Aasta disainer Stella McCartney


Selleaastaselt British Fashion Awards'ilt noppis aasta disaineri tiitli Stella McCartney.

36-aastane McCartney lõi oma märgi aastal 2001 ja sellest saati on tema teekond olnud üsna konarlik. Vaatamata Gucci moemaja suurele investeeringule, suutis McCartney kasumisse minna alles sellel aastal. On alles õnn, et see nüüd juhtus, sest Gucci tegevjuhi Robert Polet'i nõudmine just selline oligi. Muuseas, 50% Stella McCartney brändist kuulub Gucci moemajale.

Pärast Central Sain Martins kooli lõpetamist 1995ndal aastal sai McCartney'st Chloe moemaja loovdirektor. Vaatamata karmile kriitikale, mida Karl Lagerfeldil tema pihta küllaga jagus, muutus Chloe moemaja pärast Lagerfeldi palju edukamaks. Stella juhtimise all kasvas Chloe moemaja müügikasum ühelt miljonilt naelalt viieteistkümne miljoni naelani.

„Pingevaba riietuse“ teerajaja Stella McCartney disainib riideid, millel on naiselikkus kohandatud teatud maskuliinsete elementidega. Tema 2008 aasta kevadsuvine kollektsioon on see-eest vägagi lilleline ning õrn. Kuulsustest on Stella lummuses näiteks Madonna, Gwyneth Paltrow ja Kate Moss.

Stella kuulus ka oma tulihingelise loomaarmastuse poolest. Ta absoluutselt igasugusele karusnaha kasutamise vastane. Stella on näiteks Vegetarian Society ning PETA(People for Ethical Treatment of Animals) liige.

2004 aastal lõi Stella naiselikult sportliku kollektsiooni Adidasele. Selle brändi suvekollektsiooni esitleti ka septembri London Fashion Week'i lõpetuseks. McCartney lõi omanimelise kollektsiooni ka koostöös H&M-ga. Kollektsioon osutus niivõrd populaarseks, et põhjustas metsikuid järjekordi juba enne poe avamist.

Vaatamata sellele, et Anya Hindmarch napilt Designer of the Year auhinnast ilma jäi, andis Claudia Schiffer talle üle Designer Brand tiitli. Anya Hindmarch on olnud väga progressiivne- alustades vaid ühe poega Londonis Wall Street'il, on tal nüüdseks 55 poodi üle maailma. Sel aastal tuli ta välja heategevusliku „I'm not a plastic bag“ kandekottide sarjaga, mis üle kogu maailma metsikult elevust tekitas.

Vivienne Westwood võttis vastu  The Outstanding Achievement in Fashion Design tiitli. Vivienne on võitnud aasta disaineri auhinna juba 2 korda – 1990. ja 1991. aastal. Aasta modellitiitli napsas Lily Cole'i ja Irina Lazareanu eest ära Agyness Deyn. Modell, keda on kutsutud ka „uueks Kate Mossiks“, on hetkel Burberry, Armani ning Mulberry esinägu.

Stella McCartney 2007 aasta sügistalvist kollektsiooni saab vaadata SIIT ja SIIT.
Tema 2008 aasta kevadsuvist kollektsiooni saab näha SIIT.


/Toimetas: Liisa Ennuste/