Aluselise vee joomine hoiab sind vähi eest

Aluselise vee joomine hoiab sind vähi eest

Meile kõigile on vägagi tuttavad tänapäevase ühiskonna tüüpilisemad „pahed“ – ebatervislikud toitumisharjumused, kohvi ja magusaga liialdamine, alkoholi liigtarvitamine, vähene uni ja stress. Meile on küll palju korrutatud, et selline elutempo jätab meie tervisele oma märgi, kuid paljud ei tea, millest see tegelikult tuleneb. Vastus on, et see mõjutab meie organismi pH-tasakaalu, muutes selle liialt happeliseks ja sealt saavad alguse haigused. Aga hea uudis selle kõrval on see, et just aluselise vee joomine aitab organimi pH jälle tasakaalu viia. Nii lihtne ja efektiivne!

Meile kõigile on vägagi tuttavad tänapäevase ühiskonna tüüpilisemad „pahed“ – ebatervislikud toitumisharjumused, kohvi ja magusaga liialdamine, alkoholi liigtarvitamine, vähene uni ja stress. Meile on küll palju korrutatud, et selline elutempo jätab meie tervisele oma märgi, kuid paljud ei tea, millest see tegelikult tuleneb. Vastus on, et see mõjutab meie organismi pH-tasakaalu, muutes selle liialt happeliseks, ja sealt saavad alguse haigused. Aga hea uudis selle kõrval on see, et just aluselise vee joomine aitab organimi pH jälle tasakaalu viia. Nii lihtne ja efektiivne!

Enim mõjutab tänapäeval vere pH-taset inimeste elustiil ja toitumisharjumused. Negatiivse mõjuga on juba mainitud liigse magusa, kohvi, alkoholi ja rasvase toidu tarbimine. Lisaks toiduainetele tekitavad organismis happelisust ka negatiivsed emotsioonid, stress, vähene uni ning keskkonnas levivad ja tahtmatult omastatavad saasteained. 

Kõik eelpool nimetatud on kahjuks aga meie tänapäeva elustiili tavapärane osa. Meie keha ei suuda kõikidest happelistest jääkainetest iseseisvalt vabaneda ning osa neist salvestub meie kehas. Me ei söö ega joo piisavalt tooteid, mis sisaldaks aluselisi mineraale nagu kaltsium, magneesium, naatrium, kaalium, et seda jääkainete hulka neutraliseerida ja pH uuesti tasakaalu viia. 

Happeline seisund aga vähendab organismi võimet omastada toitaineid ning vitamiine ja mineraale, langetab rakkude energiatootlikust ja kahjustunud rakkude taastumisvõimet, nõrgestab keha võimet toota ensüüme ja hormoone ning muudab keha vastuvõtlikuks paljudele tervisehädadele. Ka vähirakud saavad alguse liiga happelisest keskkonnast. 

Meie keha näeb küll tohutut vaeva, et liigset happelisust neutraliseerida, kuid ei tee seda alati kõige paremaid võtteid kasutades. Nimelt laenab ta aluselisi mineraale meie luudest ja kudedest, hoopis nõrgestades nõnda meie organismi ning luues soodsad tingimused rasvumiseks ja muude haiguste tekkeks. Piisava tahtmise ja motivatsiooni juures saame me siiski oma kehal siinkohal osas abiks olla.

Kui võtta sihikindlalt käsile tervislik ning teadlik toitumine ja juua aluselist vett, siis on võimalik saavutada positiivseid tulemusi meditsiinilise sekkumiseta. Rusikareegel on, et kõik rohelist värvi aedviljad on aluselised (nt. värske kurk, kapsas, brokkoli, spinat, petersell, avokaado) ning kõik suhkrut sisaldavad toiduained happelised (nt. üleküpsenud banaanid, šokolaad, kuivatatud puuviljad jne). 

Kui aga teatud toituainetest nagu kohv, must tee, maiustused, nisutooted ja pasta loobumine tundub liiga karm, päästab just aluselise vee joomine. Sobib hästi nii sidruni-, laimi- või kurgivesi kui näiteks Eesti poodideski ainukesena saadaolev tugevalt aluseline mineraalvesi Devin. 

Jaapanis läbi viidud põhjalikest uuringutest on selgunud, et aluseline vesi on parandanud mitmeid kroonilisi haiguseid nagu diabeet, kõrgvererõhutõbi, kõrvetised, halb verevarustus, luuhõrenemine, seedehäired, migreen, stress, jalakrambid ja krooniline väsimus. Lisaks aitab aluselise vee joomine taastada pH-taset suus ja parandab seeläbi hammaste tervist.

Seega on looduslikult aluselise vee joomine lihtsaim moodus oma organismile tuge pakkuda, taastada selle loomulikku vastupanuvõimet ja saavutada organismis tasakaalu, mis muudab inimesed elujõulisemaks. Dr. Riina Raudsik, kes on Eestis üks tunnustatumaid keha happelis-aluselise teooria arendajaid, leidis, et aluseline vesi on mugav ja maitsev alternatiiv soodaveele ning soovitab seda julgelt kõigile oma patsientidele. Lisaks soovitatakse aluselist vett kasutada ka kaalulangetajatel, mao ülehappesusega võitlejatel ning kontoriinimestel, kes tarbivad palju kohvi.

 

 

Buduaar.ee