24 h moekunstnik Tom Fordiga

24 h moekunstnik Tom Fordiga

Äratus hommikul kell 4.30, kaks sõõrikut ning neli kuuma vanni päevas…. need on vaid mõned märksõnad moelooja Tom Fordi päevakavast.

Äratus hommikul kell 4.30, kaks sõõrikut ning neli kuuma vanni päevas…. need on vaid mõned märksõnad moelooja Tom Fordi päevakavast.

 

4.30 Ma ärkan tavaliselt sel ajal. Ma ei vaja palju und. Mõnikord jagub mul und kella seitsmeni hommikul, kuid see on harv juhus. Esimese asjana peale ärkamist astun ma kaalule. Ma kaalun end igal hommikul. Kui selgub, et kaalunumbrid on läinud suuremaks, siis söön paar päeva vaid puuvilju, kuni olen taas oma ideaalkaalus. 

Nüüd teen ma endale klaasikese jääkohvi (ma ei talu kuumi jooke), lähen sooja vanni ning rüüpan hommikujooki. Tavaliselt olen ma vannis pool tundi ning lasen lihtsalt mõttel lennata. Vanniskäik on minu jaoks meditatiivne tegevus, seal häälestan ma end päevale vastu. Peale veeprotseduure otsin üles oma trenniriided.

8.00 Sel ajal vastan ma tavaliselt oma e-mailidele, kuni saabub minu treener. Ma saan meile päevas umbes sada tükki. Kodus treenin ma end Pilatese, kardio ja raskustreeningutega. Kardiotreeningutele kulutan umbes 45 minutit, pool tunnikest kükkidele, venitustele ja tõstetele.

9.15 Peale trenni kosutan end hommikusöögiga, milleks on täisteramüsli või kliid, pool banaani ja mõned viilud ananassi. Peale seda sean sammud uuesti vanni, seekord seebitama ja pead pesema. Otse loomulikult kasutan ma enda kehahoolduseks oma brändi kosmeetikat. Minu erilised lemmikud on näopuhastaja ja päevakreem. Minu hommikuste iluprotseduuride juurde kuuluvad ka habeme ajamine ja juuste kammimine. Seejärel hoolitsen oma näonaha eest ning kannan jumestuskreemi naha ebatasasustele ja peidan tumedad silmaalused. 

Peale seda panen selga oma univormi – valge triiksärgi, tumeda lipsu, kuldse lipsunõela, musta või halli, ühe nööbireaga ja teravatipulise revääriga ülikonna ja tugevtatud varbaosaga kingad. Kannan sellises stiilis rõivaid alati, kui linnas olen.

Kannan oma läpakat suures nahkses kotis ning jalutan tööle. Ma ei kanna iial mantlit. Mulle meeldib väga New York’is jalutada. Kuid LA’sse või Santa Fe’sse sattudes ma sõidan autoga. Londonis on mul oma autojuht, sest ma ei oska seal sõita – kõik on seal vastupidi kui USA’s. 

Mulle meeldib väga lehti lugeda, alati kui tööle jalutan, ootab mind International Herald Tribune. Minu jaoks on see täiuslik ajaleht – kokkuvõtlik ja hea ülevaatega kogu maailma sündmustest. Ma ei kanna kunagi mobiili kaasas, sest mulle ei meeldi sellega rääkida. Mul on küll olemas I Phone, kuid kasutan seda vaid muusika kuulamiseks ja fotode tegemiseks. Hea küll, kui on hädaolukord, siis kasutan seda ka telefonina. Ma ei tea peast oma mobiilinumbritki! Mul on olemas ka I Pad, kuid sellega loen ma vaid raamatuid. Igapäevaselt kannan kaasas oma MacBook Air’i.

10.00 Ma jõuan kontorisse kell 10.00. Mul on nõrkus sõõrikute vastu ja teel tööle rikun ma oma dieeti ja luban endale kaks-kolm sõõrikut. 

Olles firma president kui ka tegevdirektor, kulub mul suur osa oma päevast ärikohtumistele ja disainikoosolekutele. Need võivad olla nii naiste- või meestekollektsioonide proovid, käekottide prototüüpide ülevaatused, jalanõude kollektsiooni ülevaatused, ehtekollektsiooni ülevaatused, lisaks veel kosmeetika ja prillide kollektsioonid. Ma töötan päeva jooksul mitme erineva kategooriaga. Minu brändi juhtkond on ülemaailmne. Meie esindused on Londonis, New Yorgis, Los Angeles, Milanos, Firenzes, Hong Kongis ja Tokyos. Sageli tuleb asju arutada ka Skype’i vahendusel.

13.00 Mulle ei meeldi lõunat süüa väljaspool kontorit. See võtab väga palju aega ning rikub mu päevarütmi. Eelistan süüa töö juures oma laua taga. Vahel juhtub ka nii, et käin, toidutaldrik käes, ringi mööda disainistuudiot. Tavaliselt söön ma lõhe, tomati ja mozarella salatit. Magustoiduks luban endale tükikest tumedat šokolaadi.

18.00 Enamus õhtutel lahkun stuudiost kella kuue ja kaheksa vahel. Mulle meeldib õhtusööki süüa väljas. Kui ma pean minema välja öösel, mis tavaliselt juhtub umbes neli korda nädalas, siis üritan enne kodus teha kolmveerandtunnise uinaku, võtta kuuma vanni ja panna selga puhta särgi.

20.00 Mulle ei meeldi kokteilipeod või suured õhtusöögid, kuid ma pean sageli neid külastama. Ma eelistaks pigem vaikset ja väikest söömaaega koos oma parimate sõpradega. Enamus ajast einestan Londonis sellistes restoranides nagu Scott’s, No. 35, J. Sheekey, Mark’s Club, Harry’s Bar. Kui lähen kellegagi kokteiliõhtule, eelistan ma Fumoir at Claridge’i.

Oma parimad õhtud veedan aga kodus. Richard (Tom Fordi pikaajaline elukaaslane) on parim kokk ning ma eelistan väljaskäimisele meie koduseid õhtusööke – lihtsalt mina, Richard ja meie koerad.

22.30 Kui saabume väljast, siis viime koerad õhtusele jalutuskäigule ümber Grosvenor’i väljaku. Peale seda, usu või mitte, võtan ma järjekordse kuuma vanni. Peale seda vaatame veidi televiisorit (tavaliselt saateid, mida oleme varem lindistama pannud) või loeme, kuni magama jääme. Mul ei olegi ööriietust. Rääkimata sellest, ma ei kanna pea kunagi kodus olles riideid.

00.00  Sel ajal olen voodis ja unistan sellest, et saaksin mõned tunnid magada!

Allikas: Harper’s Bazaar 

 

 

Triin Tisler