Kätehooldus, mis aitab käte vananemise vastu

8 kommentaari

Käed on fookuses, kuna neil tekivad  esimesed vananemistundemärgid, mis reedavad sinu ea. Kui oled kätehoolduse unarusse jätnud, ei saa sa nende väljanägemist peita muud moodi kui kinnastega. Alusta juba praegu oma käte eest hoolitsemist, et muuta need pehmeks ja siledaks.

Käed on fookuses, kuna neil tekivad  esimesed vananemistundemärgid, mis reedavad sinu ea. Kui oled kätehoolduse unarusse jätnud, ei saa sa nende väljanägemist peita muud moodi kui kinnastega. Alusta juba praegu oma käte eest hoolitsemist, et muuta need pehmeks ja siledaks.

• Investeeri veepehmendajasse. Võimalik on osta filtrid, mis muudavad vee pH-taset ning teevad vee pehmeks. Vesi, mis ei ole kare, mõjub hästi nahale ning käed muutuvad märgatavalt siledamaks ja pehmemaks.
• Poputa oma käsi kord nädalas keskmise tugevusega koorijaga. See aitab surnud naharakke eemaldada ning aktiviseerib uute tekkimist. Samuti muudab koorimine käte tooni kaunimaks.
• Kasuta SPF kaitsega kätekreemi, kanna seda oma käekotis ning kreemita käsi iga kord kui neid pesed.
• Pea meeles, et ka küüned vajavad kaitset päikese eest. Kanna alati küütele pealislakk, mis sisaldab päikesekaitsefiltrit.
• Ära kunagi lõika küünenahku. Nahad kaitsevad küüsi bakterite eest. Kreemita käsi ning lükka õrnalt ja ettevaatlikult küünenahad tagasi küünejuure suunas. Tee seda siis, kui oled tulnud duši alt, mil nahk on veel soe ja niiske. Hästi mõjub küünenahkadele ka see, kui määrid neid sooja mandliõliga enne kui voodisse poed.
• Kui kahtled küünelaki tooni valikus, siis pea meeles, et prantsuse maniküür sobib alati, isegi siis, kui su küüned on lühikesed.
• Investeeri alus- ja pealislakki. Esimene toidab küüneplaati, muudab selle ühtlasemaks ning kaitseb küünt, et see ei muudaks oma värvi laki all. Pealislakk aitab küünelakil kauem püsida, kuivatab laki ning kaitseb küünt.
• Kui otsustad kodus ise teha maniküüri, siis viili oma küüsi enne, kui vana laki küüntelt eemaldad. See aitab kaitsta küüsi lõhenemise eest.
• Vali küünelakitoon, mis sobib sinu nahatooniga. Kui oled heledanahaline ja sinu nahal kumab läbi sinine toon, vali lakid, mis on roosad ja punased, pigem külmad toonid. Kui oled tõmmu nahaga ning päevitunud, sobivad lakid, mis on päikesetooni – kuldsed, oranžid, punased.
• Koduse parafiinihoolduse saad, kui kasutad lõhnastatud küünlaid. Oota, kuni küünal on põlenud nii kaua, et tekib piisavalt palju vedelat vaha, kustuta siis küünal ning oota, kuni vaha natuke jahtub. Järgmisena kasta näpud ettevaatlikult vaha sisse  ja hõõru vaha oma näppudele. See niisutab nahka samamoodi nagu salongihooldus.
• Kanna jaheda ilmaga kindaid, et käed ei kuivaks ega muutuks karedaks.

Kas ka Sul on mõni hea nipp, mis muudab käed eriti pehmeks ja kauniks? Jaga seda ka Buduaari lugejatega.

/Mari Ojasaar/