Kleidinäitus Nõmme muuseumis

Kleidinäitus Nõmme muuseumis

11. jaanuaril avab tekstiilikunstnik Eve Selisaar Nõmme muuseumis näituse “Kleidid vanast (m)ajast”.

11. jaanuaril avab tekstiilikunstnik Eve Selisaar Nõmme muuseumis näituse “Kleidid vanast (m)ajast”.

Näitus on koostatud autori kodus poole sajandi jooksul säilitatud esemetest, mille hulgas on kleite väikestele tüdrukutele ja moekaid naisterõivaid. Läbi kleitide jutustab kunstnik ajaloost, oma põlvkonnale nii tuttavast riiete ümbertegemisest ja uue rõiva saamise rõõmust õmbleja juures.
Näitus viib vaataja sõjajärgsesse ja edaspidisesse perioodi, mil nappis kõike ja pidi olema väga leidlik ka kehakatteid muretsedes. Aga naised ei heitnud ka siis meelt, kandsid oma kleite ja nägid kaunid välja.

“Minu vanavanemad elasid Harjumaal talus. Vanaema viis linna mune ja võid, vastu sai pealinna prouadelt riidekraami, ikka oli ju midagi vabariigiaegset alles. Süüa tahtsid kõik.
Talus käis õmblemas vanapiiga Senni Tallinnast. Tuli mitmeks nädalaks, elas peres nagu oma inimene. Enamasti kohendas ta kantud riideid, pööras sisemise pleekimata poole üles või tegi mitmest kangatükist kokku uue kehakatte. Paremad kleidid õmmeldi ikka uuest kangast, mis hingehinna eest muretseti. Senni käis meil veel ka siis, kui mina sündisin, õmbles mullegi paar väikest mantlikest.”

Näituse avamine 11. jaanuaril kell 15-17
Näitus jääb vaadata 31. jaanuarini

Nõmme Muuseum
Jaama 18
Telefon 670 0202
Avatud T-R kl 10-17 L kl 10-16

 

 

Buduaar.ee