Milline soeng sobib sinu näokujule?

Soeng on üks põhilisi stiili- ja moemuresid. See on sinu iseloomu peegliks. Trendikas uus soeng võib väljanägemist täielikult muuta, seepärast on väga tähtis valida soeng, mis kõige paremini sinu näokujuga sobib. Sobiva soengu leidmiseks peaksid kõigepealt mõtlema oma näokujule.
Põhilised näokujud on ovaalne, ümmargune, piklik, südamekujuline, kandiline ja teemandikujuline. 

Soeng on üks põhilisi stiili- ja moemuresid. See on sinu iseloomu peegliks. Trendikas uus soeng võib väljanägemist täielikult muuta, seepärast on väga tähtis valida soeng, mis kõige paremini sinu näokujuga sobib. Sobiva soengu leidmiseks peaksid kõigepealt mõtlema oma näokujule. Heida pilk peeglisse ja tee kindlaks, milline on sinu näokuju.
Põhilised näokujud on ovaalne, ümmargune, piklik, südamekujuline, kandiline ja teemandikujuline.

Ovaalne näokuju
Hea: Bob’i lõikus, lained pikkades juustes (mõtle surfitüdrukutele) ja sirge tukk.
Halb: Lühikeste kihtide näo ülaossa lisamine muudab näo pikemaks. Kui sul on paksud või lokkis juuksed, väldi sirget lõikust, muidu näeb su nägu välja nagu püramiid.
Kuulsused, kellel on sinu näokuju: Kate Hudson, Jessica Alba, Jada Pinkett Smith.

Ümar nägu
Hea:
Pehmed eri pikkusega kihid on hea mõte, sest need muudavad näo kitsamaks ja võtavad vähemaks juuste massi külgedelt. Sulle sobivad lühikesed soengud, mis ulatuvad üle lõua. Kihid aitavad saavutada ka suuremat kohevust ja hoiavad ülejäänud juuksed näo lähedal. Sinu näokuju tundub nii pikema ja kitsamana. Tukk on samuti ilus, ent hoia see pikana või küljel.
Halb: Lühikeste juuste korral sirged ühepikkused lõikused. Lokkis ning lühikesed juuksed, samuti lõuajoonel lõppevad lõikused pole soovitatavad, need ainult rõhutavad sinu ümarat näokuju. Kuna sinu näo kõige laiem koht on põsesarnade ja kõrvade juures, pead selles piirkonnas vältima soengu kohevust, sest see muudab näo laiemaks.
Kuulsused, kellel on sinu näokuju: Fergie, Kate Bosworth, Oprah Winfrey, Cameron Diaz, Kirsten Dunst, Michelle Williams, Catherine Zeta-Jones.

Piklik nägu
Hea:
Ühel küljel olev tukk ja lõuani bob’i soeng on ideaalsed, sest need loovad illusiooni laiemast näost. Lokid ja lained on samuti hea idee (lisavad laiust). Head on veel lühikesed kuni poolpikad lõikused. Lisa kohevust näo külgedele, see annab samuti laiust sinu näokujule. Pehme tukk muudab näo lühemaks. Kihid on suurepärased, kuna lisavad sinu sirgetele näojoontele pehmust. Proovi viia seitel küljele.
Halb: pikad sirged juuksed teevad näo veelgi pikemaks
Kuulsused, kellel on sinu näokuju: Sarah Jessica Parker, Ashlee Simpson, Giselle Bundchen.

Südamekujuline nägu
Hea:
Lõuajooneni või pikemad juukselõikused, küljel olevad lõikused. Kerged lendlevad tukad. Lõuani bob’i lõikus on sinu näokujule ideaalne! See loob tasakaalus look’i, andes kohevust sinna, kus seda kõige rohkem vaja.
Halb: Lühikesed, sigelt lõigatud tukad ja kihid. Lühikesed, täidlased lõikused rõhutavad näo ülaosa. Kui sul on südamekujuline nägu, siis lühikesed, täidlased, aheneva kaelaosaga stiilid rõhutavad näo ülaosa ja muudavad selle liiga raskeks.
Kuulsused, kellel on sinu näokuju: Katie Holmes, Jennifer Lopez, Rachel Bilson, Reese Witherspoon, Ziyi Zhang

Kandiline nägu
Hea: Kui sul on kandiline nägu, tahad sa oma tugevat nurgelist lõuga vähem silmapaistvaks muuta. Lokid aitavad sind. Sulle sobivad lühikesed kuni keskmise pikkusega juuksed, lainelised lokid ümber näo. Sa saad pehmendada oma kandilist näokuju kihtide ja lendlevate tukkadega. Kui su juuksed on sirged, peaksid kaaluma neisse lainete tegemist, sest pisut lokke või laineid juustes tasakaalustab sinu kandilisi näojooni.
Halb: Pikad sirged lõikused, mis rõhutavad kandilist lõuajoont. Sirged tukad või sirge bob, mis lõppeb lõuajoonel, on viimased asjad, mida oma näokuju jaoks teha võiks. Ühepikkused bob’id ja sirged tukad muudavad su näokuju veel kandilisemaks.
Kuulused, kellel on sinu näokuju: Gwyneth Paltrow, Demi Moore, Angelina Jolie, Jessica Biel, Isabella Rosellini ja Rosario Dawson.

Teemandikujuline nägu
Hea: Sinu näokuju on tasakaalus ja sa võid julgelt erinevaid stiile proovida. Sinu näokujuga sobivad peaaegu kõik stiilid (vähemalt seni, kuni sa oled tõeline „teemant”). Võid kanda lühemaid lõikusi, kuigi peaksid jätma rohkem kohevust kuklaossa, see toob tasakaalu sinu põsesarnade ja lõuapiiri vahele.
Halb: Sa võid teha peaaegu kõike, kuid püüa mitte liiga palju juuksed näol kanda, need katavad su suurepäraseid näojooni.
Kuulused, kellel on sinu näokuju: Scarlett Johansson, Victoria Beckham.

Vaata pilte ja loe lisaks ajakirjast Buduaar Shopping No8, Kevad 2008