L’Oreali uuring: Eesti naised ei pööra talvel piisavalt tähelepanu näonaha hoolitsusele

L’Oreali uuring: Eesti naised ei pööra talvel piisavalt tähelepanu  näonaha hoolitsusele

Vaatamata muutlikele ilmastikutingimustele ei kasuta suur hulk Eesti naistest erinevatel aastaegadel hooajale sobivaid näohooldustooteid. L’Oréal Paris poolt läbiviidud uuringust ilmnes, et pea pooled vastanutest kasutavad näonaha terve ja ilusana hoidmiseks nahatüübile ja vanusele sobivat näokreemi, kuid neljandik Eesti naistest kasutab aastaajast hoolimata samu tooteid.

Vaatamata muutlikele ilmastikutingimustele ei kasuta suur hulk Eesti naistest erinevatel aastaegadel hooajale sobivaid näohooldustooteid. L’Oréal Paris poolt läbiviidud uuringust ilmnes, et pea pooled vastanutest kasutavad näonaha terve ja ilusana hoidmiseks nahatüübile ja vanusele sobivat näokreemi, kuid neljandik Eesti naistest kasutab aastaajast hoolimata samu tooteid.

Näonaha hoolitsuses olid olulisel kohal ka tervisliku toidu söömine ja hea uni. Vaid viis protsenti vastanutest külastab regulaarselt kosmeetikut või nahaarsti. Nahahoolduse erinevustest erinevatel aastaaegadel tõid vastajad välja, et talvel kasutatakse tihedamalt toitvaid kreeme, mis leevendavad näonaha kuivust (39%) ja nahahooldustooteid, mis kaitsevad nahka külma eest (35%), kuid neljandik Eesti naistest ei pea vajalikuks näohooldustooteid aastaaegade lõikes vahetada.

Talvisel ajal on näonahk avatud paljudele tugevatele välistele mõjuritele nagu pakane, tuul, jm. Samuti sunnib sise ja välistemperatuuri suur kõikumine nahka pidevalt ümber kohanema ning seetõttu nahk väsib kiiremini ja muutub kuivaks. Hiljutine uuring näitas, et Eesti naiste näonaha peamiseks probleemiks on just naha kuivus – ligi 59% naistest tõdes, et nende näonahk kannatab kuivuse käes. Talvisel ajal ei suuda nahk ka öise puhkuse jooksul piisavalt taastuda ja vajab seetõttu eriliselt tõhusat hoolitsust. L’Oréal Paris nahahooldusekspert Tuuli Priimak soovitab vältida geele ja õlivabasid emulsioone ning kasutada süvaniisutavaid ja toitvaid kreeme.

L’Oréal Paris uus nahahooldussari Nutri-Gold on pakub meie põhjamaiselt karmi kliimasse sobivalt tõhusat hoolitsust. Kreemide intensiivne ja rikkalik koostis imendub kergesti, toidab nahka ning aitab ka kahjustustest taastuda.

”Kreemi koostisosade hulka kuuluvad mitmed eeterlikud õlid, mis on nahale toitva, taastava, kaitsva ja rahustava toimega. Kuiva näonahaga naistel on soovitav kasutada toitvat öökreemi, sest öisel ajal uuenevad rakud kiiremini kui päeval ja nii jõuavad tugevama toimega aktiivaineid ka näonaha sügavamatesse kihtidesse,” rääkis L’Oréal Paris nahahooldusekspert Tuuli Priimak. „Nutri-gold intensiivne öökreem sisaldab mitmeid naturaalseid õlisid, toitvat mesilaspiima, E-vitamiini, mineraale ja proteiine. Vaatamata rikkalikule õlide sisaldusele, on Nutri Gold tootesarja kreemid tekstuurilt kerged ja luksuslikud, sobides kõigile vanusegruppidele ja erinevatele nahatüüpidele, eriti aga kuivale nahale.” 

 

Nutri-Gold tootesari

Nutri-Gold päevakreem sisaldab mesilaspiima, mis toidab, niisutab ja hooldab kuiva nahka. Kreemi üheks olulisemaks koostisosaks on pro-kaltsium, mis tõhustab naharakkude uuenemist. Nutri-Gold päevakreem on kergesti imenduv ja aitab hoida naha sileda ja nooruslikuna. Kreem moodustab nahale kaitsekihi, mis aitab võidelda talviste loodusmõjudega. 
Nutri-Gold öökreemi koostisosade hulka kuuluvad – maisiõli, mis sisaldab naturaalseid proteiine ning niisutab ja pehmendab nahka; kibuvitsaõli, mis vähendab punetust, parandab naha elastsust ja stimuleerib naha taastumist; aprikoosikiviõli, mis sisaldab A- ja E-vitamiini ning nahka toitvaid omega-6 rasvhappeid. Kreemid sisaldavad ka riisiklii-, kannatuslille- ja kummeliõli ning 4 erinevat rahustava ja und soodustava toimega õli – kummeli-, majoraani-, apelsinipuu- ja apelsiniõli. Eeterlikud õlid kreemide koostises stimuleerivad rakkude uuenemist, siluvad nahka ning on antiseptilise ja rahustava toimega. Rikkalik õlide kombinatsioon toidab ja taastab nahka ning muudab naha elastsemaks ja pehmemaks.