Karusnaha võidukäik moelavadel. SUUR GALERII

Karusnaha võidukäik moelavadel. SUUR GALERII

Karusnahk ei ole mitte kunagi moest läinud, kuid sel sügis-talvel lööb see täht moetaevas vägagi eredalt särama. PETA pingutustest hoolimata kohtas karusnahka peaaegu kõikides kuulsates moeshowdes. Loomasõprade lohutuseks olgu öeldud, et sama trendikas, kui karusnahk on ka selle kunstlik versioon.

Karusnahk ei ole mitte kunagi moest läinud, kuid sel sügis-talvel lööb see täht moetaevas vägagi eredalt särama. PETA pingutustest hoolimata kohtas karusnahka peaaegu kõikides kuulsates moeshowdes. Loomasõprade lohutuseks olgu öeldud, et sama trendikas kui karusnahk on ka selle kunstlik versioon.

Kunstkarusnaha võidukäik algas juba möödunud aastal, peamiselt tänu Karl Lagerfeldile, kes ütles peale Chaneli moeshowd kuulsa lause: “You cannot fake chic but you can be chic in fake fur” (tõlkes: Ei ole võimalik teeselda šikki, kuid on võimalik olla šikk kunstkarusnahas). Ka tänavusel sügis/talve moeshowl näitas Chanel kunstkarusnahka koos paljude teiste maailmakuulsate disaineritega alustades Topshopist ja lõpetades Stella McCartneyga. Lõpliku valiku ehtsa või kunstliku vahel teeb siiski ostja oma isiklike uskumuste põhjal. 

Karvadesse ehitud modelle oli iga päev showdes nii New Yorki, Londoni, Milano, Pariisi kui ka Kopenhaageni moenädalal. Kuid kasukas üksi ei ole peamine trend – karvu leidus kõikljal, alustades kraedest ja lõpetades saabastega. Eriti trendikas on tavaline trentš mantel, mille varrukad on karvased. Veel kohtas palju värvitud karusnahku ning värvispekter oli lai nagu vikerkaarel, kuid toonid palju sügavamad ja tõsisemad, nagu sellele jahedale aastaajale kohane. 

Galeriis pildid disaineritelt John Richmond, Michael Kors, Laura Biagiotti, J. Mendel, Cynthia Steffe, Rebecca Taylor, Pringle of Scotland, Prabal Gurung, Gucci, David Koma, Christian Cota.

 

 

Lilian Lõhmus