Naised helkurit ei kanna?

26 kommentaari

Helkur on pimedatel sügis- ja talveõhtutel jalakäija kõige parem sõber ning odavaim elukindlustus. Miks teda siis aga ikka veel nii vähe kasutatakse?

Helkur on pimedatel sügis- ja talveõhtutel jalakäija kõige parem sõber ning odavaim elukindlustus. Miks teda siis aga ikka veel nii vähe kasutatakse?

“Kassisilmade” nime kandvale helkurile võttis 70 aastat tagasi esimese inimesena maailmas patendi Inglismaal elanud teetööline Percy Shaw.
Helkuri loomise idee tekkis leidlikul meesterahval öösel valgustamata teel sõites. Nimelt märkas mees, et teepervel kükitava kassi silmad peegeldavad auto tulede valgust. Üsna pea peale seda valmis ka esimene helkur – kummist raamiga ääristatud marmorklots. Alles aastakümneid hiljem vahetati marmor välja plastiku vastu.

Sealt alates on helkuri populaarsus aina kasvanud ning 2005.ndal aastal kandis seda leiutist juba 30% jalakäijatest. Võrreldes aga õnnetustega, on see protsent siiski suhteliselt väike ning helkurit peaksid kandma kõik, kes liiklevad pimedas. Miks siis helkurit kanda ei taheta? Vaatasime, mida arvavad asjast Buduaari foorumikasutajad.

Enamik foorumikasutajatest kinnitab, et helkur on väga vajalik ning ilma selleta nad pimedas jala liigeldes kodunt ei välju. Kasutaja tore kirjutab: “Pärast seda, kui sain load ning pimedas sõites märkasin ilma helkurita liiklejaid liiga hilja, siis hakkasin jalakäijana helkurit oluliselt rohkem väärtustama. See väike vidin tagab jalakäija ohutuse ning aitab autojuhil meid varem ja paremini märgata.”

Siiski leidub ka neid, kes helkurit ei kanna, kuna see on mõeldud ainult lastele, pensionäridele või ei sobi lausa naisterahva näojoontega kokku. Osad tunnistavad jällegi, et on liiga laisad ja lihtsalt ei viitsi helkurit jopele külge riputada. Kasutaja Cal kirjutab: “Tavaliselt ma helkurit ei kanna. Kui aga peaksin maantee äärde jalutama sattuma, siis riputaksin ilmselt küll külge. Miks ma ei kanna? Helkur tundub kuidagi nii lapselik – ma ei tunne end sellega lihtsalt mugavalt.”

Kas Sina kannad helkurit? Tule ütle oma sõna sekka meie foorumis.  

 

/Alice Kess/