Kas kõik moedisainerid on geid?

Ei, kindlasti ei saa seda väita. Kuid mõningad seaduspärad tunduvad
moemaailmas siiski kehtivat. Ehk on need vaid kokkusattumused? Levinud
on steretüüp, et geidel on üliarenenud stiili tunnetus. Ei ole ka
saladus, et mitmed maailmatuntud moedisainerid on geid või
biseksuaalsed.

Ei, kindlasti ei saa seda väita. Kuid mõningad seaduspärad tunduvad moemaailmas siiski kehtivat. Ehk on need vaid kokkusattumused? Levinud on steretüüp, et geidel on üliarenenud stiili tunnetus. Ei ole ka saladus, et mitmed maailmatuntud moedisainerid on geid või biseksuaalsed.

Alles mõnda aega tagasi ei tunnistanud enamus gei või biseksuaalsed disainerid avalikult oma seksuaalset orientatsiooni. Näiteks oli ka Christian Dior eluaegne poissmees ja liikus ringi boheemilikus artistide seltskonnas, kuid ei avalikustanud kunagi oma seksuaalset orientatsiooni.

Teised disainerid aga paljastasid oma seksuaalsuse hilisemal eluperioodil. Yves Saint Laurent „tuli kapist välja“ 55-aastaselt, andes intervjuu ajalehele Le Figaro. 72-aastane itaalia disainer Valentino Garavani ja tema endine armuke ja pika-ajaline äripartner paljastasid oma suhte alles aastal 2004, Vanity Fair’i lehekülgedel.


Gianni Versace
avalikustas oma homoseksuaalsuse üle kümne aasta tagasi. Aastal 1997 tapeti Versace oma Miami Beach’i koduuksel geist sarimõrvari poolt.

Tänasel päeval ei ole homoseksuaalsus õnneks enam tabu ning suure meedia tähelepanu all olevad disainerid ei pea enam ennast varjama. Nende hulgas Jean-Paul Gaultier ja Tom Ford. Armukeste ja äripartnerte Domenico Dolce ja Stefano Gabbana suhe sai avalikuks, kui nad teatasid oma lahkuminekust (armusuhetes, mitte äriliselt). Alexander McQueen abiellus 2002. aastal oma armastatuga jahil Ibiza saare lähedal.

Kuigi geid mängivad tähtsamat rolli moemaailmas, kui hetero-mehed, on ka järjest aktsepteeritavam, et heteroseksuaalsed mehed huvituvad enda välimusest ja moest. Nagu Dolce ütleb: “Moe nautimine ei ole enam vaid geide pärusmaa.”