Reklaam sulgub sekundi pärast

Kolm kehapuhastavat sammu särava nahani

Tee ilusa nahani peitub kahes protseduuris - vereringe ergutamine ja jääkainetest vabanemine. 

Tee ilusa nahani peitub kahes protseduuris - vereringe ergutamine ja jääkainetest vabanemine. 

Keha jääkainetest puhastamise süsteem töötab kahel tasandil. Eiteks, veri ja lümf vajavad puhastumist toksilistest setetest, mida need on kehas ringi kandnud. See tähendab toksiinide vältimist, siseorganitele puhkuse andmist ja lümfisüsteemi stimuleerimist, et see suudaks jääkaineid edukalt eemaldada. Teiseks, pead sa vereringet ergutama. Need kaks protsessi on vastastikulised, vere- ja lümfiringe kiireneb, kuni toksiinid on eemaldatud ja vastupidi. Lõpuks koori nahka, et surnud rakke ja toksiine selle pinnalt eemaldada ning tulemus muutub veelgi säravamaks.

Ideaalselt tähendaks jääkainetest vabanemine kõigi saasteainetega kokkupuutumise vältimist, kuid see on tänapäeval võimatu. Üks moodus liigsetest toksiinidest vabanemiseks siiski on, kombineerida jääkainete eemaldamise dieet meetodiga, mis su vere- ja lümfiringet ergutavad.

Jääkainetest vabanemine nõuab tulemuse eest ka tasu. Sa pead loobuma paljust, mida su keha vajab ja sellest hoolimata ära oota kiireid tulemusi. Kuna toksiinid tõusevad pinnale, võib nahk kattuda ka vistrikega. Kuid peida need kosmeetiliselt ja pea vastu - kuu aja pärast on need teinud ruumi uuele, pehmemale ja säravama jumega nahale. Epidermise rakkude täielik asendumine võtab aega umbes neli nädalat - niisiis ole kannatlik.

Erguta vere- ja lümfiringet
Koevedelike ringluse kiirendamiseks on mitmeid mooduseid, millest mõned annab kenasti igapäevaelu rütmiga sobitada, teised aga nõuavad pühendumist ja usku tulemusse. Soorita alltoodud toiminguid regulaarselt ja peagi särab su nahk tänulikkusest.

Kuivharjamine
Kogu keha tugev harjamine annab kiireid tulemusi nii sees- kui välispidiselt. See stimuleerib vere- ja lümfiringlust, toob nahapinnale rohkem toitaineid ja hapnikku ning pühib ainevahetuse ülejäägid lümfisõlmede ja nahapinna kaudu minema. Kuivharjamine vabastab epidermise surnud rakkudest, mille tulemusena saab nahk paremini hingata ja uute rakkude tootmine hoogustub. See stimuleerib ka rasutootmist, mis pidurdab vananemist. Tulemuseks on pehmem ja ühtlasem nahk.

Kuivharjamise jaoks läheb Sul vaja naturaalsete harjastega harja (kitsekarvadest või metsseaharjastest), soovitavalt kindlat haaret võimaldava pika käepidemega, ning näo jaoks ühte palju pehmemat harja või froteekanga tükki.

Alusta jalgadest ja liigu pikkade ning kindlate tõmmetega säärtest tuharateni. Järgmisena harja üle käsivarred, liikudes randmest õlani ning seejärel töötle rinda ja kõhtu, harjates õhema nahaga kohtades õrnemalt. Harja alati südame suunas, kuna selles piirkonnas paikneb kõige enam veresooni. Kuivharjamine aitab vabaneda lümfisõlmedesse pidama jäänud lümfil ja võimaldab sellel edasi voolata.
Kui liigud harjates suunaga ülespoole, jääb nägu kõige viimaseks. Kasuta selle jaoks pehmet harja või kuiva froteekanga tükki ning töötle näonahka pehmete ja lühemate liigutustega, kuna tugev hõõrumine võib nahka venitada või mikrohaavandeid põhjustada.
Harja iga päev 3-5 minutit, soovitavalt enne vanni või dušši, nii et surnud naharakud saaks veega ära uhutud. Vereringe kiirenemine mõjub elustavalt ja jõuduandvalt, seega on protseduuri parem teha hommikul. Naha seisund peaks paranema juba pärast mõnda sessiooni.

Mõrusoolavann
Kümblemine mõrusoolaga rikastatud vees aitab kehast toksiine eemaldada ning stimuleerib samal ajal vere- ja lümfiringet. Magneesiumisoolad tõmbavad jääkained keha pinnale ja need tõugatakse naha kaudu välja. Mõrusoola saab osta apteekidest või mõnest tervisliku toidu kauplusest.
Lase vanni soe (mitte kuum) vesi, lisa sellele üks kilogramm soola ja sega, kuni sool on täiesti lahustunud. Istu vannis 10-15 minutit ja masseeri end protsessi kiirendamiseks pesukäsnaga. Vannist välja tulles kuivata end kergelt ja mähi soojalt sisse. Võimalik, et sa hakkad higistama ja tunned end väga väsinuna, seega on parem võtta soolavanni õhtuti. Määri nägu niisutajaga, aseta voodi kõrvale suur klaas veega ning poe teki alla. Proovi teha seda toimingut jääkainete väljutamise perioodil kuni kaks korda nädalas, kuid mitte vahetult enne menstruatsiooni, kuna see võib verevoolu suurendada.

Aroomiõlid
Mõned aroomiõlid aitavad vere- ja lümfiringlust kiirendada ning organismil jääkainetest vabaneda. Kõige parem on neid nahale kanda massaaži ajal, kuna käsitsi tehtud massaaž suurendab nahas verevoolu ja tekkiva soojuse mõjul imenduvad õlid paremini. Kõige tõhusamad vere- ja lümfiringluse kiirendajad on seedripuu, küpress, must pipar, geraanium, rosmariin ja tsitruliste õlid. Need kõik laiendavad pindmise nahakihi all asuvaid veresooni. Rosmariin on samal ajal ka lümfistimulaator ning ergutab koos kadakamarjadega maksa tööd. Seega, kui tahad tabada kaks kärbest ühe hoobiga, kasuta jääkainetest vabanemise perioodil just neid aroomiõlisid. Kuid ole mõõdukas, kuna liigne kasutamine võib põhjustada neerude või maksa ärritust. Mõlemat õli võib pärast eelnevat baasõlis või vannivees lahustamist ohutult kasutada ka näol (vanniveele lisamiseks piisab 4-5 tilgast).

 

 

Mari Ojasaar
Tessa Thomase raamatu "10-minutiline nähooldus" põhjal

[gallery ids="1903689,1903696,1903701,1903706"]