Mis on talvel moes? Vastab: Ksenia Jedomskihh

Talv pole veel läbi, seega uurisime mida soovitab Ksenia Jedomskihh kanda sel talvel!

Talv pole veel läbi, seega uurisime mida soovitab moekunstnik Ksenia Jedomskihh kanda sellel talvel!


Mis on talvel moes?

Kuigi moes on tunda juba uusi minimalistlikke tuuli, on talve mood jätkuvalt kihiline. Erinevate pikkustega riided üksteise alt väljapaistmas. Look´i muudab huvitavamaks ka erinevate materjalide kasutus. Läikiv pind kombinatsioonis matiga, sile luksuslik pind koos pestud ja rebenenud detailidega, kudumid vürtsitatakse nahast elementidega.


Millised värvid on aktuaalsed?

Erinevalt kirevast kangavalikust, on talvemoe värvid tagasihoidlikumad. Domineerivad erinevad neutraalsed toonid, pruunid varjundid, hallid variatsioonid, murtuid toone raamib klassikaline must. Lõbusamaks muudab riiete moe sügav lilla, tume sinine, pudeli roheline, porgandi punane ning pruunikas kuld. Ka hõbedased läikivad pinnad on aktuaalsed.


Millised aksessuaarid on moes?

Kampsunite ja pluuside lai siluett soosib vöö kandmist. Kusjuures vööd võivad olla nii peenikesed kui laiad. Huvitavamaks võib look´i muuta, kandes mitut erinevat vööd korraga! Uue trendina on tulnud lühikese varrukaga jakk, mille alla sobib hästi pikk kinnas. Sellel talvel võiks tähelepanu pöörata ka põlvikutele, kuna trend soosib nende näitamist. Põlviku ülemine äär võib julgelt saapa säärest välja paista.


Kas soovitad eelistada mantlit, jopet või kasukat?

Mantli, jope ja kasuka vahel valides, võiks kandja eelkõige lähtuda iseendast. Trend otseselt ei eelista üht teisele. Piirid on hägusad, nii võib ka sportliku tüübi esindaja leida kergelt casual lõikega vabaaja kasuka nagu ka klassikaline daam elegantse jope.


Milline jalanõu on moes?

Selle talve uuenduseks võiksin nimetada kuuekümnendatest inspireeritud lakknahast jalanõusid. Lakknahale on vastandiks pestud nahast saapad, kortsused pinnad, naturaalsed toonid. Kontsamood läheb keerulisemaks ja huvitavamaks. Nii võib leida kaubanduses hõbedasi helkurkontsasid või puidust nikerdatud platforme.


Kas oskate midagi ka kevadmoe kohta ennustada?

Nagu iga kevad, nii võib ka järgmisel kevadel oodata helgemaid toone. Kuigi üldine värvigamma on püsivalt pooltoonides ja pastelne.

 

 

Pilt: Jürgen Joost

/Küsitles: Kristi Ojasaar/