24h koos Donatella Versace’ga!

24h koos Donatella Versace’ga!

Kes meist poleks unistanud olla üks päev nähtamatu ja kõndida kannul mõnel suurel kunstnikul? Nüüd on see võimalik! Donatella Versace lubas ajakirjal Harper’s Bazaar piiluda enda 24 tundi, kuhu mahuvad hommikukallistus koeralt, ärikohtumised, ärikohtumised ja veelkord ärikohtumised, vanniskäik küünlavalgel ja palju muud põnevat.

Kes meist poleks unistanud olla üks päev nähtamatu ja kõndida kannul mõnel suurel kunstnikul? Nüüd on see võimalik! Donatella Versace lubas ajakirjal Harper’s Bazaar piiluda enda 24 tundi, kuhu mahuvad hommikukallistus koeralt, ärikohtumised, ärikohtumised ja veelkord ärikohtumised, vanniskäik küünlavalgel ja palju muud põnevat.

 

Versace – see tähendab suurejoonelist luksust, rikkust ja seksapiili. Peale Gianni Versace ootamatut surma 1997. aastal langes kogu brändi eest hoolitsemine tema õe Donatella õlgadele. Temast sai üleöö nelja meeste- ja naisteliini peadisainer ning aksessuaaride ja brändi kodukollektsiooni eest vastutaja, esitades aastas 12 kollektsiooni. Kiire elutempo esitab kahtlemata suuri väljakutseid tema ajale ja loomingulisusele. Kuid üks on kindel, Donatella lisab kirge  ja oma eklektilist energiat kõigesse, mida ta puudutab. Olgu see siis igavene võitlus aja, moe või iluga.

8.00 Ärkan igal hommikul samal ajal. Tavaliselt ma magan hästi ja tõusen ilma äratuskellata. Esimese asjana hommikul kallistan ma oma koera Audrey’d. Loomad on imelised, eriti koerad! Peagi sean end valmis kardiotreeninguks, mis toimub neli korda nädalas ja kestab tavaliselt 45 minutit. Usun, et treening ei ole oluline mitte ainult selleks, et hoida oma keha vormis, vaid see aitab ka mõtteid korrastada. Mina fännan treeninguid, nagu ka enamus asju oma elus. Usun, et kõike siin elus peab tegema naudinguga, tundmata, et oled rutiini ori.

8.45 Lähen dušši alla, et end värskendada. Peale seda jätkan iluprotseduuridega. Mul on välja kujunenud oma lemmiktooted, mida regulaarselt kasutan. Kehale kannan prantsuse mandliõli, Dr. Hauscka Quince päevakreemi, Terry Pureté de Rose geeli ja Douceur de Rose puhastuspiima. Oma juustega ei pea ma õnneks eriti vaeva nägema, neid on suhteliselt lihtne hooldada. Peale dušši meeldib mulle peale kanda parfüümi. Minu aastatepikkune lemmik on Versace Vanitas! Kui käes on make-up’i aeg, siis eelistan tumedat suitsusilma ja heledat huult, huultele kannan vaid värvitut huuleläiget. Nüüd on aeg sealmaal, et hakkan endale otsima päevaks sobivat tööriietust. Tavaliselt on need kas liibuvad mustad püksid, pikkade käistega särk, Versace nahkjakk ja muidugi kõrged kontsad. Ma kannan alati kontsi, ilma nendeta on mul tunne, nagu oleksin alasti! Otse loomulikult armastan ma ka aksessuaare, hästi valitud aksessuaare. See, millised aksessuaarid ma valin, sõltub tavaliselt sellest, milliseid riideid ma kannan. Olen õnnelik, sest mul on väga palju kauneid ehteid, kuid minu aegumatu lemmik on minu kadunud venna, Gianni kingitud teemantsõrmus. Gianni kinkis selle mulle peale minu esimest Versus’e show‘d.

9.45 Tavaliselt võtab mul tunnike aega, et end päevaks valmis seada. Kogu sättimise protsessi saadab alati muusika. Ma armastan muusikat, eriti rokkmuusikat, see on minu kirg. Nüüd luban endale hommikusöögi, milleks on tavaliselt puuviljasalat ja puuviljamahl. Olles põline itaallane, eelistan ma kindlasti tee asemel kohvi. Hommikuti on minu lemmikuks cappucino, päeval meeldib mulle rüübata espressosid.

