Villu Parvet: kuidas tulla toime abiellumise sooviga

Villu Parvet: kuidas tulla toime abiellumise sooviga

Iga kord, kui saame kutse kellegi pulma või kuuleme tuttava abielu lahutusest, hakkame nende küsimuste peale rohkem mõtlema. Mitmetele naistele on abielu väga oluliseks eesmärgiks, mis justkui annaks elule tähenduse. Mehed näevad aga seda kohati paraku hoopis teistmoodi.

Iga kord, kui saame kutse kellegi pulma või kuuleme tuttava abielu lahutusest, hakkame nende küsimuste peale rohkem mõtlema. Mitmetele naistele on abielu väga oluliseks eesmärgiks, mis justkui annaks elule tähenduse. Mehed näevad aga seda kohati paraku hoopis teistmoodi.

 

Ei ole mingi uudis, et pooled abielud lahutatakse. Kõige lihtsam järeldus sellest – ja paraku on lihtne enamasti ka tõene – on see, et abiellutakse valedel põhjustel. Mitmed mehed on rääkinud, kuidas nad tunnevad päritoluperekondade (nii enda kui naise omade) survet, naine hakkab järsku rääkima, kuidas „kõik teised juba on abielus“, või hakatakse viitama lapsele kui põhjusele. Ometi mõtleme meestena teistmoodi ning seetõttu tulebki sul oma abiellumise soovi osas käituda targalt.

 

Kas jalutad või jooksed… Ei ole mitte midagi halba selles, kui naine tahab abielluda ning liigub suhtes selle suunas. Ometi on suur vahe, kas liikumine toimub lihtsalt jalutades, loomulikult ja ilma tohutu keskendumiseta abielule, või toimub see joostes põhieesmärgiga finišisse jõuda. Hakkame meestena kartma, kui näeme, et eesmärk pole teekond, vaid lihtsalt abieluni jõudmine. Me ei ole enamasti kunagi abielu-olukorras olnud ning olgem ausad, valdavalt seostame seda oma peas täieliku ja lõpliku „ära kodustamisega“. Kui sündmused arenevad aga loomulikult, on see palju vastuvõetavam.

 

Tere tulemast uuele tööle! Niisama suhetes on võrreldes abieluga enamasti väga palju vabadust, lihtsust ja vähem kaalu. Mehed, kes on oma abiellunud sõpradega rääkinud, mõistavad, et abielu on ka töö. Loomulikult on pulmad ja mesinädalad väga lahedad (muidugi mitte kulude mõttes), aga tõeline töö algab hiljem. Mehed ei pinguta suhtes tihti nii palju kui naised, aga kui naised juba enne abiellumist suhtega vähe tööd teevad, siis ei pinguta mehed enamasti üldse. Ühesõnaga, kui sa pole eelnevalt valmis enda ja suhtega tööd tegema, siis pole mõtet kandideerida raskemale tööle.

 

Matemaatika on vajalik… Paljud naised on kohati väga naiivsed, arvates et leiavad õige mehe, teevad kohe pulmad ning elavadki unistuste abielu. Esmalt tuleb pisut tegeleda matemaatikaga. Isegi, kui sa leiad endale väga hea mehe, tahaksid tõenäoliselt teda ka mõnda aega tundma õppida, enne kui abielusadamasse randud. Kui soovid ka veel last saada (ja seda naised loomulikult soovivad), siis tuleb arvestada ka oma vanusega. Vahel on huvitav lugeda kuuekümne aastasest tädist, kes kolmikud sünnitab, aga ise seda teha? Anna mulle pidur! Arvuta lõpp-eesmärgist ajas tagasi ning saad aru, millal peaksid õige mehe tabama.

 

Põhjused ja tagajärjed… Ideaalne variant on see, kui leiad armastava mehe, abiellud ja siis saad lapse. Paljudel juhtudel on see järjekord aga lootusetult segi läinud ning mehed teavad seda. Lood kõikvõimalikest sõpradest, keda survestatakse abielluma näiteks seoses lapsega, ajavad meile hirmu naha vahele. Vaatamata sellele, et maailm muutub pidevalt, on siin klassikaline järjekord tegelikult ikkagi kõige toimivam. Kui oleme juba abielu mõttes ära kodustatud, siis tuleme isaks saamise löögiga ka tavaliselt toime. Vastupidine pole aga üldsegi nii kindel. Pealegi toetaks produtsentide sellist tegevusplaani ilmselt ka laps, kui ta saaks kaasa rääkida :).

