Puudutades iha tagasi

Puudutades iha tagasi

Nii mõnigi paarisuhe on kaotanud oma sügavuse ja tundlikkuse, sest inimesed ei oska üksteist enam puudutada, kirjutab Rakkaudeksi.

Nii mõnigi paarisuhe on kaotanud oma sügavuse ja tundlikkuse, sest inimesed ei oska üksteist enam puudutada, kirjutab Rakkaudeksi.

Millal viimati oled silitanud teise ihu nii, et oled tundnud tema hingamist? Millal viimati on teise puudutamine Sind tõeliselt puudutanud? Millal viimati said nautida kontakti, mis ei nõudnud Sult midagi? Millal viimati said nautida hetke korraga, kartmata selle edenemist millegi soovimatu suunas? Millal viimati kogesid sellist lähedust, mis andis energiat tulla toime kiire argipäevaga?

Täiskasvanu puudutusmaailm võib kahaneda kiireks head-ööd suudluseks või jäigaks kallistuseks. Seks võib olla ainus viis puudutuseks või läheduse saamiseks. Kui puudutusevajadus on aga liiga suur, võib ka seks enam mitte meeldida. See tundub liiga intiimne viis olla teise lähedal, kui puudutust igatseb rohkem ihu ja süda.

Tundeline puudutus

Kas mäletad, kuidas suhte alguses tundsid kallima iga puudutust? Tundsid iga väikest silitust, mis pani keha värisema. Kuidas iga suudlus oli kuum ning kuidas erutasid teda, hingates talle kuklasse.

Paljudes paarisuhetes on puudutus kaotanud oma sügavuse ja tundlikkuse. Sageli partnerid tunnevad teineteise ihu, aga ei tunne teineteist. Mõtted võivad olla mujal, kui käsi puhkab teise kehal.

Tundeline puudutus on raskem. Läbi selle laseme voolata iseendal, meie olekul, lootustel ja vajadustel. Avaneme rohkem, mis tähendab, et oleme ka haavatavamad. Tundlik puudutamine seisneb peatumises, kohalolekus ja läheduses.

Puudutus loob erootikat

Varu aega partneri puudutamiseks. Vaata ta silmadesse ja libista oma kätt mööda ta paljastatud ülakeha. Keskendu puudutusele ja selle tundmisele tema kaudu. Anna oma käel liikuda mööda partneri käsivart ning keskendu puudutuse tundmisele käel, peopesal ja sõrmede otstes. Sulge silmad ning tunne tema naha soojust või vaata talle silma. Ole ta läheduses just nüüd.

Õnnelikus suhtes olevad paarid puudutavad üksteist rohkem ja säilitavad ühist sidet väikeste puudutusrituaalidega. Suudlemine jällenägemisel või lahkudes kallistamine ainult tugevdab kooselu ainulaadset suhet teineteise ees. Puudutusega näitame, et teine on meie silmis midagi erilist, ainulaadset ja teistest inimestest erinevat.


Anneli Allikas-Parv

Sarnased artiklid