Sa ei kasuta hambaniiti? See võib valusalt lõppeda!

Sa ei kasuta hambaniiti? See võib valusalt lõppeda!

Me kõik oleme kuulnud jutte sellest, et hambaniidi regulaarne kasutamine aitab ebameeldivate aukude tekkimist ennetada, ent sellegipoolest kasutavad seda vaid vähesed meist. Kuid miks hambaniiti üldse kasutama peaks ja millal see vajalik on?

Me kõik oleme kuulnud jutte sellest, et hambaniidi regulaarne kasutamine aitab ebameeldivate aukude tekkimist ennetada, ent sellegi poolest kasutavad seda vaid vähesed meist. Kuid miks hambaniiti üldse kasutama peaks ja millal see vajalik on?

Tunnustatud hambaarst dr Matthew Nejad andis sel teemal hiljuti välismeediale pikema intervjuu, kus ta tõdes, et hambaniidi kasutamine on väga oluline ja seda peaks tegema iga päev. Piisab, kui kord päevas oma hambad korralikult niidiga üle käia, veelgi parem oleks seda teha kaks korda päevas – hommikul ja õhtul! Kindlasti tuleks hambaniiti kasutada enne hammaste pesemist, sest nii saab hammaste vahelt kätte kõik imepisikesed toiduosakesed, mida hambaharjaga kätte ei saa. Seejärel hambaid pestes saab suu bakteritest puhtaks.

Hambaniidi regulaarne kasutamine muudab ka hingeõhu paremaks ja aitab ennetada igemepõletikku! Sageli saab igemepõletik alguse sellest, et toiduosake on jäänud hamba ja igeme vahele kinni ning see omakorda ärritab igemenärvi. Tulemuseks on punane ja paistes ige, mis teeb haiget! 

Kauni naeratuse taga on regulaarne hammaste eest hoolitsemine – hambaid tuleb pesta kaks korda päevas ning hambaharja peaks vahetama iga kahe kuu tagant. Kui sul on tundlikud hambad, kasuta “soft” märgistusega hambaharja, sest see ei ärrita igemeid!

Millal sina viimati hambaniiti kasutasid?

Allikas: self.com