Kinnita puudriga jumestus

6 kommentaari
Kinnita puudriga jumestus

Meigi viimistlemiseks on ideaalne vahend puuder. Puuder garanteerib selle, et nägu päeva jooksul inetult läikima ei hakkaks. Oskuslik valik pressitud, tolm- või mineraalpuudri vahel annab parimaid tulemusi.

• Puuder annab meigile tõelise püsivuse, see aitab naha rasu imada ja nii naha liigset läikimist kontrolli all hoida.

• Puuder on meigi viimistlus, mis aitab nahal püsida siidise ja loomulikuna, võid seda ka puhtale niisutatud nahale kanda, et saavutada värske ja meikimata mulje. Eriti sobib sellisel juhul just mineraalpuuder.

• Enamus näopuudreid koosneb kahest põhikomponendist: maisitärklisest ja talgist ning enamasti esineb puudrit kahel kujul – lahtise ja pressituna.

• Lahtist ehk tolmpuudrit kasuta meigi viimistlemiseks. See toimib kõige paremini ja püsib kõige kauem. Lahtisel puudril on rohkem rasuimavust, nii et rasusele nahale sobib see kõige paremini. Meigikunstniku salarelv ongi tolmpuuder! Tupsuta tolmpuudrit padjale, puhu liigne osa ära ning vajuta puuder nahale. Suure puhta pintsliga pühi puudri jäägid.

• Rasusele nahale on puuder hädavajalik, et saavutada kena jumestus. Päeva jooksul võid puudriga nägu matina hoida. Selleks vajuta salvrätikt rasusele pinnale nahal ning alles siis kasuta peenikese tekstuuriga puudrit.

• Pressitud puuder sobib hästi meigi korrastamiseks päeva jooksul.

Mida peenem on puuder, seda parem on kvaliteet ja seda väiksem on risk, et see nahal tükki tõmbab. Peenemalt jahvatatud puudrid jätavad sametisema tunde, samas kui jämedamad puudrid tunduvad pigem sõmerad.

• Nahale on väga head mineraalpuudrid, sest selle erinevad koostisosad on nahale kasulikud. Kanna mineraalpuudrit nahale spetsiaalse kabuki pintsliga, mis on jäigem ja ümara otsaga, tagades nii parima pealekantavuse.

• Mineraalpuudrit võid kasutada ka jumestuskreemi asemel. Kanna esimene õrn kiht nahale pintsliga ringikujulisi liigutusi tehes. Vajadusel kanna veel teine ja kolmaski kiht, et katvus oleks parem.

 

Mari Ojasaar