Mis on Tai massaaþ?

6 kommentaari

Tai massaaþ on 2 500 aastat vana traditsiooniline ida massaaþ, koosneb joogast, vabastavast hingamisest, meditatsioonist ja massaaþist. Tai massaaþ on keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Tai massaaþi viiakse läbi spetsiaalsel matil.

Kadri Põldma
kadri@buduaar.ee

Tai massaaþ on 2 500 aastat vana traditsiooniline ida massaaþ, koosneb joogast, vabastavast hingamisest, meditatsioonist ja massaaþist. Tai massaaþ on keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Tai massaaþi viiakse läbi spetsiaalsel matil.

Põhja-Tai traditsiooniline ravimassaaþ töötab aeglase, meditatiivse vajutustehnikaga terviklikult läbi kogu keha. Kehas ja selle välises energiakehas on umbes 72000 punkti ning tai massaaþis keskendutakse neist kümnele punktile. See on piisav kogu keha energia, lihaste ja siseorganite tasakaalu taastamiseks.

Tehakse palju mitmesuguste jooga-positsioonide laadseid venitusvõtteid, jooga hingamistehnikat ja meditatsiooni. Iga vajutus kestab ühe väljahingamise aja. Massöör kasutab ära ka omaenda keharaskust. Lisaks täiskäe ja sõrmede vajutustele kasutatakse ka jalgu, põlvi ja küünarnukke. Tehakse matil läbi naturaalkiust vaba lõikega spordiriiete.

Protseduuri alustatakse jalgadest, sellele järgneb selg, seejärel kas kõht või nägu. See aktiveerib vere- ja lümfiringet, vähendab ja ennetab lihaspingeid, parandab ja säilitab liigeste liikuvust, stimuleerib siseelundite tööd, taastab ja hoiab töövõimet ning vähendab ja ennetab stressi. Massaaþi vastuvõtja kogeb nii lihaste pehmenemist, liigeste liikuvuse suurenemist kui ka rahutunnet.

Peale massaaþi on soovitav juua tavalisemast rohkem vett või teed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist. Hoiduma peaks alkoholi joomisest ja füüsilisest koormusest samal päeval. Peale massaaþi on soovitav puhata umbes 30 minutit.

Massaaþi tehakse soovitavalt läbi puuvillaste ja avaramate riiete põrandal mati peal tavaliselt spetsiaalselt valitud muusika taustal. Inimesed reageerivad massaaþile erinevalt, võib vallanduda mitmesuguseid emotsioone kuid sellest ei maksa end segada lasta, see on täiesti normaalne. Mõni patsient tunneb ennast peale teraapiat erksama ja rõõmsamana, teisel võib olla kurvemad ja ebameeldivamad aistingud, see on põhjustatud sellest, et massaaþ toob inimese sees varjul olnud energiad ja allasurutud probleemid välja võimaldades sellega kehal nendest vabaneda.

Vanusepiiranguid ei ole. Tervise hoidmiseks piisab ühest või paarist korrast nädalas.

Tai massaaþi ajalugu

Tai massaaþ on üks neljast  "Tai traditsioonilise meditsiini" koostisosast. Kolm ülejäänut on toitumine, ravimtaimed ja vaimne treening. Esialgu praktiseeriti Tai massaaþi Buddha templites ja seda peetakse üheks paljudest teedest liikumisel teadvuse nelja jumaliku seisundi poole. Tai massaaþ koosneb joogast, vabastavast hingamisest, meditatsioonist ja massaaþist. Hingamistehnika, õõtsuva vajutustehnika ning kindlate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeerunud energia, lõdvestatakse pingul lihased ja lastakse "hingel rääkida". Tai massaaþi päritolu on India, kuna see teooria pärineb jooga filosoofiast. See väidab, et elu energia tuleb meisse hingatavast õhust ja söödud toidust. Et oskusi anti edasi suuliselt, massaaþivõtted varieeruvad.

Tai massaaþ sobib:

Lihaspingete vähenemiseks
Liigeste liikuvuse parandamiseks ja säilitamiseks
Painduvuse parandamiseks
Lümfi-ja vereringe aktiveerimiseks
Siseorganite tegevuse aktiveerimiseks
Stressi vähendamiseks
Lihaste elastsuse parandamiseks

Tai massaaþ ei sobi kui sul on:

Põletikulised nahahaigused
Kroonilised nahahaigused
Liigeste ja kõõluste põletikud
Põletikulised seisundid organismis
Südame-veresoonkonna haigused, kõrge vererõhk
Traumad – luumurrud, lihasetraumad, nihestused
Kunstliigesed
Osteoporoos
Vähk
Palavikuga kulgevad haigused
Uimastite mõju all või joobes kliendile
Veenilaiendid, tromboosioht
Rasedus
Kõikide krooniliste ja ägedate haiguste korral on soovitav konsulteerida arstiga
Seljaoperatsioonist vähemalt aasta ja kõhupiirkonna operatsioonist vähemalt 2 aastat möödunud

Millised on Tai massaaêi hinnad?

Hinnad on orienteeruvalt sellised:

60 min 250 EEK
90 min 350 EEK
120 min 450 EEK

Head proovimist!