Hydropolis- maailma esimene veealune hotell

2007 aasta lõpus valimam pidanud Hydropolis on maailma esimene super luksusklassi veealune puhkekeskus. Isegi Dubai kohta on see müstiline, 550 miljoni dollariline investeering 220 sviidiga, 20 meetri sügavusel laiub 260 hektaril mis on sarnases suurusjärgus nagu Hyde Park Londonis.

2007 aasta lõpus valmima pidanud Hydropolis on maailma esimene super luksusklassi veealune puhkekeskus. Isegi Dubai kohta on see müstiline, 550 miljoni dollariline investeering 220 sviidiga, 20 meetri sügavusel laiub 260 hektaril mis on sarnases suurusjärgus nagu Hyde Park Londonis. Kompleks avab uksed uue aasta alguses ja sisaldab luksuslike sviitidega hotelli, ballisaali, restorane, kino, kaubanduskeskust ja isegi raketikaitsesüsteeme terrorismiohuga võitlemiseks.
"Hydropolis ei ole lihtsalt projekt,see on nägemus ja kirg", räägib disainer ja arendusjuht  Joachim Hauser. "Maailmas on vähe kohti kus sellist grandioosset unistust saaks realiseerida. Ja sellist riski saab võtta vaid siin, Dubais". Maa, millel Hydropolis laiub, kuulub Dubai Kroonprintsile, Tema Kõrgus Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoumile. Tema eestkostel on koondunud mitmed kompaniid andes töö üle 150 alltöövõtjale. Raskeim osa ehk investorite koondamine võttis aega kaks aastat. Isegi sealsed pangad ei võta selliseid riske. Projekt tervikuna on riskantne, vastavaid varasemaid eeskujusid ei ole. Siiski algas ehitus juba aastal 2005 kui teostati merepõhja uuringud ja paigaldati 7000 ankrut hoidmaks ehitist põhjas.
Nüüdseks on arendusettevõte Crescent Hydropolis LLC planeerinud veealuste hotellide ketti ja üheksa riiki on huvitatud.

/Marie Kekki/