Milano moenädal – meestemood

Pärast kuid kestnud pingelisi ettevalmistusi võis alata suur aasta moesündmus – Milano meeste moenädal. Enne ürituse avapauku toimus Milanos veelgi huvitavaid sündmusi.

Emporio Armani esitles end ametlikult püstitades moepealinna keskusesse ilmatu suure reklaamiplakati südametemurdjast jalgpallurist David Beckhamist, kes antud olukorras poseeris vaid aluspesu väel. Jalustrabav plakat paelus nii kohalike tähelepanu, kui ka meelitas ligi tütarlapsi igast ilmakaarest. Kõmutekitanud kampaania fotograafideks olid sellised kuulsad nimed nagu Mert Alas ja Marcus Piggott. Euroopas on Armani aluspesu kogunud metsikult populaarust ning uueks sihiks on vallutada Ameerika.

Moenädala uustulnuk oli itaalia kingaäri Cesare Paciotti uus ready to wear riidekollektsioon, mis kannab nime Paciotti 4US. Esmakordselt esitletud kollektsioonis võis näha luksuslikke sportrõivaid, T-särke, polosid, kudumeid ning teksaseid. Kusjuures firma avas Roomas ka oma esimese butiigi.

Raf Simonsi esitletud kollektsiooni märksõnadeks olid modernism, pintsakud inspireeritud kivi- ja marmorimustritest, kudumid ja kitsad lõiked. Show taustaks oli Beethoveni 7. sümfoonia ning peamisteks toonideks kujunes hallikas ning meresinine. Esitluse lõpupoole leidus hallikates ülikondades ka erkpunaseid ja taevasiniseid sähvatusi. Kõige viimaks ilmusid lavale volditud pidulikud villasest kangast ülikonnad. Tuntud moekriitik Suzy Menkes jäi kollektsiooniga ülimalt rahule ning kiidulaulu kostis mujaltki.

Prada looming jäi kevade õhulisest lillelisest kergusest väga kaugeks. Seevastu tõi Miuccia Prada meieni hoopis modernse kollektsiooni tugevate kudumitega, siiski mitte jättes välja oma tavapäraseid veidruseid nagu lühikesed pitsseelikud ümber meeste puusade ning imepisikesed säravast kangast kildid. Pilte Prada kollektsioonist saab näha SIIT.

Gucci kollektsioon oli inspireeritud Venemaast ning sisaldas velvet- ja nahkdetailidest koosnevaid jakke, kombineeritud erinevate kudumitega.

Neil Barretti loomingus kohtus vinge mootorratta stiil õhtuse luksuslikkusega. Osavalt andis Neil smokingule uue värskema ja stiilsema näo.

Burberry Prorsumi kollektsiooni inspiratsiooniallikaks oli briti kunstnik L.S. Lowry. Suurem rõhk oli pandud jakkidele ja mantlitele, seejuures eriti lühikese lõikega mantlitele.

Moenädala teisi kollektsioone saab imetleda SIIT.

/Liisa E/