Kirill Safonov annab kevadeks moenõu!FOTOD

25 kommentaari
Kirill Safonov annab kevadeks moenõu!FOTOD

Kõik ootavad, mida toob uus kevad. Loodame ikka soojust ja päikest! Tuntud moedisainer vaatas läbi kõik kevad-suvi trendid, et  tutvustada neid Buduaari lugejatele! Kõige suurem trend uuel kevad/suvi hooajal toob moodi erksad, värsked värvid. 
 

Kõik ootavad, mida toob uus kevad. Loodame ikka soojust ja päikest! Tuntud moedisainer vaatas läbi kõik kevad/suvi trendid, et tutvustada neid Buduaari lugejatele! Kõige suurem trend uuel kevad/suvi hooajal toob moodi erksad, värsked värvid. 

Kirilli sõnul pakub enamus moodsatest disaineritest oma kollektsioonides erksaid toone. “Värskeid aktsente võib näha aksessuaarides ja kingades. Siluetid on aga lihtsad ja minimalistlikud nagu 50ndatel, 60datel. Hästi palju mõjub kanga faktuur ja kanga koostis,” lisab ta.

Intellektuaalne stiil

Üks kevadtrendidest on intellektuaalne minimalism. “Vaadake üle, mis oli moes 90ndatel ja kohe saate aru, millest on jutt. Kriis mõjutab väga ja disainerid pakuvad askeetilisi kujusid. Intellektuaalne stiil näitab seda, et stiili kandja on enesekindel, iseseisev ja saab olla boss, isegi kui ta jääb sellel planeedil üksi. Riided on mitmekihilised, keerulise lõike ja siluetiga. Sellise riide omanik demonstreerib kõigile oma sisemaailma. Tema jaoks ei ole tähtis, mis on moes. Tema ise on mood!” Disainerid, kes intellektuaalset stiili loovad, on Issey Miyake, Helmut Lang, Calvin Klein, Stella McCartney ja Eestist näiteks Anu Samarüütel.

Läbipaistvus

Üks trendidest on Kirilli sõnul läbipaistvad kangad. “See ei ole uus trend, aga sel hooajal see ei kao ära, vaid jätkub. Poolläbipaistvad kangad näitavad naiselikkust, figuuri ja rõhutavad õrnust. Läbipaistvale kangale annavad tihti faktuuri kortsud, plisseering ja õrn siiditrükk. Kindlasti on üks trendidest ka läbipaistvad rüüsid,” ütleb Kirill. Taolist moodi lõid kevadeks disainerid Aleksander McQueen, Dior, Valentino, Elie Saab ning kodumaine Aldo Järvsoo.

Glamuur

Kirilli sõnul on moes alati kõik glamuurne. “Stiil, mis ei kao ära, on seotud muidugi glamuuri, ööelu, kerguse, rikkalikkuse ja teatraalsuega. Igasugused suled, läikivad materjalid ja ekstravagantsus.” Glamuurset kevadmoodi pakuvad Dior, Chanel-Byzance ja Maki.

Trükitud mustrid

Neljas trend on erinevad mustrid. “Mustrid igal hooajal lähevad populaarsemaks. Moes on eklektilised kujundid ja miksitud värvid. Disainerid esitlevad oma nägemust, kuidas kangast on võimalik kaunistada. Kujundid on sel kevadhooajal väga abstraktsed – geomeetrilised figuurid, realistlikud lilled ja isegi puuviljad on olemas!” rõõmustab Kirill. Disaineritest loovad eklektilist moodi näiteks Prada ja Basso & Brooke.

Tene Sommer