10.00 Nüüd haaran oma käekoti järele (mis muide on Versace Vanitas kollektsioonist). Minu kott sisaldab kaht I phone (ühes on Itaalia number, teises U.S number), Blackberryt, märkmikku ja tööpabereid. Aeg on jõudnud sinnamaale, et helistan oma autojuhile, kes mind igal hommikul tööle sõidutab. Töölesõiduaega kasutan telefonikõndede tegemiseks ja lehtede lugemiseks. Kontorisse jõudes avan alati sellised uudisteportaalid nagu huffingtonpost.com ja thedailybeast.com. Võib öelda, et ma olen uudistest sõltuvuses!

10.30 Kontorisse jõuan umbes kell 10.30. Kohale jõudes külastan esimese asjana oma assistenti ja PR konsultanti. Kui kõik on korras, vaatame koos assistendiga üle minu e-mailid. Ma saan päevas umbes 100 e-maili ja 20 telefonikõnet. Neid võib olla isegi rohkem, kuid minu assistent on väga pädev ja ta oskab välja valida tähtsaimad, et ma saaksin rohkem oma tööle keskenduda.

11.00 Sel kellaajal hakkan valmistuma erinevateks kohtumisteks. Kõige olulisemad neist on minu jaoks disainialased kokkusaamised ja rõivaproovid. Kuid lisaks neile on veel mitmeid erinevaid kohtumisi: kohtumised loovjuhiga, sisustajatega, parfüümi-, aksessuaaride- , hotellikettide ning restoranialaste kokkusaamistega. Ma pean jõudma neile kõigile, sest mina kui brändi eest vastutaja pean olema kindel, et kõik sobib Versace kontseptsiooniga. Meie jaoks on väga oluline, et minu venna Gianni loodud seksikas ja glamuurne Versace imidž jätkuks, sest just see tegi meie brändi maailmakuulsaks. Loomulikult peame oluliseks ajaga kaasas käimist, kuid väga oluline on jääda truuks brändi algsele kontseptsioonile. Ja selleks, et see õnnestuks, on vaja kõikide töötajatega tihedat koostööd teha, et selgitada, mida me taotleme.

13.00 Nüüd on aeg kiireks lõunaks töö juures ja selleks on tavaliselt kalasalat. Mulle ei meeldi käia lõunat söömas väljaspool kontorit, sest see võtab tavaliselt väga palju aega. Lõunasöögile lisanduvad espressod ja jäävesi sidruniga. Pärastlõunane töö sarnaneb taas hommikuga – on palju kohtumisi ja kõikidele neile tuleb jõuda!

19.00 Märkamatult on saabunud õhtu! Minu autojuht sõidutab mind koju umbes kella seitsmeks. Kui mind ootab õhtul ees kohtumine sõbrannadega, valmistun ma selleks tavaliselt muusika saatel. Minu erilised lemmikud on Prince ja Lenny Kravitz. Kui aga veedan õhtu kodus, nagu tavaliselt Milanos olles, siis mulle meeldib kokata. Kuigi Milanos on väga palju häid söögikohti, on kodu ikkagi kõige parem restoran, kus olla. Mulle meeldib valmistada süüa, kuid ainult lihtsaid itaalia roogi nagu pasta, grillitud kana ja salatid.

21.00 Kui ma olen üksi kodus, siis sel ajal vaatan tavaliselt televiisorist uudiseid. Lisaks meeldib mulle vaadata DVD’sid. Hiljuti vaatasin selliseid filme nagu The Help, The Ides of March ja Tinker Tailor Soldier Spy. 

22.00 Käes on aeg õhtuseks vannilõõgastuseks, küünlavalgel. Vannivette lisan aroomiõlisid ja erinevaid vannisoolasid. Peale seda kreemitan ma end mahedalõhnaliste kehakreemidega, mis häälestavad mind magamaminekulainele. Ma jumaldan oma magamistuba! Sealsed tooted on pärit kõik Versace Home kollektioonist – suletekk, padjad, linad. Kuna minu magamistuba on nii mõnus, poen ma juba varakult voodisse, et seal mõnda head raamatut lugeda.

23.30 Sel kellajal panen tavaliselt tule kustu ja uinun üsna kiirelt, mõeldes sellele, mida järgmine päev toob…

 

 

Allikas:harpersbazaar.com

 

Triin Tisler