Uuring: lahutuse algatajaks on enamjaolt naised!

Kaks kolmandikku lahutustest ja enamus lahkuminekutest on Ameerikas tavaliselt algatatud naiste poolt. See fakt tuli ilmsiks, kui American Association of Retired People viis läbi uuringu, kus osales üle 1000 lahutatud naise ja mehe vanuses 40 kuni 79 eluaastat, kirjutab divorcedwomenonline.com.

 

Kaks kolmandikku lahutustest ja enamus lahkuminekutest on Ameerikas tavaliselt algatatud naiste poolt. See fakt tuli ilmsiks, kui American Association of Retired People viis läbi uuringu, kus osales üle 1000 lahutatud naise ja mehe vanuses 40 kuni 79 eluaastat, kirjutab divorcedwomenonline.com.

Lisaks mitmetele muudele põhjustele, väitis enamik naisi, et lahkumineku põhjuseks on emotsionaalne hoolimatus või verbaalne kuritarvitamine. Nii huvitav kui see ka poleks, kinnitasid enamik mehi, et neil polnud õrna aimugi, et nende naised sedasi tundsid, kui nad lahutust palusid.

Otsus ei tule lihtsalt

Enamik mehi väitsid, et naise otsus lahkumineku kohta tuli neile üllatusena. Samas naised teadsid ammu enne seda, kui olukord täitsa väljakannatamatuks muutus, et abielu on ohus. Nad rääkisid sellest abikaasa, sõprade, terapeutide ja perega. Nad püüdsid probleemi tükk aega lahendada, enne kui alla andsid ja lahutuse kasuks otsustasid.

Naistele ei tule otsus lahkumineku kohta kergelt. Nad teevad abikaasale ettepaneku nõustaja poole pöörduda. Nad proovivad teraapiat. Nad ostavad eneseabiraamatuid. Nad üritavad abikaasaga rääkida sellest, mis neid häirib. Lõpuks kui nad lahutuse kasuks otsustavad, on enamik naisi kindlad, et nad on teinud endast kõik oleneva abielu päästmiseks.

Enimlevinumad põhjused

On mitmeid põhjuseid, miks naised lahutuse kasuks otsustasid.

– ”Ta tahab minult vaid seksi.”

– ”Ta ei aita mind majapidamistöödes. Ma koristan, teen süüa, pesen pesu ja nõusid, aitan lapsi kodutöödes, samal ajal kui tema televiisori ees magab. Siis tahab ta seksi ja on ärritunud, kui ma liiga väsinud olen.”

– ”Ta veedab laupäevad sõpradega golfi mängides. Pühapäeval vaatab ta pesapalli. Kui ma palun tal aega ka endaga veeta, heidab ta ette, et ma näägutan. Kui ma nutan, olen tema meelest liiga tundlik. Kordagi pole ta minu ees vabandanud.”

– Nii minul kui ka mu abikaasal on karjäärid. Mõlemad käime iga päev tööl ja kodus kohtume alles õhtuti. Iga päev meie kümneaastase abielu jooksul, kallistasin ma teda ja küsisin, kuidas ta päev möödus. Kas arvate, et tema kunagi minult küsis, milline päev minul oli?”

– ”Kuigi me mõlemad käime tööl, on kõik majapidamistööd, sealhulgas ka auto pesemine, ja laste kasvatamine minu õlgadel. Kui mingi ime läbi otsustab mu abikaasa nõud pesta või pesu masinasse pista, ootab ta selle eest Nobeli auhinda. Ma peaksin teda kallistama, tänama teda suurejooneliselt ja üles näitama, kui väga ma tema abi hinda. Aga kuidas tänab tema mind?”

– ”Enne abielu oli meil lõbus. Käisime tantsimas, veini degusteerimas, nädalavahetustel koos matkamas. Nüüd, ainus asi mis me koos teeme, on seksimine. Olen üritanud temaga rääkida, kui väga ta muutunud on ja kuidas mulle meeldiks taas kõiki neid asju koos teha. Tema väidab, et nõuan talt liiga palju. Kui ma küsin, miks ta minuga enam ei räägi, ütleb ta, et tal pole mulle midagi uut rääkida.”  

Kõlab tuttavalt?

Naised leiavad, et see on vihaleajav, et mehed pärast abiellumist nii palju muutuvad. Imeline, mõistev, võluv, naljakas ja tundlik mees on kadunud. Selle asemel on mingi võõras mees, kes väidab, et naine talt liiga palju nõuab. Pole ime, et naised tunnevad, et mõlemad abielult erinevaid asju ootavad.

Mehed ei oleks nii šokeeritud, et nende naised lahutust nõuavad, kui nad kunagi ka naise tundeid tähele paneksid ja neid kuulaksid. Tangot tantsitakse kahekesti ja mõlemad pooled peavad abielusse aega investeerima ja sellele pühenduma, või paratamatult ootab ees lahutus.

 

Anneli Allikas-Parv