Kirill Safonov – eklektiline jõulude-armastaja!

Buduaar võttis enne jõule ühendust tuntud eesti disaineri, eklektikat ja kitši armastava Kirill Safonoviga, et vestelda pisut jõuludest, millest ta oma inspiratsiooni ammutab, ning loomulikult ka moest.

Buduaar võttis enne jõule ühendust tuntud Eesti disaineri, eklektikat ja kitši armastava Kirill Safonoviga, et vestelda pisut jõuludest, millest ta oma inspiratsiooni ammutab, ning loomulikult ka moest.

Kas oled jõuludearmastaja või pigem proovid põgeneda eemale sellest kärast ja melust? 

Ooh, jõuluaega ma armastan väga! Lapsepõlvemälestused on väga rikkalikud. Mäletan, kuidas isaga käisime jõulupuud valimas, kuidas seda koos kaunistasime! Meie peres on säilinud väga palju unikaalseid jõulupuuehteid. See on nagu maagia, mis tuleb sinu ellu üks kord aastas. Mind see aeg inspireerib ning annab energiat isegi rohkem kui suvine periood.

Sul on teatavasti väga värvikirev ja särav looming. Kas oled saanud inspiratsiooni ka jõulupühadest? Mis Sind inspireerib?

Üks inspiratsiooniallikatest on muidugi jõuluehted. Vanad/vintaaz, kaasaegsed ja eriti isetehtud kaunistused. Tahaks, et jõulumaagia säiliks terveks aastaks!

Tallinn Fashion Week’i raames toimuval moeshowl kaunistasid modellide juukseid viineritepärjad, mis osutusid ka bravuuritar Anu Saagimi lemmikuteks. Kust tuli selline idee?

Idee ei ole spontanne – see on pigem minu loominguline otsimine, …viimane kollektsioon, mida näidati TFW raames, on väga omapärane ja ainulaadne ilming. Kaua aega ei ole loonud kollektsioone camp-stiilis, kuigi juba paari aasta jooksul töötan camp-stiilis.

Esialgul mul ei olnud mõtteid teha tavalist etendust. Seda te näete FTVs. Tegin enda jaoks selgeks, et see kollektsioon tuleb väga kunstiline. Läbi kollektsiooni ma näitan oma suhtumist moesse ja kunsti. Mind huvitab eklektika ja kitš. Arvan, et need stiilid peavad elama tänapäeva moes, sest maailmas ei eksisteeri ainult klassika ja minimalism.

Miks viinerid? Viinerid on tasakaal. Kollektsioon on väga rikkalik – siid, tikand, vill, suled, karusnahk. Ma ei taha näidata, et kõik need materjalid on väga luksuslikud – minu jaoks nad on lihtsalt materjalid, samamoodi nagu viinerid või vorstid.

Viinerid soengus teevad kollektsiooni teatraalsemaks ja mitte nii kommertslikuks kui tänapäevane reaalsus. 

Lõpuks tahan öelda, et oma kollektsioone ma ei valmista spontaanselt, siin on olemas loogiline lähenemine. Mõnikord ei ole mitte mingit loogikat ja suhteid meid ümbritsevas maailmas. Loogikat kaasaegses maailmas on sama raske leida nagu ühendada ühendamatu, kuid just seda ma teen oma kollektsioonis ja selles leian harmooniat.

Anne ja Stiil jagas hiljuti moeauhindu, kus stiilseimaks ja andekaimaks meheks ja naiseks valiti Koit Toome ja Kadri Kõusaar. Kes on Sinu jaoks Eesti stiilseim ja andekaim mees ja naine?

Oh..noh, seda otsustab rahvas/žürii.. Eestis on palju andekaid ja stiilsed tegijaid. On olemas inimesed, keda keegi ei tunne, aga nad on tõesti tegijad… Näiteks kooliõpetajad, kes käivad iga päev koolis tööl ja peavad enda garderoobi ja selle korrektsuse eest hoolitsema. Arvan, et teadlased, arstid – need inimesed on tõesti tegijad. Aga moe- ja stiiliikoonid on Eestis ka olemas. Neid on väga palju! 

PS! Auhinnaks Koit Toomele ja Kadi Kõusaarele valmistan Anne ja Stiili tellimusel ilusad padjad.

Kas Sul on ka mõni eriline kingisoov jõuluajaks?

Rohkem lund ja talvine ilm võib kindlasti olla.

Buduaari lugejad sooviksid kindlasti Sinu kui moeeksperdi nõuandeid pühadekinkideks?

Hea küsimus… Disainerina saan öelda, et toetage eesti disaini. Meeldib, kui inimene võtab natuke aega ja uurib, mida on tõesti vaja kinkida. Aga viimasel ajal arvan, et tähtsaim on tähelepanu.

Ilusat aastavahetust!

 

Lilian Lõhmus