpuklassi meelelaadist enam edasi, juurde tuleb vaid rolle ja muud teesklust. See, et keegi on saanud kõrghariduse ja omandanud palju fakte, ei tähenda, et ta oleks veel tark inimene. Eks rahvapärane väljendki ütleb, et “ülikool matsi ei riku”.

Lugu ajakirjast Buduaar Shopping, Talv 2008