Eesti tüdruk Karmen modellide pingereas 37. modell

15 kommentaari

Kehrast pärit Karmen (17) on maailma moeareenile tõusnud kõigest kolme aastaga. Selle ajaga on tüdrukust saanud Stella McCartney lemmikmodell ning Karmen on maailma modellide pingereas 37. kohal, hetkel võib leida reklaampindu tema piltidega New Yorgi tänavatelt ja igast Vogue’st.

Kehrast pärit Karmen (17) on maailma moeareenile tõusnud kõigest kolme aastaga. Selle ajaga on tüdrukust saanud Stella McCartney lemmikmodell ning Karmen on maailma modellide pingereas 37. kohal, hetkel võib leida reklaampindu tema piltidega New Yorgi tänavatelt ja igast Vogue’st.

 

Millega tegelesid enne modellindust?

Enne modellindust käisin koolis ja mängisin jalgpalli ning käsipalli.

Kuidas sinust sai modell? Olid sa sellest ka enne unistanud?

Margit MJ Models agentuurist leidis mu draamateatrist 3 aastat tagasi. Aga kuna käisin koolis, siis ma ei tegelenud sellega peaaegu üldse, ainult suvevaheaegadel. Tegelema hakkasin modellindusega aasta tagasi, kui ma Stella McCartney jaoks töötasin.

Mis sulle rohkem meeldib, kas catwalk või fotosessioonid?

Show’d meeldivad mulle rohkem. Mis sest, et fitting’ud on alati vara hommikuni ja peab varakult ärkama. See tunne, kui ma lavale lähen, on alati nii super. Ma armastan show’sid.

On sul oma lemmikdisainerid?

Stella McCartney on mu lemmikdisainer. Chanel meeldib ka, aga ainult kottide ja saabaste pärast.

Kui palju pööratakse sellele tähelepanu, mida modell ise igapäevaselt kannab? Mis stiili/brändi sa eelistad?

Esimene asi, mida kliendid vaatavad, on see, mida sa kannad. Seejärel vaatavad sulle otsa. See, mida modell kannab, on ikka väga oluline. Kliendid vihkavad seda, kui modell tuleb krohviga nende ette. Naturaalne ilu on see, mida nemad ootavad.

Kas vastab tõele, et moemaailmas jagatakse tasuta disainerriideid modellidele? Kuidas see õigupoolest käib? Millised on sinu lemmikud, mis saanud oled?

Ma olen saanud nii palju riideid. Tavaliselt nad annavad siis, kui ma fitting’ul olen: ütlevad, et sa võid endale võtta näiteks 10 riideeset. Paljud annavad mingi kotikese pärast show’d kaasa. Kui meile väga meeldivad disaineri kingad, siis tavaliselt lähevad modellid  pärast show’d stilisti juurde ja küsivad, kas nad võivad kingad endale jätta. Minu lemmik on hetkel Chanel kott, mille ma sain, kuna tegin show

Kirjelda lühidalt oma parimat päeva, mille oled veetnud modellitööd tehes.

Parimaid päevi on olnud palju. Parim päev on siis, kui ma töötan professionaalsete ja meeldivate inimestega. Siis ei saa midagi valesti minna.

Millised on olnud kõige ekstreemsemad “aksessuaarid” pildistamisel? (loomad, ülikõrged kontsad vm)

Mu esimene pildistamine oli Indias Teen Vogue’le. Ma pidin istuma elevandi seljas. Aga kuna ma olin enne olnud elavandi seljas, polnud see midagi uut. Kontsadega eriti probleeme pole enam. Aga ma loodan, et ma kunagi saan pildistamise, kus ma pean olema haidega. See on üks unistusi.

Kas modelli palk ja töövaev on tasakaalus?

Tavaline tööpäev hakkab tavaliselt kell 8 ja lõppeb kell 19. Ajakirjad ei maksa kunagi peaaegu midagi. Aga selle eest saab alati meeldejäävaid kogemusi. Rohkem maksavad reklaamikampaaniad, show’d, kataloogid jne.

Modellid ei saa läbi ilusa figuurita, kuidas sina oma saledat joont hoiad?

Mul ei ole kunagi olnud probleemi oma figuuriga. Ma võin süüa kõike. Aga ma käin ujumas ja jooksmas pidevalt. Söön ainult tervislikku toitu, väga harva söön hamburgereid.

Anna üks hea meiginipp, mille oled saanud maailmaklassi meikaritelt ja juuksuritelt.

Ma ei kuula meiginippe absoluutselt ja ma ei meigi ennast, isegi kui ma lähen klubidesse, ei meigi ma ennast. Kõik meikijad kiidavad mu näonahka. Ma kasutan kreeme pidevalt. Lemmik on La Prairie.

Üks hea soovitus, mille oled pannud kõrva taha disainerilt?

Tavaliselt on alati disainerid ja stilistid kiitnud seda, mida kannan, ma arvan, et inimene näeb parim välja siis, kui ta kannab seda, milles ta tunneb ennast mugavalt.

 

Kommenteerib Margit Jõgger MJ Models Management’ist – Karmeni avastaja

Mis moodi “leitakse” modell, ehk kuidas toimus Karmeni areng väikeriigist maailma?

Mina leian modelle juhuslikult, mulle on öeldud ka, et olen selle poolest õnnelik , et satun olema alati õigel ajal õiges kohas. Ju siis see ongi minu õige elukutse, kui asjad nii kulgevad. Karmen astus modellimaailma nagu supernova plahvatus. Esimeseks tööks oli Teen Vogue, sellist stardipauku pole mitte kellelgi veel olnud.

Mida võib nimetada Karmeni läbimurdeks?

Stella McCartney ja Louis Vuitton ehk siis september-oktoober 2007 show’d.

Millist tulevikku ennustad Karmenile?

Ta on modell, kellel on kõik olemas, et saada ja jääda superstaariks.

Mis on Karmeni kõige tugevam pool modellinduses?

See, kes ta on… Karmen.

Milline tüdruk on hetkel moes?

Sellele küsimusele on võimatu vastata , sest IN tüdrukud on need, kes on ennast tõestanud ja kellega tööd tehakse ja kindlasti on nende hulgas ka Karmen.