Moekeiser Karl Lagerfeldi 24 tundi!

Moekeiser Karl Lagerfeldi 24 tundi!

20 ajalehte, 10 pudelit dieetkoolat, 7 tundi und. Need on vaid mõned märksõnad moekeiser Karl Lagerfeldi päevakavast.  

20 ajalehte, 10 pudelit dieetkoolat, 7 tundi und. Need on vaid mõned märksõnad moekeiser Karl Lagerfeldi päevakavast.

 

8.00  Ma magan öösel seitse tundi. Kui lähen voodisse kell kaks, siis ärkan tavaliselt kell üheksa. Kui lähen voodisse keskööl, ärkan hommikul kell seitse. Ma lihtsalt ei ärka enne – ma magan igal ööl täpselt seitse tundi. Minu ööriietuseks on maani valge popliinist öösärk, mis on mulle tehtud Hilditch & Key poolt. Inspiratsiooni selle öösärgi jaoks sain Victoria & Alberti muuseumist 17. sajandi meestesärgilt.

Esimese asjana peale ärkamist söön hommikusööki. Hommikusöögiks on mul tavaliselt kaks šokolaadimaitselist proteiinikokteili, mis arst mulle määras. Kokteilid on suhkruvabad ja sisaldavad ahjuõuna tükikesi.

See on ka kõik. Ma ei vaja hommikusöögiks midagi rohkemat. Imelik, aga mulle ei ole kunagi maitsenud soojad joogid. Ma joon ainult dieetkoolat: ma võin seda juua kohe peale ärkamist, enne magama heitmist, isegi öösel. Muud joogid lihtsalt ei maitse mulle – ma ei joo kohvi ega teed.

Lisaks meeldib mulle hommikuti väga lugeda. Mul on mõnus varikatus, kust avaneb vaade Louvre’le ja Seine’i jõele. Seal ma loen, vaatan raamatuid ja joonistan sketše. Ja unistan – unistamine on väga oluline. Mulle meeldib lugeda prantsuse, inglise ja ameerika ajalehti, vahel ka mõningaid saksa väljaandeid. Women’s Wear’i loen ka üpris sageli. E-lehetele ja raamatutele eelistan kindlasti paberväljaandeid.

11.00 Hakkan sättima oma juukseid soengusse, sest ma ei salli, kui nad mul joonistamise ajal näo ees on. Minu juuksed ei ole tegelikult lumivalged, nad on pigem hallikad, kuid mulle ei meeldi hall värv. Niisiis toonin ma nad täiesti valgeks, selleks kasutan Klorane kuivshampooni. Tänu millele näevad mu juuksed alati puhtad ja valged välja.

12.00 Kodus käin kuni lõunani ringi oma pikas öösärgis. Ka dušši alla lähen ma alles peale lõunat, sest mulle meeldib hommikuti maalida. Niisiis kannan oma pikka ööriietust, mis muutub hommikuti kiiresti maailimisrüüks, nii kaua kuni ma selle musta pesu korvi panen. Muide, kõik minu voodiriided, ööriietus ja hommikumantlid vahetatakse igal hommikul ära. Mulle meeldib puhtus enda ümber. Mulle meeldivad väga antiiksed pitsid, antiiksed linad – kuid kõik need asjad peavad olema lumivalged. Ja valge pealt sa juba plekke ei peida! Enamik inimesi ei eelista valget värvi, kuna valgeid asju on väga raske ja kulukas hooldada. Minu jaoks on see tõeline nauding: minna magama lumivalges, värskelt pressitud ööriietuses, lumivalgete patjade, linade ja tekkide vahele. Lihtsalt ideaalne!

Kui ma olen maalimisega ühele poole saanud, siis lähen ma vanni. Mul oli üks lemmik Shu Uemura vanniprodukt, kuid nad ei tooda seda enam. Nüüd kasutan ma ühe prantuse firma veepehmendusvahendit. See on vist sada aastat vana toode! Kuid tõeliselt hea!

