Jaanika lugu: sünnimärgi eemaldamine läks maksma ligi 500 eurot ja surmahirmu

Viimased nahavähi kurblood ajasid mind aasta tagasi nahaarsti juurde kontrolli. Käisin ühes pealinna tuntud erakliinikus, kus tehti mu kehale kiire väline vaatlemine ja öeldi, et pole ühtegi probleemi. Kui juba arsti juurde sai tuldud, küsisin ka nõu ühe sünnimärgi osas, mis ei olnud pahaloomuline, aga lihtsalt häiris mind.

Viimased nahavähi kurblood ajasid mind aasta tagasi nahaarsti juurde kontrolli. Käisin ühes pealinna tuntud erakliinikus, kus tehti mu kehale kiire väline vaatlemine ja öeldi, et pole ühtegi probleemi. Kui juba arsti juurde sai tuldud, küsisin ka nõu ühe sünnimärgi osas, mis ei olnud pahaloomuline, aga lihtsalt häiris mind.

 

Arst vaatas selle üle ja ütles, et pole mingit probleemi – selle võiks kas või kohe laseriga eemaldada. Parasjagu oli vaba ka see kabinet, kus sünnimärke laseriga eemaldatakse ning mõeldud-tehtud, otsustasin selle kohe ära võtta. Visiiditasu, sünnimärgi eemaldamine ja mulle kaasa müüdud kreemid, mis pidid tagama kiire paranemise ja vältima armistumisohtu, maksid kokku ligi 120 eurot. Lisaks määrati mulle tulevikku kaks lisavisiiti arsti juurde, et kontrollida, kas eemaldamine õnnestus ja ega sünnimärk tagasi ole tulnud. Iga selline arsti külastus maksis üle 30 euro. 

 

Kui läksin järgmine kord kontrollvisiidile, kinnitas arst seda, mida ma ka ise nägin – sünnimärk oli siiski tagasi tulnud. Tegelikult ei olnud see sealt päris ära läinudki – niipea kui lasereemalduse koorik nahalt ära kukkus, oli see väike tume täpike näha. Mingi nahaalune osa oli laserprotseduuriga hävitamata jäänud ja see nüüd hakkas taas kasvama. Olin väga õnnetu, aga arst lohutas, et see on väga väike probleem ja paljudel tuleb eemaldamist teha kaks korda, sest esimese korraga ei saa kogu sünnimärgipesa kätte. Mis siis ikka, maksin jälle lisaks visiiditasule ka lasereemalduse raha, kokku umbes 90 eurot, ja määrasime uued külastusajad. 

Aeg läks edasi ja paari kuu pärast oli väike täpike jälle kohal. Loomulikult oli see mitu korda väiksem kui esimene sünnimärk, mida eemaldada otsustasin, aga laseriga eemaldamisest oli lisaks täpikesele tekkinud naha sisse ka lohuke, just nagu väike tuulerõugearm. Juba esimesel korral rõhutas arsti mitu korda, et kui kas või natukene tagasi tuleb, peab selle kindlasti eemaldama, sest see võib muutuda pahaloomuliseks ja seetõttu käisin alati korralikult kokkulepitud ajal arsti juures end näitamas. Sel korral olin juba hirmunud, et miks see sünnimärk tagasi tuleb. Kas tõesti võib olla tegu nahavähiga? Läksin taas arstile, eemaldasime taas sünnimärgi ja nagu eelmiselgi korral, tuli see ka kolmandal korral tagasi. Kui eelmisel korral süüdistasin ma ennast, et äkki siiski sain suvisel ajal tehtud protseduuri järel kuidagi kuskilt natuke päikest ja seetõttu tuli sinna uus täpike, siis nüüd olin kindel, et mina pole midagi valesti teinud. 

Kuna see doktor ei olnud suutnud mul kolme korraga sünnimärki eemaldada, otsustasin minna teise kliinikusse ja sain oma sünnimärgist lahti. Sel korral palju odavamalt ja ilma igasuguse laserita – see lihtsalt lõigati välja. Doktor ütles, see on ainus kindel viis, et kogu sünnimärgipesa saaks eemaldatud. Käisin ka kontrollis ja igaks juhuks tehti sünnimärgile analüüs, sest kuna see mitu korda tagasi tuli, paistis asi uuele arstile kahtlane. Õnneks oli analüüs korras ja tegu polnud pahaloomulise kasvajaga, aga minu kiirest ja valutust laserprotseduurist oleks vabalt võinud saada õudusunenägu, mis võinuks lõppeda nahavähiga. Väga oluline on, et kogu sünnimärk saaks eemaldatud ja laseriga eemaldamine kahjuks alati ei too oodatud tulemust, kinnitas mulle doktor, kes selle käsitsi korda tegi. Kirja panin aga selle loo põhjusel, et kui on soov sünnimärki eemaldada, siis mõelge enne ikka kaks korda, kas teha seda tänapäeva moodsal ja valutul viisil laseriga, sest tõenäosus on suur, et ühekordsest protseduurist pole kasu ja planeeritud eelarve võib oluliselt suuremaks minna. Mina kulutasin 120 euro asemel kokku 480 eurot ja lõppkokkuvõttes olen õnnelik, et endiselt terve olen.

 

 

Buduaarile Jaanikalt
Ajakirjast Buduaar Shopping