Ahistavad reklaampildid

Ahistavad reklaampildid

Reklaamimaailm muutub samm-sammult aina julgemaks ja vastuolulisemaks ning Itaalia riidebrändi Relish uued kampaaniapildid on pannud võpatama nii mõnegi möödakäija.

Disaineri Relish uued reklaampildid kujutavad Rio de Janeiro meespolitseinikke vahistamas ja seksuaalselt ahistamas kenasid naisi. Esimesel reklaampildil surub üks politseinikest naist vastu autot ning ajab kätt tema kleidi alla. Teine reklaampilt kujutab politseinikke karjuvat naist vägivaldselt arreteerimas.

Moemaailm juurdleb selle üle, kui sündsad kampaaniapildid on ning kas on moraalne selliseid pilte üle linna üles riputada. Piltidelt ei loeta välja mitte uut šokeerivat reklaamimismeetodit, vaid pigem fakti, et seksuaalne ahistamine on Itaalia brändi Relish arvates imetore!

Rio de Jainero linnapea on oma pahameelt Relish’i kampaania suhtes juba üles näidanud ning iseloomustab pilte kui “halba maitset”. Tema sõnul üritab kampaania seksuaalset ahistamist “kifti ja uudse” nurga alt näidata ning paneb politseinikud väga halba valgusesse.

Oma arvamuse saate kujundada, kui vaatate pilte galeriis. Ja küsimus buduaarikatele: kas teie, naised, kannaksite brändi riideid, mis reklaamib end seksuaalse ahistamise teel?

/Liisa Ennuste/