Reklaam sulgub sekundi pärast

Tugeva tervise saladus peitub sibulas

Mitmed teaduslikud katsed tõestavad, et sibul on meie tervisele ülimalt kasulik. See imeline juurvili  kaitseb meie närve, aitab võidelda kasvajate vastu, ennetab vähki, balanseerib hormonaalset  tasakaalu ja tugevdab  üleüldiselt immuunsüsteemi.

Mitmed teaduslikud katsed tõestavad, et sibul on meie tervisele ülimalt kasulik. See imeline juurvili  kaitseb meie närve, aitab võidelda kasvajate vastu, ennetab vähki, balanseerib hormonaalset  tasakaalu ja tugevdab  üleüldiselt immuunsüsteemi. Sibul on suurepäraseks kolesterooli langetajaks ning ühtlasi aitab hoida ka vererõhu normi piires. Lisaks kõigele sellele on sibul suureks abiliseks ka meie väiksemate terviseprobleemide korral. Vaatame, millist alternatiivset  ja väärtuslikku abi sibul meile osutab. 

 

1. Sibul ravib külmetust

Sibulat on läbi aegade kasutatud väga efektiivsena külmetuse korral. Kui sul esineb külmetusnähte, siis on soovitatav süüa ära koguni terve sibul, teine võimalus on keeta endale üks suur tass teed, millesse lisada sibul koos mee ja ingveriga.

 

2. Alandab palavikku

Retsept: 

Tükelda mõned sibulad ja kartulid ning haki sekka veidike küüslauku ja pane nad oma sokkidesse.

Pane sokid jalga ja heida pikali voodisse

Aseta ka  õunaäädikane märg rätt oma laubale ning järgmise tunni aja jooksul võid märgata, et sinu keha temperatuur on langenud.

 

3. Ravib köha 

Lõika sibul pooleks

Kata mõlemad pooled ½ teelusikatäie pruuni suhkruga ning lase mõnda aega mõjuda, seejärel lisa oma söögi hulka. (pruuni suhkru asemel võid kasutada ka mett). 

 

4. Leevendab kõrvavalu

Kui kannatad sagedase kõrvavalu käes, siis on soovitatav asetada oma kõrva sibula kõige seesmine osa ehk sibula süda. Oma tõhusate põletikuvastaste omaduste tõttu, leevendab sibul sinu kõrvavalu märgatavalt.  Ühtlasi muudab sibul ka kõrvavaigu pehmemaks, mistõttu on teda kergem eemaldada. Aseta sibul oma kõrva enne magamaminekut ning järgmisel hommikul tunned end märksa paremini. 

 

5. Ravib haavu

Kui oled näiteks söögitegemisel endale kätte haava lõiganud, siis aseta sibula viil katkisele kohale, see puhastab haava väga tõhusalt . Hiljem lisa sibulakoor vigastatud kohale, võid kindel olla, et sinu haav paraneb ning verejooks peatub üpris kiirelt. Suuremate haavade puhul, selleks et sibulakoor haaval kindlalt ja pikemalt püsiks,  seo ta väikse tüki marliga või meditsiinilise teibiga  pealt kinni, vaheta päevas 2 korda. 

 

6. Ravib põletushaavu

Lõika sibul pooleks ning aseta põletada saanud kohale, lase mõjuda 2 minutit. Minuti vältel hakkad tundma kergendust ning valu muutub väiksemaks. Hiljem klopsi kokku paar munavalget ning aseta haavale, seejärel kata marliga kinni. Sellisel moodusel paraneb põletus väga kiirelt, ilma ühtegi jälge jätmata.  

 

7. Ravib mesilase nõelamist ning teistegi putukate hammustusi

Kui saad mesilase või herilase käest nõelata, siis on soovitatav sellele kohale asetada riivitud valget sibulat. Sibul omab põletikuvastast toimet, vähendab turset ning tema naturaalsed antihistamiinid aitavad peatada allergilise reaktsiooni. 

 

Allikas: http://www.enlightened-planet.com/