 

Latt kõrgel, aga mitte Kuu peal… Kui oled ilus, tark ja osav, siis on loomulik, et soovid leida ka endale vastavat meest. Ometi on naljakas vaadata, millistest standarditest naised vahel räägivad, kui oma tulevast meest kirjeldavad. Mitmed mehed on omavahel rääkides lihtsalt tunnistanud, et „siit planeedilt sellist ei saa“. Loomulikult peab latt olema kõrgel, kuid kui istutad selle Kuu peale, siis ei suuda ka kõige püüdlikum väga hea mees sellest üle hüpata. Loomulikult on see kõik sinu enda valik, kuid väga sageli kukub latt mingil hetkel täiesti maha, nii et suvaline tõhk sellest üle roomab, või saab naisest lihtsalt tuvi-tädi, kes meest „ei vajagi“.

 

Head pahad poisid – mitte veel… On palju tõeliselt lahedad pahasid poisse, kellega oleks huvitav abielluda, aga nad pole selleks lihtsalt valmis. Milleks peaksidki nad endale lehma muretsema, kui piima saab ka muidu väga lihtsalt? :). Kõige hullem on see, et paljudele meist on juba üksi elamine saanud harjumuseks ning sellist elukorraldust muuta on väga raske, kui meis endis veel elu ümberkorraldamise soovi alget pole. Elu on meeste jaoks tänapäeval väga põnev ka küllaltki kõrge vanuseni. Seetõttu ei olegi küsimus selles, kuidas metsloom puuri panna, vaid selles, kuidas ta sisemiselt ära taltsutada, et temast saaks armas kutsikas (kelles muidugi ka see metsik pool alles on) :).

 

Memmekas või lihtsalt hull saavutaja… Kui sul ei õnnestu endale paha poissi ära kodustada (ja vahel ei saa seda lihtsalt teha sellepärast, et ta pole õiges vanuses), leiaksid abiellumiseks rohkesti tõelisi nohikuid või vahel ka hulle saavutajaid. Nohikud on mehed, kes hakkavad sind jumaldama nagu oma ema ning täidavad sinu kõik käsud. Saad volitused nende elu juhtimiseks, kuid sellistest sussidest tüdinevad naised sageli ise kiiresti. Hullud saavutajad meie hulgast on need, kes esitavad naisele kosmilisi nõudmisi ning võtavad abielu kui järjekordset etapivõitu oma elus. Ka nendega on vahel päris nutune.

 

Tähelepanu, valmis olla, läks… Tänapäeval on meeste keskmine abiellumise iga järjest tõusnud ja läheneb kolmekümnele. Pahade poiste puhul on alla kolmekümnese ära kodustamine ausalt öeldes lootusetu, sest nad pole lihtsalt piisavalt palju „ringi vaadanud“.  Kui oled ise hea, tubli ja tore naine, siis leiad küll hordide kaupa mehi, kes oleksid valmis sind seksima, kuid me lihtsalt ei taha veel abielluda. Selles pole sul mõtet ennast süüdistada, sest meil on paraku rohkem aega. Samas, kui kolmekümne kandis peaks meil tekkima juba algnegi soov, siis sõltub ülejäänud sinust. Kui meid õigel ajal tabad ning oma kaardid targasti mängid, võime saada rõngastatud.

 

Keemia on olulisem kui matemaatika… Koolis ma nii ei arvanud, aga abielu puhul küll. Kõik võib paberi peal täiuslik tunduda, aga su elu muutub põrguks, kui suhtes puudub kirg. Kui valid endale võimalikult turvalise mehe või hangid ühe nendest nohikutest, võid ennast küll mõnda aega hästi ja rahulikul tunda, kuid siis „murrab reaalsus sisse“. Sa kas vajad enda ellu juurde mõnda paha poissi, kes sind ennast naisena tundma paneb, või lihtsalt elad pidevas teadmises, et oled leppinud poolkõva lahendusega. Usun, et just see on põhjus, miks üle poolte abieludest lõppevad ja arvesta, et siis oled turul juba päris „kuiv saiake“.

 

Väärikalt üksi või õnnetult abielus. Vaatamata sellele, et tahad last saada, kardad tuleviku ebakindlust ja kogu su suguvõsa ning sõbrannad laulavad kooris sellest, kuidas peaksid abielluma – ära allu sellele survele. Ela oma elu ise! Kui oled „ajutises“ suhtes, mis sind ei toida, on abiellumine ainult veel suurem elu raiskamine. Kui soovid näiteks jõuda Kuressaarde, aga ostis bussipileti Tartusse, siis kanna see kuludesse, mitte ära istu bussi peale, sest „pilet on ju juba ostetud“. Ühe eksimuse tegemine ei õigusta sellest tulenevaid järgmisi vigu. Säilita oma väärikus ning ära saa selleks osaks statistikast, mis lahutuste protsenti suurendab. Palju olulisem on leida mees, kes on abiellumiseks valmis õigetel põhjustel, kui leppida igas mõttes vähemaga.

 

 

Buduaarile Villu Parvetilt
raamatu “Seks, vein ja kutsikad” autor