15. oktoobril Rinna Tervise Päev

15. oktoobril Rinna Tervise Päev

Juba neljas aasta järjest toimub 15. oktoobril EUROOPA DONNA üleeuroopaline teavituskampaania Rinna Tervise Päev, millega tuletame tütarlastele ja naistele meelde tervislike eluviiside tähtsust rinnavähi ennetamise seisukohast ning rinnavähi varajase avastamise võimalusi.
Rinnavähk on paljudes maailma maades kõige sagedamini naistel esinev pahaloomuline kasvaja. Igal aastal diagnoositakse Eestis üle 600 uue rinnavähijuhu, haigete arv kasvab kahjuks aasta-aastalt.

Euroopa Donna, Euroopa Rinnavähi Ühendus kutsub liituma 15. oktoobril Rinna Tervise Päevaga

Juba neljas aasta järjest toimub 15. oktoobril Euroopa Donna üleeuroopaline teavituskampaania Rinna Tervise Päev, millega tuletame tütarlastele ja naistele meelde tervislike eluviiside tähtsust rinnavähi ennetamise seisukohast ning rinnavähi varajase avastamise võimalusi.
Rinnavähk on paljudes maailma maades kõige sagedamini naistel esinev pahaloomuline kasvaja. Igal aastal diagnoositakse Eestis üle 600 uue rinnavähijuhu, haigete arv kasvab kahjuks aasta-aastalt.
 
Sellel aastal on Rinna Tervise Päeva motoks „Vali Tervis!“ Olles füüsiliselt aktiivne, säilitades normaalset kehakaalu ja toitudes tervislikult on võimalus oluliselt vähendada rinnavähi tekke riski. IARC hinnangul on 25-33% rinnavähi juhtudest põhjustatud liigsest kehakaalust ja mitteaktiivsest eluviisist. Viimased uuringud näitavad, et ülekaalu vältides väheneb menopausijärgne rinnavähi tekke risk. Väga oluline on täiskasvanuna säilitada kehamassiindeksit (BMI) vahemikus 18,5 – 24,9.
 
Avon Eesti Vähiliidu suursponsorina on Vähiliiduga koostööd teinud juba üle 10 aasta ja oma heategevustoodetega, mis on tähistatud roosa lindiga, kogunud toetust mammograafiabussile ja rinnavähi ennetustegevusele.
ERGO Kindlustuse AS toetab Vähiliidu vähialast ennetustegevust alates 2007. aastast. Tänavu läheb ERGO toetus rinnavähi ennetustegevusele.
Rinna Tervise Päevaga on ühinenud Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsioon ja ettevõtted, kes toetavad rinnavähi ennetustegevust oma kampaaniatega oktoobrikuus: Avon Eesti OÜ, Baumax Eesti OÜ, ERGO Kindlustuse AS, Fazer Eesti AS,  Map Eesti AS, Kadarbiku Köögivili OÜ, Jutekott, Joik, Mineral Baltic OÜ, Viru Keskus, Reval Cafe, Internetiajakiri Femme, Sokos Hotel Viru.
 
Kampaaniapäeval 15. oktoobril värvub Viru Keskus roosaks, mis on rinnavähi ennetamise värv!
Kanna 15. oktoobril rinnas roosat linti ja näita, et hoolid endast, oma lähedastest ja neist, kes põevad rinnavähki!

 
Tänastest valikutest sõltub oluliselt meie tervis tulevikus

Eesti Vähiliit tähistab koos Euroopa Donnaga Rinna Tervise Päeva 15. oktoobril Viru Keskuses algusega kell 16.30.

Päevakava:

16.30 Ene Tomberg Eesti Donna delegaat – avasõnad
16.40 Kohalolijate tutvustus
17.00-17.15 interaktiivne vestlus tervislikust toidust ja toitumisest – vestlust juhib Tervise Arengu Instituudi toitumisekspert ja Tallinna Tehnikaülikooli toiduainete instituudi dotsent Tagli Pitsi
17.20 tervise- ja loodustoodete tutvustus
17.30 MyFitness aeroobika
17.40-17.55 interaktiivne vestlus rinnavähi sõeluuringust ja ennetamisest – vestlust juhib dr Tiiu-Liis Tigane, Eesti Vähiliidu tervisenõunik, Euroopa Donna esindaja Eestis
18.00 Birgit Varjun ja ansambel
18.20-18.30 avatud diskussioon: perearst kui esimene nõustaja
18.30 MyFitness aeroobika
18.40-18.55 avatud diskussioon: suitsetamine kui rinnavähi riskitegur.
19.00-19.20 Birgit Varjun ja ansambel. Üllatusesineja.

Üritust  juhib Tauri Tallermaa.

 

Lisainfo:

Euroopa Donna kodulehelt siit

Euroopa Donna raames ronisid Shveitsi mägedes vähipatsiendid üle Euroopa. Kaasa tegi ka Eesti tüdruk Epp Remmelg. Pilte saab näha siit

Avoni heategevuslike toodetega saab tutvuda siin

 

 

Buduaar.ee