Kuidas endale poolvääriskivi valida? Erinevate kivide tähendused!

Kuidas endale poolvääriskivi valida? Erinevate kivide tähendused!

Juba aegade algusest on kividega end ehitud, kantud kive amuletina või hoitud ruumis, et saada osa nende erinevatest tugevatest omadustest. Ehted on kõige mugavam ja ilusam viis vajalikku kivi energiat enda lähedal hoida. Millist kivi aga valida? Osad inimesed soovivad enne tutvuada kristalli mõjuga ning siis valivad vastava ehte. WildWoman.ee soovitab aga vaadata ja tunnetada, milline ehe ning koos ehtega ka kivim kõnetab ning alles siis vaadata järgi, milline mõju tal on. 

Juba aegade algusest on kividega end ehitud, kantud kive amuletina või hoitud ruumis, et saada osa nende erinevatest tugevatest omadustest. Ehted on kõige mugavam ja ilusam viis vajalikku kivi energiat enda lähedal hoida. Millist kivi aga valida? Osad inimesed soovivad enne tutvuda kristalli mõjuga, ning siis valivad vastava ehte. WildWoman.ee soovitab aga vaadata ja tunnetada, milline ehe ning koos ehtega ka kivim kõnetab, ning alles siis vaadata järgi, milline mõju tal on.

Poolvääriskivide omadused:

Ametüst
MÄRKSÕNAD: vaimne teadlikkus, intuitsioon ja sügavam mõistmine, looduslik meele rahustaja, tervise puhastaja, eemaldab blokke ja sõltuvusi.

VAIMNE MÕJU: AMETÜST on erakordselt võimas ja kaitsev kivi kõrge vaimse vibratsiooniga, sümboliseerib ta enesessesüvenemist ning vaimu ja mateeria ühinemist. Tema lillas värvuses on ühinenud taeva ja hinge sinine ning maa ja vere punane värv. Ta on hingekivi, mis vaigistab meele ja avab ukse vaimsesse maailma. Müstikute kivina toob ta endaga rahu ja tasakaalu ning sobib suure­päraselt meditatsiooniks ja keskendumiseks. Ametüst on seotud eestkoste, kõrgetel ametikohtadel asuvate sõprade ja tundlikkusega inimestevahelistes suhetes. Soodustab abielus abikaasadevaheliste sisemiste piirangute ületamist. Aitab vabaneda halbadest harjumus­test (sõltuvus alkoholist); kõrvaldab hirmud muutuste ees ja laseb suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ta lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha- ja raevupursetena väljendavad. Ametüst viib tasakaalu füüsilise, mentaalse ja vaimse keha.

MÕJU TERVISELE: AMETÜST ergutab hormoonide tootmist ning tasakaalustab ainevahetuse. Mõjub eriti hästi nii peavalude ja migreenide kui ka närvidest tingitud valude ja pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Tugevdades organismi üldist seisukorda, kaitstes ja ergastades näärmete ning hormoonide talitlust leevendab ta dia­beedist tingitud vaevusi ning parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja teiste verehaiguste korral. Mõjub rahustavalt neurasteenia, hüsteeria, hirmuneurooside, langetõve ja tavatute meelereaktsioonide puhul, aga toob ka hea une. Ta sobib kasutamiseks suurtel üleminekuperioodidel ja aitab muuseas ka surmaks ette valmistuda.


Ehted: wildwoman.ee


Korall

MÄRKSÕNAD: elujõud, tarkus, vere tugevus, naiste kaitsekivi.

VAIMNE MÕJU: Annab elujõudu ja tarkust. Soojendab ja mõjub inimese energiakehale puhastavalt ja värskendavalt. Ta sümboliseerib armastust, kirge ja seksuaalset veetlust. Koralli energia on väga emalik ja kaitsev. Hoiab kurja silma eest. KORALL sümboliseerib elupuud, mis mõjutab kõike elavat. Seotud veresidemete, viljakuse ja menstruaaltsükliga. KORALL kaitseb naisi reisidel ja sünnitamise ajal. Kõige parem ehe rasedale naisele on punane korall. Reisimisel hoiab hädaohu eest.

MÕJU TERVISELE: Leevendab menstruatsioonivaevusi ja annab naisele raseduse ajal jõudu.


Ehted: wildwoman.ee


Lasuriit (lapis lazuli)

MÄRKSÕNAD: tervendavaid ja puhastav, rahustav, stressi leevendav, tõekivi, armastus, õnn, sõprus, mängulisus, unistuste teostamine, energiakeskuseid tasakaalustav, kolmandat silma avav, kaitsev kivi, kontakteerudes sinu vaimsete valvuritega.

VAIMNE MÕJU: LAPIS LAZULI soodustab vaimset arengut, julgustab võtma endale eluülesannet, ilmutab sisemist tõde, eneseteadlikkus ning eneseväljendus, annab meelerahu ja tasakaalu ning ergutab tead­vust. Tema mõjuväljas õnnestub paremini mõista ja lahendada alateadvusse suru­tud prob­leeme, luua ühtsustunnet ja säilitada otsusekindlust. LAPIS LAZULI vabastab meele vanadest mõttemallidest, hirmudest ja pingetest, luues parema ühenduse tunnete ja mõtete vahele. Ta annab ka unistuste teostamiseks julgust. LAPIS LAZULI on üle maailma tuntud kui armastust ja sõprust; õnne ja mängulisust soosiv kivi, mis aitab kaasa ootamatute plaanide ja kavatsuste täitumisele. Lisaks seob suhteid armastuses ja sõpruses ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises.

