Petmine kui elustiil

\"\"Mida rohkem aeg edasi, seda rohkem tundub mulle, et truudus ja ausus on vanamoeline ning igav. „Mida rohkem – seda uhkem!“. Ja kui veel mõned aastad tagasi oli elukaaslaste ning abikaasade petmine pigem meeste pärusmaa, siis viimased uurimused näitavad, et naised petavad oma teist poolt sama tihti või vaat et tihedaminigi kui mehed.

\"\"Mida rohkem aeg edasi, seda rohkem tundub mulle, et truudus ja ausus on vanamoeline ning igav. „Mida rohkem – seda uhkem!“. Ja kui veel mõned aastad tagasi oli elukaaslaste ning abikaasade petmine pigem meeste pärusmaa, siis viimased uurimused näitavad, et naised petavad oma teist poolt sama tihti või vaat et tihedaminigi kui mehed. See tuleneb sellest, et kui ennist olid naised rohkem mehest sõltuvuses, nii materiaalselt kui vaimselt, polnud neil reaalset võimalust oma kaaslast petta. Mehed oli need, kes „elasid“ väljaspool kodu ning kellel petmise võimalusi rohkem ette tuli.

Naised olles muutunud aina iseseisvamaks ning võimukamaks, on loonud endale ka omad reeglid. Ka nemad otsivad aina enam seiklusi ja uusi võimalusi. Ning kui varem näitas statistika selgelt, et suurem osa mehi petab oma kaaslast füüsiliselt ning suurem osa naisi vaimselt, siis nüüd petavad ka naised oma teist poolt pigem füüsiliselt.

Muidugi eksisteerib meestel pisut rohkem võimalusi kasvõi nende kümnete bordellide näol mida iga nurga tagant leida võib. Kuid naiste jaoks on võimalused selles suhtes piiratumad, kuigi on ju Eestiski meesprostituute, kelle numbrid käest kätte levivad. Paraku on meesprostituutide ja naisprostituutide suhtarv äärmiselt erinev.

Ühelt pool muidugi tuleb võtta elust, mis võtta annab. Ning kui ühega kipub ära tüütama või on lihtsalt ellu väikest uut momenti vaja, siis saab alati alternatiive kasutusele võtta. Ööklubid on ju täis taolisi „uute variantide otsijaid“. Kõik teavad, et nii üksiku naisena kui ka üksiku mehena võib vastavates klubides kindla peale välja minna. Ja ka ennist mainitud prostituudid on alalti alternatiiviks. Küsimus ei ole võimaluste puudumises, pigem soovis. Iseasi, kas taolised seksuaalsuhted pakuvad tervislikku emotsionaalset rahuldust.

Ehk ongi see teooria „üks ja õige“ oma aja ära elanud ning tänapäeva kiires ühiskonnas on maad võtnud uus elustiil? Kuigi abiellumine pole enam juba ammu trendikas, siis näitas siiski viimane aasta, et on inimesi, kes soovivad oma kooselu ametlikult registreerida. Mis iganes need põhjused selleks ka pole. Samal ajal aga lahutavad vaat et pooled. Seejärel saab ju taas mõne sobivaga abieluranda seilata. Ja siis taas lahutada, kui ka järgmisega midagi ei klapi. Kuigi uuest aastast tõusid nii abielu registreerimise kui ka lahutamise riigilõivud, on need siiski suhteliselt väiksed. Kõik seisabki vaid tahte ja allkirjade taga.

Eesti ühiskond on äärmiselt väike ja siin tunnevad kõik kõiki. Lisaks teavad ka kõik seda, kes kellega magab. Tihti muidugi tundub, et nii väiksest kommuunis magavadki kõik kõigiga. Sõnadel „moraal“ ja „eetika“ pole mingisugust tähtsust. Ilmselt pole need ka enam trendikad sõnad. Pigem oled ikka tegijate ringis siis, kui saad vastavalt kas siis naiste või meeste saunas loetleda nimesid kelle hiljuti rajalt maha oled suutnud võtta. Piisab muidugi ka arvust, peaasi, et see piisavalt märkimisväärne oleks.

