3 nippi, mis rahustavad turses, väsinud ja vesiseid silmi

3 nippi, mis rahustavad turses, väsinud ja vesiseid silmi

Väsinud, vesised, punetavad ja turses silmad on tänapäeva elustiili juures üpriski vältimatu ning samas ka äärmiselt ebameeldiv sümptom, mille põhjustajateks on liigne telekavaatamine, arvutiekraani ees istumine, lugemine, vale valgustus kontoris ning erinevad allergiad. Tulemuseks võib olla veel peavalu, raskused keskendumisel ning tundlikkus valguse suhtes. Õnneks on siinkohal olemas ka mitmeid vahendeid, mis aitavad väsinud silmi turgutada ning punetust ja turset vähendada.  Toome välja 3 nippi, mida tasub kindlasti proovida:

Väsinud, vesised, punetavad ja turses silmad on tänapäeva elustiili juures üpriski vältimatu ning samas ka äärmiselt ebameeldiv sümptom, mille põhjustajateks on liigne telekavaatamine, arvutiekraani ees istumine, lugemine, vale valgustus kontoris ning erinevad allergiad. Tulemuseks võib olla veel peavalu, raskused keskendumisel ning tundlikkus valguse suhtes.

Õnneks on siinkohal olemas ka mitmeid vahendeid, mis aitavad väsinud silmi turgutada ning punetust ja turset vähendada. 

Toome välja 3 nippi, mida tasub kindlasti proovida:

1. Aseta soojad peod suletud silmadele

– Istu sirge seljaga, leia mugav asend

– Hõõru peopesasid omavahel, kuni nad on soojad

– Pane silmad kinni ja aseta soojad peopesad silmadele, väldi silmadele surve avaldamist

– Hoia peopesasid suletud silmadel 30 sekundit, seejärel ava silmad

– Korda sama protseduuri kolm kuni viis korda

2. Külma veega loputamine

– Kui tunned, et silmad on väsinud või ärritunud, loputa nägu külma veega – tee seda nii, et silmad oleksid sel hetkel kinni, kui sa nägu loputad. 

– Teine variant on võtta soe ja pehme näorätik, kasta see külma vette, pigistada liigne vesi välja ning asetada rätik näole. Hoia rätikut näol paar minutit ja ole samal ajal pikali.

– Kolmas variant aitab ka silmade turset vähendada. Võta puhas näorätik, pane sinna vahele paar jääkuubikut ning voldi rätik kokku. Aseta rätik silmadele ja hoia viis kuni kümme minutit.

3. Kummelitee pakid silmadele

Aseta 2 kummelitee pakikest kuuma vette, hoia 5 minutit. Nõruta ning lase jahtuda, kuid mitte täielikult. Aseta teepakikesed silmalaugudele ning hoia viis minutit. 

Allikas: top10healthremedies.com