Hommikuvõimlemist ma eriti harrasta, ka minu arst ütles, et see pole vajalik. Kui olin noorem, tegelesin palju spordiga ja selle tulemus kestab siiani. Olen endiselt väga paindlik, sellega ei ole probleeme!

Nüüd räägin ma teile oma igapäevarõivastusest. Mul on kaks komplekti, mida ma väga armastan. Üks neist on Diori fraki sarnane pintsak, aga mitte selline, nagu olete harjunud pulmades nägema. Minu oma on tviidist.

Teine jakk, mida ma armastan, on Diori meestekollektsioonist. Seda jakki on mul lausa viis eksemplari, nii et kui inimesed arvavad, et ma kannan pidevalt üht ja sama jakki, siis nad eksivad. Lisaks armastan ma teksaseid. Hetkel on minu lemmikuteks teksad minu enda kollektsioonist. Need on tumehallid teksad ning neile on trükitud peale minu profiilipilt. Selleks, et neist aru saada, pead sa neid nägema!

Minu garderoob on nii täis, et ma kannan vaid asju, mida ma näen kõige peal olevat. Mul on kõik riided alles, isegi kümne aasta tagused Diori riided, kuid ma usun, et annan need Diorile tagasi, nende muuseumi tarbeks. Mul on nii palju unikaalseid riideid, mida ma enam ei kannna, sest minu elu on nüüd lihtsalt teistsugune.

16.00 Mul on kaks autojuhti ja mitu autot. Üks autojuhtidest toob mulle hommikusöögi ning värsked ajalehed. Minu teine autojuht, Sébastien, kes on ühtlasi ka minu sekretär, tuleb tööle peale lõunat ning töötab hiliste õhtutundideni välja.

Teel oma Chaneli stuudiosse meeldib mulle auto aknast välja vaadata. Mulle meeldib Pariis. Ma ei tüdine sellest iial. Paljud inimesed räägivad auto tagaistmel telefoniga ning neil ei ole mahtigi aknast välja vaadata, nad ei näe midagi. See on tõsi – mulle meeldib vaadata seda linna! Praegu lähen Galignani’sse, oma lemmikraamatupoodi, siis Chaneli, edasi Colette ja mõnikord käin läbi ka Diori meestekauplusest. Ma ei käi väga palju poodides.

17.00 Stuudiosse saabun alles õhtupoolikul. Enne seda toimuvad seal kollektsioonide pildistamised ja siis, kui stuudios on palju rahvast, ei saa mina töötada. Tavaliselt olen tööl viiest kaheksani. Oma töös olen ma väga kiire ja organiseeritud. Ma eelistan töötada hommikuti, õhtuti või nädalavahetustel ja ma saan kõik oma tööasjad I Phone’ga aetud. Mu töö on väga kontseptuaalne.

21.00 Õhtusöögi aeg oleneb minu päevakavast. Ma ei käi väga tihti väljas einestamas, kuna mul on alati kiire, siis jään ma igale poole hiljaks. Ma olen õnnelik selle üle, et saan tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad ja ma ei tunne enam mingit rõõmu väljaskäimisest. Sellest on saanud minevik – inimesed, kellega ma vanasti väljas käisin, on nüüdseks surnud või lihtsalt ei eksisteeri enam. Mõnikord ma külastan La Maison du Caviar’i, kuid enim meeldib mulle einestada Rue des Saints-Père’s.

Ma vihkan sõna – rutiin! Mulle ei meeldi see, kui vaatan kella ja näen, et ma pean end sättima järjekordseks tähtsaks õhtusöögiks. Ma olen sellest tüdinud, sest ma olen seda juba oma elus piisavalt teinud.

Et pikast päevast puhata ja magamaminekule häälestada, loen ma raamatuid. Viimasel ajal olen mänginud palju ka oma kassi Choupette’ga. Kiisu on kogu aeg kodus, kui mina ära olen, hoolitseb tema eest majapidajanna. Talle ei meeldi käia tänavatel ega parkides. Ta on üks ärahellitatud printsess mul!

 

allikas: Kristina O’Neill Harpers Bazaar

 

Triin Tisler