Baltika avas ainulaadse Moetänava

Baltika avas ainulaadse Moetänava

Baltika Kvartalis avas uksed ainulaadne Moetänav, kus on esindatud
Baltika kaubamärgid Ivo Nikkolo, Monton, Mosaic ja Baltman.Piduliku avamisega  tutvustati sügis- talvist kollektsiooni.

Baltika Kvartalis , Veerenni tänaval, avas uksed ainulaadne Moetänav, kus on esindatud Baltika kaubamärgid Ivo Nikkolo, Monton, Mosaic ja Baltman. Piduliku avamisega  tutvustati sügis- talvist kollektsiooni.

Algava sügishooaja naistemood on luksuslik ja supernaiselik. Luksust õhkub kõigest – materjalidest, detailidest, värvidest ja ehetest. Moelemmik number üks on kleit, mille kõrval astub poodiumile ka klassikaline pluusi  ja seeliku kombinatsioon. Sügistalvel on põhitähelepanu õlgadel ja taljel – hooaja märksõnad on rõhutatud õlajoon, puhvis varrukad ja lai vöö.

Ivo Nikkolo sügiskollektsiooni märksõnadeks on luksus ja ülim naiselikkus. Moes on läiklevad kangad, lihtsad siluetid, efektsed detailid ja jõulised värvid – fuksia, tulipunane, öösinine ja sügav must. Kõike seda rõhutavad pärlikuhjad ja massiivsed kaelakeed ning rikkalik venepärane stiil. Oma koha on kollektsioonis leidnud ka neutraalsed värvid ja minimalistlik lähenemine, mis tagavad maksimumi ja miinimumi ideaalse tasakaalu. Hooaja moeese number üks on kleit, millele saab iseloomu anda massiivsete ehtekuhilate või keskkohta toonitava vööga. Kleidi kõrval astub moepoodiumile klassikaline kitsa musta seeliku ja valge pluusi kombinatsioon. Moekad pluusid on õhulised ja kaunistatud rüüsidega Aastaajale kohaselt on kollektsiooni pärliks soojad ja efektsed talvemantlid. Moeka jaki ja pintsaku tunneb ära rõhutatud õlajoone järgi. Teine moeteema on luksuslikust materjalist ratturijakk.

Mosaic sügistalvine kontorimood on mõjutatud 40ndate vormilihtsusest ja 80ndate jõulisest naiselikkusest. Hooaja märksõnad on eklektiline kihilisus ja
soe mähitud välimus. Mustale, hallile ja tumepruunile annavad särtsu säravpunane, pastelne roosa, soe ookerkollane, oliiviroheline ja sügavad marjatoonid. Uue kollektsiooni rõivaste lihtsale vormile pakuvad põnevat kontrasti luksulikud kangad – satään ja samet sobivad lisaks pidulikele sündmustele ka päevasel ajal, kui valida sobivad aksessuaarid.

Monton vaatab uuel hooajal tagasi 40- ja 80ndatesse, tuues moepilti perfektselt kehasse töödeldud rätsepaülikonnad, kitsad seelikud ja vöötatud pihad. Uue ajastu daam on jõuline ja samas supernaiselik.
Montoni disainerid on inspiratsiooni ammutanud ka spordirõivastustest, luksusliku hipi, inglasliku maamõisa proua ja gooti stiilist. Rock chick stiil toob uude kollektsiooni kitsad liibuvad püksid, 80ndate jakid, läikivad pinnad, õlgu rõhutavad topid, metallneedid ja lukud. Värvidest pälvivad põhitähelepanu must, valge, punane, millele lisavad efekti vaarikapunane, heleroosa, lavendlililla, hele- ja elektrisinine.

Mari Ojasaar