Kes on imeliste Jukocute käekottide looja?

Kotibrändi Jukocute taga peitub Itaalias Roomas elav disainer Julia Korovina, kes alles hiljuti esitles enda uut kotikollektsiooni Tallinnas restoranis Gianni. Buduaar võttis Juliaga ühendust ja uuris, mis paelub naist nii väga just aksessuaaride maailmas.

Kotibrändi Jukocute taga peitub Itaalias Roomas elav disainer Julia Korovina, kes alles hiljuti esitles enda uut kotikollektsiooni Tallinnas restoranis Gianni. Buduaar võttis Juliaga ühendust ja uuris, mis paelub naist nii väga just aksessuaaride maailmas.

Miks just käekotid?

Esiteks selgitaks, miks, olles oma hariduselt rõivaste disainer, tahtsin alati tegeleda aksessuaaridega. Olen teinud isiklikke kollektsioone Erki moeshow ja Supernova võistluste jaoks ja iga kord alustasin kollektsiooni loomist aksessuaaride disainimisest. Alles siis, kui aksessuaarid olid valmis, asusin ma riiete disainimise kallale.

Ei oska öelda, millal ja kuidas see juhtus, kuid samm-sammult jõudsin selle teadmiseni, et ma tahan tegeleda käekottidega. Liikusin instinktiivselt käekottide suunas, sest minu jaoks on kotimudeli väljatöötamise protsess, disain ja tootmine väga loogiline, järjestatud ja arusaadav tegevus. Samas näiteks kingade konstrueerimine on „raketiteadus“. See on nii, sest kotti tootes teed valmis ühe eksemplari ja sellest piisab. Kingi disainides ja tootes pead aga tegema kaks kinga. Üks on parem, teine vasak. Lisaks sellele peavad kingad olema ortopeediliselt õigesti konstrueeritud. Instinktiivselt otsustasin mitte kulutada järgmised 10 aastat oma elust selleks, et süveneda kingade valmistamise nüansidessese, vaid teha seda, mis mulle väga meeldib juba täna.

Kellele on mõeldud Jukocute looming?

Kõik minu kliendid on erksad, enesekindlad isiksused. Kõik nad on kaunitarid – olen selles veendunud. 

Kui pikk on protsess ideest valmistooteni?

Valmistooteni saab jõuda nii ühe tunniga kui ka ühe aastaga – see sõltub paljudest asjaoludest.

Mis teeb ühest käekotist kvaliteettoote?

Idee, kompositsioon, materjalide ja teostuse kvaliteet. Kõik peab olema õigetes proportsioonides ja harmoneeruma. Kui erinevad inimesed nimetavad ühte toodet ilusaks, siis järelikult tabasid oma loominguga nn harmoonia valemit. 

Millest on inspireeritud uus Jukocute kollektsioon?

Jukocute viimase kollektsiooni loomist inspireeris laulja Lana del Rey. Võlus kõik – tema hääl, lood ja videod. Meeldis see, et ta eristub üldisel muusikaareenil. Ma lugesin temast läbi Karl Lagerfeldi intervjuu, kes nimetas teda uueks moeikooniks. Olles huvitatud tema riietumise stiilist, avastasin ka väga hea esineja. Tema hääl lõi pildi müstilisest paradiisiaiast, imelistest muusadest ja kerge patutunde. Idee küpses pikemat aega ja transformeerus, nägin kuldseid puure ja nendesse lukustatud iludusi, kes sattusid puuridesse enda patuse armastuse pärst materiaalsuse vastu. Protsessi käigus idee muundub, kuid arvan, et esialgne emotsioon säilis.

Mis materjale kasutatakse Jukocute kottidel? 

Kasutan ainult naturaalset nahka, see on elav materjal ja igal kotil on tänu sellele oma „iseloom“. Kõiki materjale ostan Firenzest.

Kes on moemaailmas iidolid/eeskujud?

Minu vastus ei ole originaalne, sest ma imetlen Coco Chaneli, Karl Lagerfeldi, Miuccia Prada ja Valentino loomingut. Kõik need inimesed rajasid ja arendasid edasi kaasaegse moe,  tegid moe selliseks, nagu see tänapäeval on. Nad on geniaalsed loojad, kes muutsid maailma paremaks.
 
Mis eristab moemaailma suures konkurentsis Jukocute loomingut teistest?

Kõik mu kotid on tehtud väga väikestes kogustes käsitsi. Suhtlen iga kliendiga individuaalselt. Lisaks sellele on minu kottide hind ikka veel suhteliselt madal. Jukocute’il on oma eriline stiil ja kottide valmistamise tehnika, igas kotis on minu käte energia. 
 
Kas Jukocute on suunatud Eesti turule või ka mujale? 

Antud hetkel müüme Eestis, aga mul on kliente ka Roomas, Riias, Moskvas, St. Tropez’is jne. Laieneme teistele turgudele ja see toimub iseenesest. Kaasaegses maailmas on piirid hägused ning kommunikatsiooni ja reklaamimise võimalused on suured. 

Vaata galeriid imelistest Jukocute kottidest ning hiljuti restoranis Gianni toimunud kollektsiooni esitluselt!

 

Lilian Lõhmus