MÕJU TERVISELE: kurgutshakrat tasakaalustav, krampe vaigistavalt ja palavikku alandavalt. Leevendab neuralgiahooge, nahalööbeid, putukahammustusi, vähendab valusid ja turseid. Sobib kasutada kurgu, mandlite ja kilp­näärme haiguste korral, sest soodustab kopsude, vereringe ja lümfi­sõlmede talitlust. Vaigistab närvi- ja peavalusid, alandab vererõhku (mistõttu peaksid teda vältima madala vererõhuga inimesed). Ravib lühinägelikkust ja verehaigusi, leeven­dab menstruatsiooni­vaevusi, tugevdab tüümust, annab elujõudu. Väga mõjus vähktõve algstaadiumis.


Ehted: wildwoman.ee


Granaat

MÄRKSÕNAD: annab ja taastab energiat ning annab elujõudu, naiselikkust, seksuaalset väge, kirge, inspireerib armastust ja ustavust, stimuleerib kundalini energia tõusu, aitab leida väljapääsu olukordadest, kust ei näi olevat väljapääsu.

VAIMNE MÕJU:  GRANAADID annavad julgust, algatusvõimet ja elujõudu, nad aktiviseerivad sek­suaalenergiat ja rõhutavad nende kandjast kiirguvat jõudu, suurendavad enesekindlust ja aitavad elus edasi jõuda. Sobivad aktiivsetele ja emotsionaalsetele inimestele. Granaat on naiseliku seksuaal­jõu sümbol. Tasakaalustab seksuaaltungi ja leevendab emotsionaalset ebakõla. Punane granaat stimuleerib iseäranis kundalini energia tõus ning on abiks potentsiprobleemide puhul. See tugevdab, aktiveerib ja kindlustab ellujäämisinstinkti, tuues julgust ja lootus. Granaat aitab kiirustavatel inimestel rohkem praeguses hetkes elada, järgmisele sammule kes­kenduda ja eesmärke saavutada. Mõjudes otseselt hüpofüüsile, sobib ta hästi mõtluskiviks, mis aitab üle saada raske­meel­su­sest ja depressioonist. Kivi energia aktiviseerib inimese jõuvarud. Ruudukujuliselt lihvitud granaadid arvatakse toovat edu äris.

MÕJU TERVISELE: Tugevdab südant ja ergutab kogu vere­ringet: tema toimel suureneb vereplasma ja valgete vereliblede hulk, paraneb hemoglo­biini assi­mi­la­tsioon. Aitab aneemia (kehvveresuse) ja sellest tuleneva väsimuse ning jõuetuse korral. Mõjub ergutavalt suguelundeile ja potentsile; on täheldatud ka ravivat toimet impotent­suse ning teiste suguelunditega seotud haiguste puhul. Tugevdab kapillaare, mis mõjub soodsalt nii bronhidele kui kopsudele. Leevendab ka liigese­põletikke (artriit, reuma) ja nahahaigusi (abstsess). Kosutab aju ja aitab mälunõrkuse korral. Tugevdab maksa, põrna ja neerude talitlust.


Ehted: wildwoman.ee

Kuukivi
MÄRKSÕNAD: naiselikkus, tundlikkus ja intuitsioon, uute alguste kivi, viljakus, naiselik jõud.

VAIMNE MÕJU: KUUKIVI on eriliselt naiseliku energiaga kivi, mida juba iidsetel aegadel kasutati naiste müsteeriumides. Kuukivist on abi jumalanna omaduste kehastamise poole püüdlemisel. Olles võimas intuitsiooni aktiveerija, võib esile kutsuda tugevaid nägemusi. Samas on ta ka armastajate kiviks, lepitades armunute tülid, suurendades naiste veetlust ja kutsudes armastajaid üksteisele lähemale. Ühtunud paar aga sümbolisee­rib joogide kõrgeimat eesmärki, mehelike ja naiselike energiate ühtesulamist. KUUKIVI reageerib Kuu faasidele. Ta on kõige tugevam täiskuu ajal ning imab siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu. Vana kuu ajal aitab KUUKIVI pöörduda sissepoole, jätta seljataha kõik vana ja oma küsimustele unenägudest vastuseid leida. KUUKIVI salapärane läige sümboliseerib hinge kasutamata võimalusi, kosmilist emakat, kust kõik alguse saab. Temas on samasugust ilu kui last ootava ema kiirguses. KUUKIVI on tihedalt seotud tundekehaga. Ta aitab teadvustada enda ja oma lähedaste tundeid ja tasakaalustab tundeelu liigset erksust. Ta aitab inimesel oma tunnete olemusega nõustuda ja rahustab tormist meelt. KUUKIVI avardab ühemõõtmelist, ainult mõistusel põhinevat mõtteviisi ja pehmendab raskeid käitumismalle. Ta sobib inimestele, kes tahavad saada teadlikku ühendust oma intuitiivse poole ja tunnetega. KUUKIVI õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatak­se oma tundeid ja lastakse neil elule oma mõju avaldada. Kuukivile omistatakse ka selgeltnägemise võimete arendamine. Mõjub rahustavalt ja rahustab stressi.

MÕJU TERVISELE: Et KUUKIVI on alati seostatud Kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga, kaitseb ta eelkõige naissuguelundeid vastavate haiguste eest, aidates ka sünnitamisel ja vähendab ja leevendab menstruatsioonivaevusi sh pms sündroomi. Kuukivi on seotud ka käbinäärmega ning ta tasakaalustab hormoonsüsteemi, tasandab vedelike tasakaalutust. Aitab seedimissüsteemil paremini toimida.


Ehted: wildwoman.ee

Vaata lisaks: www.wildwoman.ee

Toimetas: Helena-Reet Ennet
Allikad: wildwoman.ee, www.loitsukeller.ee, Judy Hall “Kristallide Piibel”