\"\"Mul oli üks hea sõbranna (nimetagem teda Anneks), kes elas ühes Eesti väikelinnas koos oma šarmantse mehega. Anne hoolimata sellest, et mees tegi teda mitmes mõttes õnnelikuks ja rahulolevaks, kurtis tihti, et mees veedab temaga siiski liiga vähe aega koos. Lisaks olevat mehel Tallinnas maja, kuid ka mitte peale poolt aastat kooselu, polnud mees teda enda juurde suurlinna külla kutsunud. Vastupidi, vältis kõiki võimalusi selleks.
Mõni aasta hiljem kohtusin Tallinnas elades ühe teise kena naisterahvaga (nimetagem teda Marjuks), kes enda sõnul elas samuti koos äärmiselt toreda mehega – hoolitsev, armas ja edukas. Kuid aega olevat mehel vähe ning kodust pidi ära olema ka liiga tihti. Teiselpool Eestit, ühes väikelinnas, oli neil suvila, kuid sinna naist viima ei kiputud.
Nutikas lugeja juba teab, mis eelnevatele lõikudele järgneb. Loomulikult oli mehel kaks naist korraga. Tõepoolest, tegu oli äärmiselt toreda ja hooliva mehega. Vähe sellest, see  mees oli ka äärmiselt võimukas ja nutikas. Ei tahaks öelda, et need naised rumalad olid, vaid pigem, et mees oli üle keskmise taibukas ja kaval. Üldse muidugi ei imestaks, kui sellel mehel veel kusagil keegi oli. Ning loogilisena tunduvad tema puhul ka väiksed retked lõbumajadesse peale pikale veninud pidusid.
Kui see mees oleks hoopiski naisterahvas, siis oleks ta kindlasti tituleeritud „litsiks“. Mehena aga tihti antakse taoline asi andeks ning peetakse lausa loomuomaduseks. Kuigi mulle tundub, et võrdõiguslikkuse aspektist võiks tedagi pidada „litsiks meheks“.

Eelnev oli vaid üks näide paljudest. Brittide seas äsja läbi viidud uurimus näitas, et 40 % naistest on petnud oma mehi. Samal ajal oli meestest „vaid“ 34 % petnud oma kaaslasi. Kahjuks polnud seal mainitud, mil viisil uurimus läbi viidi ja kuivõrd adekvaatne see on, aga usun, et midagi need numbrid kindlasti näitavad. Petvate meeste väiksem number võib olla sõluv ka sellest, et mehed valetavad tihedamini kui naised. Näiteks on sama tendents ka Eestis, kus küsitluse järgi on naisi rohkem abielus kui mehi ja see tuleneb sellest, et kuna küsitlejad on enamasti naised, siis meestel on kalduvus valetada end vallaliseks.

Eestis praeguse seisuga taolist petvate naiste ja meeste uuringut tehtud pole, kuid mulle tundub, et numbrid oleksid üsna sarnased brittide omadega. Kas just näitaksid need seda, et naised petavad rohkem, ma ei usu – pigem oleks tegu suhteliselt võrdse numbriga. Ning silmas pean siinkohal nii füüsilist kui ka vaimset petmist.

Teine lugu selle artikli lõpetuseks kirjeldab Marju lugu.
Marju (28) on olnud abielus ligi 7 aastat ning lisaks on peres kasvamas ka kaks last. Marju on hea perenaise ning laste ema musternäidis – käib tööl, hoiab majapidamise korras, hoolitseb mehe ja laste eest.
Ta on alati armastanud ja armastab ka praegu oma meest. Paraku on ta elu aastatega muutunud rutiinseks ja sellest tulenevalt on Marjul juba ligi aasta aega armuke. Noor, nägus ja hea huumorimeelega noormees, kellega seks klapib Marjul paremini kui oma abikaasaga. Lisaks tundub talle, et ta elu on seoses armukesega muutunud palju põnevamaks.
Samuti tunnistab naine, et on seitsme abieluaasta jooksul ennegi mõnel korral oma meest petnud. Enamasti on see juhtunud peale pidusid ning jäänud üheöösuheteks. Samal ajal usub naine, et mehel pole oma abikaasa pattudest aimugi.

 

Kertu Jukkum
kertu@buduaar.ee