Küüneseenest priiks!

Küüneseen on inetu haigus, mis sunnib haigete küünte omanikku oma küüsi peitma ning häbenema. Ei aita siin lakkimine ega küünte võimalikult lühikeseks lõikamine – paksenenud kollakas küünist meenutav küüs reedab oma haiguse sellest hoolimata.

Küüneseen on inetu haigus, mis sunnib haigete küünte omanikku oma küüsi peitma ning häbenema. Ei aita siin lakkimine ega küünte võimalikult lühikeseks lõikamine – paksenenud kollakas küünist meenutav küüs reedab oma haiguse sellest hoolimata.

Niisiis, kui sul on probleem küüneseenega, kasuta vastikust haigusest vabanemiseks kõiki meetmeid, et oma käsi ega jalgu enam koleda väljanägemise pärast peitma ei peaks. On mitmeid võimalusi, kuidas küüneseenest oma jõududega jagu saada. Näiteks kodune äädikaleotis, mis aitab küüneseent seljatada.

Pane kaussi kaks osa (klaasi) vett ja üks osa äädikat. Pole vahet, kas kasutad tavalist äädikat või õunasiidriäädikat, ent kuna esimese kasuks kõneleb kindlasti odavam hind, siis parem juba eelistada seda.

Leotist võid kasutada mitmel moel: võid näiteks leotada oma käsi või jalgu selles kord nädalas ja tund aega, olenevalt sellest, kui halb küünte olukord on.

Teine võimalus on kasta švamm vedeliku sisse ning hõõruda niiske švammiga küüsi. Tee seda siis, kui oled tulnud just duši alt.

Leidmaks omale sobivat, proovi mõlemat meetodit. 

Teine taskukohane kodune küüneseenest vabanemise retsept näeb ette maisijahu ja vee segu.
Pane supilusikatäis maisijahu potti ning lisa nii palju vett, et jahu lahustuks segades nagu pulber. Keeda mikstuuri pisut ning lase siis segul külmikus jahtuda vähemalt tunnikese. Seejärel hõõru mikstuur haigetele küüntele.

Isegi aednikud teavad rääkida, et kui panna maisijahuvett roosipõõsaste ümber, peletab see mustatäpilist roose kahjustavat seenhaigust.

Hästi aitab seenest vabaneda ka vitamiin E kapslite ja vee leotis. Kui sul juhtub kodus olema antiseptilist suuloputajat, siis tea, et sellelt vedelikult saab peale suu värskendamise ja puhastamise abi veel mitmete tervisehäirete vastu.

Soovitatakse nii äädika ja suuloputaja segu küüntele kui ka lihtsalt haigete küünte pesemist puhta suuveega. 

Esimest varianti proovides pane kaussi mõlemaid aineid pooleks, teisel juhul on parem kanda suuvett peale švammiga.

Mõlemad on soodsad ning ohutud abinõud ning väärt hädasolijail järeleproovimist.
Ka nahalehõõrutavat köharohtu, mis sisaldab eukalüpti, kampriõli, mentooli, tümooli, seedrilehti, muskaatpähklit ja tärpentiini, saab kasutada küüneseenest vabanemiseks.

Määri korra päevas köhapalsamiga kahjustunud küüned sisse. Meetodi mõjusust tõstab see, kui teed seda pärast dušši või vanniskäiku. Kui jätad ravimi küüntele terveks ööks, ära unusta sokke jalga tõmbamast, et mitte oma voodilinu ära määrida.

On inimesi, kel haige küüs köharohuravi järel on maha tulnud. See võib olla küll hetkeks valus tunne, ent seda kindlam on, et seen enam sellele varbale või sõrmele tagasi ei tule.

Tulemused köhapalsamiga ravitsemisel nõuavad küll aega, võib minna kuni kuus kuud, enne kui seen taandub, ent see-eest saab seenest täielikult priiks.

Ka teepuuõli, mida muidu külmetushaiguste puhul kasutatakse, aitab väga hästi naha-probleemide ning ka küüneseene leevendamisel.

Hõõru kahjustunud küüned teepuuõliga iga päev sisse, kuni haigus taandub. Allergikutel tasub siiski teepuuõli kasutamisega olla ettevaatlik: nii pea kui ilmneb nahasügelus või punetus, on selge, et olete teepuuõlile allergilised ning see ravimeetod tuleb paraku sinnapaika jätta.
Oregano õlil on osati samad koostisained, mis suuveel ning pealemääritaval köhapalsamilgi, mistõttu kasutatakse ka seda ainet küüneseene ravimisel.

Pane iga päev tilgake õli küüntele ja nahale ning tegevuse järjekindlal kordamisel ei jää ka tulemused saabumata.

Kuid siinkohal jällegi hoiatus allergikutele: kui sul on kunagi esinenud allergiline reaktsioon, kas basiilikule, salveile, lavendlile, majoraanile (vorstirohule) või piparmündile, hoia oregano õlist eemale ning leia küüneseene ravimiseks mõni muu meetod.

Sidrunistki on abi võitluses küüneseenega. Lõika kolm värsket sirdunit pooleks ja eemalda lusikaga nii palju viljaliha, et saaksid seda haigetele küüntele panna. Kui kordad meedet järjest kolmel õhtul ning jätad sidruni küüntele terveks ööks, peaksidki küüned inetule haigusele hüvasti ütlema.

Kahjustunud küüned pehmenevad sidrunikompressi all ning tulevad hõlpsasti maha, nii et asemele saaksid kasvada uued ja terved küüned.

Ära ise lahtist küünt eemaldama hakka, vaid lase seda teha arstil.

/Liis Bekker/